Poraďte ochladzovač vzduchu

Profilova fotka
Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť nejaký fakt dobrý ochladzovač vzduchu? Mobilné klimatizácie majú štandardne odvod tepla hadicou z miestnosti cez okno alebo stenu, ale toto v našom prípade nie je možné, hľadám niečo čo nemusí mať takýto odvod a je účinnejšie ako klasický ventilátor (čo ochladí vzduch aj o 10 stupňov). Momentálne máme Honeywell ES800I ale je to veľmi slabé, takmer žiadny účinok na ochladenie necítime. Viete o niečom účinnejšom? Ďakujem.
Odpovedať
@shania_moore tuším chcete perpetuum mobile. A kam to teplo pôjde ak ho neodvediete preč z miestnosti? Všetko čo vám sľubuje takýto zázrak je blbosť. Fyzika prvý stupeň ZŠ.
Odpovedať
To teplo je treba z miestnosti odviest prec. Ventilator teply vzduch len toci po miestnosti a ventilator s odparovanim vody vzduch neochladi a este ho zvlhci co este zhorsi situaciu. Jediny sposob ochladenia vzduchu je odviest teplo prec, nic ine bohuzial neexistuje.
Odpovedať
Profilova fotka
Preco to vo vasom pripade nie je mozne? Ved tie mobilne klimatizacie sa daju pekne cez okno a dobre dokazu ochladit, ked nie je ina moznost. Takze nad takymto niecim by som najskor uvazoval. Inak nic take bez odvodu tepleho vzduchu nezozenies.
Odpovedať
@shania_moore hľadáš niečo čo neexistuje, nemá tá miestnosť okno ? tak vetrať dverami, vždy ked je vnútri teplejšie ako vonku, takže i celú noc , ja zatiaľ vždy vyvetrám oknami dvermi bez klímy, cez deň ked je vonku teplejšie všetko uzavrieť vnútri som nikdy nemal viac ako 26
Odpovedať
@shania_moore žiaden
Odpovedať
@vilny39 denne taký zázrak inzerujú v pravde, vraj stačí malá nádoba na studenú vodu,načo vraj kupovať drahú klímu, daj 30Eur za nič, vedro na vodu dostaneš i zdarma ak v ňom niečo kúpiš
Odpovedať
@shania_moore Trebalo by napísať hlavne prečo to nie je množné vyviesť von. Takéto zariadenie neexistuje. Klimatizácia pracuje na princípe ako chladnička. Tiež musí mať niekde chladič, kde odobrané teplo z priestoru odvedie + nejaké teplo ktoré vzniká pri chode zariadenia... To čo máte vy je len zariadenie s ventilátorom, ktoré zvlhčuje vzduch (aspoň tak chápem princíp fungovania toho zariadenia)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?