Nový trávnik a kopa flakov

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím. Čítal som tu už veľa diskusii.. Ale neviem si poradit. Zasial som pred 3 týždňami trávne osivo Barenbrug RPR za 5 dni všetko zelené (je zavlaha) a o týždeň začali sa tvoriť flaky vid foto a momengalne o ďalší tyzden6 je ro asi na ploche 10% čo s tym robiť. Zavlaha len rano o 5hodine keďže su vysoké teploty. Je to spalsns zo slnka alsbo je to pleseň a treba vystriekat? Ďakujem za každú radu hlavne keby niekdo kto sa s tým strekol cez leto nie na jar keď je foho dosť. Ďakujem
Odpovedať
@tad8 ako to myslis?Ides zakladat uplne novy?Ake osivo?
Odpovedať
@tomino1902 zakladat uplne novy? tak to by sa mi teda nechcelo
Odpovedať
@janka3633 Preco by som mal zakladat novy travnik?tato diskusia je z jula ...teraz som ju obnovil lebo mi terazspleanivel cely travnik...
Odpovedať
@tomino1902 ako pozerám aj na ten náš tak ma oproti minulému roku omnoho viac fľakov po roztopeni snehu....a to ešte zima neskončila...takže predpokladám to bude u väčšiny trávnikov.... Tiež sme ho pokosili pohnojili....všetko ako sa má 😛
Odpovedať
@mstanka no u mna je to ako totalka a ako pises este len januar a do jari fuuu asi koniec...urcite mu pomaha ze je uplne husty 15kg barenbrug rpr na 100stvorcov...
Odpovedať
@hroma nazdar kamarat🙂ako vyzera travnik cez zimu?u mna totalne plesen prevlada konecna🙂uz to beriem z usmevom ..Bude co na rad robit a to uz ani psika nemame
Odpovedať
@zita19 ahoj..aj ty máš travnik plesnivy?🙂
Odpovedať
@hviezdickakate ahoj hviezdicka..Tato diskusia je od juna.Trava na fotke bola totiz spalena...o mesiac to uz bolo ok az do decembra preto som obnovil diskusiu.Totalne mam plesnivy travnik teraz uplne odchadza
Odpovedať
@tomino1902 neboj na jar to vyhrabes pohnojis dobrým hnojivom a spamätá sa ...minulú jar som tie fľaky riadne vyhrabala a ani nedosievala a pekne začala rásť... Ja stále pozerám von oknom,že už by som dačo šla robiť do záhrady...takto bude na začiatok toho dosť 😄
Odpovedať
@mstanka jaj prosim ta o tomto mi ani nehovor..Gabionovy plot nemam dorobeny a este aj tato trava ma stve...No dnes nechod von strasne fuka aby ta neodfulo.Na raz vykefujem travnik presypem pieskom supnem 5 kg travy a za tyzden komplet zelene🙂
Odpovedať
@tomino1902 ja hovorievam,že už teraz má z tej roboty bolia kríže...je toho dosť veru....al potom tie otázky ...aká si opálená to kde si sa tak...😅
Odpovedať
@mstanka pri okopavany zemiakov🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tomino1902 ani nevieš akú máš pravdu
Odpovedať
@mstanka Viem že mám pravdu každý deň tá vidim🙂))
Odpovedať
@tomino1902 že by😋
Odpovedať
@tomino1902 neviem akeho kamarata mas na mysli, ja som zenskeho pokolenia, celkom mlada (40), pracovne zdatna a cinna a popritom ucim vysokoskolakov, ktorym sa nic nechce 🤣.. Trava je u nas OK, miestami premokrena.. Ziadne plesne 😁.. Na to netreba ani docenturu.. Pokosila som pred zimou nizko.. A kaslem na nu celu zimu.. Vyzla ju chodi obcas "pohnojit" a "ospliechat", hovienka lopatkou vyzbierame a cikacku datd zmyje, holt priroda si poradi, travnik tiez.. Ked bude slunce riadne, potom budem startovat kosacku, ak teda prezila zimu 🤭😁.. Lebo je to uz dama v strednom veku..
Odpovedať
Profilova fotka
Je mozne celorocne ak je poda vhodna na sejbu napr .nepremokrena.Posledna sejba december ak su teploty nad bodom mrazu trava vzide a rozbehne rast na jar. So zavlahov vhodna kedykolvek.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?