Schodisko so sklom a male dieta

Profilova fotka
Ahojte. Najdem tu niekoho, kto ma sklenene zabradlie a male deti? Zhanam branicku, pripadne inu alternativu ku schodisku. Fotka by pomohla nech si viem prestavit, ako to mate o to sklo uchytene. Ď
Odpovedať
Profilova fotka
Taketo nieco by nemohlo byt? https://www.topvypredaj.sk/Schody-pre...) Akože pise sa, ze pre psa, ale to je asi jedno, ako sa vyuzije.
Odpovedať
Profilova fotka
@whitema aj som si myslela, podla prveho pohlasu ze to nie je pre dieta, ale myslim si ze uchytenie klasickych na to sklo nebude bohvie co a toto vyzera podla mna fajn
Odpovedať
Profilova fotka
Kolega mal tiez podobny problem, ze vlastne o to sklo sa to moc upevnit neda. Tak on si spravil sam zabranu a bolo. Ked pozeram ten link, tak sa to dost podoba, je mozne, ze z toho aj cerpal inspiraciu.
Odpovedať
Profilova fotka
@whitema je to taka "opacha" velka, hlavne tie nozicky. Skor by som nieco nenapadnejsie chcela. Ale dakujem
Odpovedať
no neviem presne, ci nebudete mat jednoduchsie si sami nieco vymysliet a vyrobit, lebo mam pocit ze pri takychto typoch schodisk sa na vela veci zabuda, ze by si to clovek chcel nejako poriesit co sa tyka bezpecnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
ta klasicka zabrana sa tam neda upevnit vobec? ani keby ju das na prvy schodik?
Odpovedať
Profilova fotka
@markfani aj by sme mysleli... len sme sami netusili, ze pribudne este jeden clen rodiny 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@fulmia este som to neskusala. Videla som u znamej len taku, ktora sa na jednej strane ukotvila do steny a na druhej ju mala tiez navrtanu v zabradli.
Odpovedať
Profilova fotka
@1mata no hej, na pohlad to nie je prave pritazlive, to uznavam, ale tak ucel by splnilo. Ale uplne chapem, ze hladas nieco nenapadnejsie. Aj si na nieco uz natrafila?
Odpovedať
@1mata mozno urobit nejake lamelove dvere? Dojem nepokazia, vertikalne ulozit... Dat ich po strop...
Odpovedať
Profilova fotka
@1mata ja by som k tomu sklu prilepil na silikon pomocny dreveny hranol ktory by bol potom ako opora pre klasicku zabranu... Ked to budete rusit, silikon lahko odstranite bez poskodenia skla
Odpovedať
Len neviem, co by bolo jednoduchsie.. Ci posuvne o strop, alebo otvarave.. 🤔 Alebo posuvne sklene, ale po strop...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@hroma ako toto vyzera super. no tazko povedat, ako by zerali priamo na tych schodoch a ci by sa hodili k okolitym veciam. ale za mna tie samotne dvere vyzeraju super
Odpovedať
Profilova fotka
@hroma manzel do stropu nechce noc vrtat, ledze je to sadrokartom. A tym ze mame drevo na podlahe, nechxeme uz ziasne drevo. Ale dakujem za napqd 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@1mata na to krátke obdobie by som riešila hlavne maximálnu bezpečnosť a nie či drevo alebo nie 🙂.
Odpovedať
Profilova fotka
@1mata uz ste nasli nejake riesenie? ma to zaujima, ze co tam nakoniec bude moc ist. ale zase je pravda, ze to bude len na kratke obdobie, kedy bude ta zabrana potrebna, takze nejake vrtania a taketo veci, to by som tiez moc riesit nechcela na tvojom mieste.
Odpovedať
Mne z týchto poziadaviek (ani drevo ani plast, ani kotviť do podlahy ani do stropu) vychádza už len sklenená zabrána kotvená do steny na dva pánty.
Odpovedať
Profilova fotka
@marsdm to sa mi pozdava 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb tak, ono to az tak kratke obdobie nebude... Len uvazujem, do podlahy sa vrtat nemoze (podlahove kurenie) do stropu asi tiez nie (sadrokarton) a tym ze mame jeden velky otvoreny priestor, rada by som to aj doladila.
Odpovedať
My sice nemame presklenne,ale takto mi maly spadol zo schodov,chuda,a par sekund predtym zo stolika,taka mega hrca na cele,ze taku som este ani nevidela.Ale nastastie bol ok,hned sme urobili branicku. Uz som ju chcela dat aj dole,ze ju uz nebude treba haha,no 5te na ceste.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 super. Ked sa stane uraz... hned sa nieco vymysli. 😛
Odpovedať
@1mata veru aj nocne stoliky pri manzelskej posteli sli do pece,haha.Hned sa dali prec,nemame ich ani teraz.
Odpovedať
ono to totom ide tak nejak samo od seba, vsetko je doma a nic sa nemusi zhanat 🙂 hlavne vsak je, ze sa malemu nic nestalo
Odpovedať
uff, to je take no ked dieta spadne ale hlavne ze to mate takto poriesene uz je to sikovne a zase co dieta podrastie bude si davat pozor a mozete to dat prec 🙂
Odpovedať
tak radsej takato zabrana ako by malo prist k nestastiu, ale teda schodisko so sklom ako to mate ak aj mate deti? nie je to neustale zacapane spinave?
Odpovedať
@emilia25 u nas takto letel konferenčný stolík z obývačky, keď sa učil malý chodiť, tak padol na hranu a rozrazil si hlavu. Toľko sme dávali pozor na šuflíky, zásuvky a neviem čo a nakoniec stolík. Dlho sme aj bez neho fungovali potom.
Odpovedať
ako pozeram tie lamely maju riadne vela vyuziti co 🙂 @lucciinkka ou, to je veru, ze clovek sa snazi si davat aj pozor na vsetko a vidis ako to je.
Odpovedať
Profilova fotka
@janeth to ozaj by si musela tým deťom behať doslova za zadkom, aby si všetko ustriehla. Ale však pokiaľ sa nič vážne nestalo, tak je dobre. Radšej, že si to odniesol stolík alebo nočné stolíky než dieťa 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?