Prosim vas co je to za červa?

Profilova fotka
Nasla som pocas nedelnajsieho varenia cerva, mala som aj maso na linke, ale aj zeleninu priamo zo zahrady… hned som ho rozkrojila nozom, bol tvrdy, mal na zaciatku akoby tykadielka, cca 5 mm v skrutenom stave a v natianutom aj 20mm, musela som ho obarit, aby zdochol…moze to byt nejaky parazit? Mame aj macky vonku.
Odpovedať
@kristina_tothova a prečo si ho nevyhodila? v zelenine ktorá je nie ošetrovaná chemicky sú bežne rôzne červíky, mala by si mäso bez kostí, kontroluješ každú čerešňu či malinu?
Odpovedať
s mackami by som ich nespajala. ved ak ich nemas premnozene, jeden cervik nie je predsa dovod na paniku, take sa vyskytuju kadetade celkom bezne.
Odpovedať
Profilova fotka
@valzem dakujem, strach je iba preto, ze mame dieta, hmyz nie je nepriatel, ale parazity chcem mat pod kontrolou. Vdaka
Odpovedať
Tiez som toho nazoru, ze to asi netreba nejak riesit, ak si nasla len jedneho🙂 To sa stava, kde to zije, tam proste najdes aj takychto tvorov.
Odpovedať
@kristina_tothova Ahoj. Podľa toho vzhľadu mi to skôr príde ako mnohonôžka a nie červ. Navyše ak hovoríš, že to bolo tvrdé a malo tykadielka, tým skôr by som to tipoval na tú mnohonôžku. Takže nemaj z ničoho obavy a nerieš. Aj tak vedia deti pri hrách pojesť kadečo. 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?