Nesúhlas s nadstavbou bytovky

Profilova fotka
Ahojte, máme problém. Bývame v starej tehlovej bytovke, nad ktorú chcú pristavať podkrovné byty. My bývame hneď pod strechou a okrem toho hluku nás najviac trápi, že ak by pršalo, tak "pán staviteľ" sa dištancuje od moci vyššej. Čiže by sme mohli dopadnúť ako nedaleko v našom meste, že chodili po členky vo vode, zničilo im to podlahy, steny, nábytok. Je možné, aby ak väčšina vlastníkov bytov v tejto bytovke súhlasí, že ak by sme boli napr. len 2 proti, že nemôžu stavať? Ďakujem
Odpovedať
ahoj. tak po 1.: ak niekkto(firma)preraba strechu tak v zmluve urcite musi byt ze v pripade nepriazne pocasia zabespeci budovu proti zamoknutiu,cize plachty a pod. s tym ze hradi veskeru ujmu na majetku. ja viem ze ked by uz doslo k tomu najhorsiemu tak je vam prt platne ze vam preplatia skody ,ked mate doma bordel :-| ,ale kazdopadne by to musel byt nekompletny majitel firmy co by sa nechal takto zruinovat. a za 2.: s tym odsuhlasenim...zalezi aka je dohoda vlastnikov?? ci staci na schvalenie nadpolovica?? ci 100% vlastnikov ???
Odpovedať
Profilova fotka
Ide o to, že včera sme do schránky dostali papier, bez obálky, len tak, kde tá firma (a to malo byť výberové konanie a zatiaľ nič), píše čo všetko zabezpečí a tohto bodu sa dištancuje, akože škody nejaké odstráni, ale nerieši to s dažďom a neviem akým sposobom tomu predchádza, v našej blízkosti také niečo tiež robili a viem, že to mali pekne vyriešené, ale túto firmu nepoznám a mám pocit, že u nás niekto dostal do vrecka za to. A vraj stačí nadpolovičná väčšina, len neviem kde je to podchytené, lebo to bolo len slovne povedané a navyše, schôdze sa u nás nerobia, bola len jedna kde im išlo o podpisy, ostali nedoriešené veci a teraz mala byť ďalšia ale to už tri dni len vravia že bude vtedy alebo vtedy a nič, a ja nemienim sedieť doma a čakať, kedy zazvonia.
Odpovedať
hmm kazda zakazka nad 100 tisic sa musi riesit vyberovym konanim a toto urcite je nad tuto sumu.O tom ze si niekto nabaluje vacky netreba ani diskutovat,bohuzial na slovensku je to "normalne" ]-( (nenormalne). V zmluve o dielo musi byt jednoznacne klauzula ze sa vykonavatel prac zavazuje zabezpecit pocas prac stavbu proti zamoknutiu. ak to tam nieje treba to napadnut a ziadat doplnenie zmluvy. v neposlednom rade by bolo mozno dobre obist aj susedov z nizsich podlazi nech si nemyslia ze im sa nemoze nic stat,ked zacne tiect trak bude tiect az dop pivnic.lebo povedzme si otvorene ich netrapi ze niekomu kvapka na hlavu,hlavne ze oni su v suchu. a ak mate tu nadpolovicnu suhlasnost tak sama asi toho moc nezmozes,takze cim vic tim lip.
Odpovedať
Profilova fotka
jusil dakujem, ja si to tiež myslím s tým, že nič nezmôžem, ale tú zmluvu chcem vidieť, a to výberove neurobia jedine cez moju mrtvolu. Sak ešte uvidia.
Odpovedať
drzim palce ,len sa netreba dat. bohuzial slovaka ked biju po ruke tak natrci aj chrbat nech si buchnu :-( , aaj jeden saso dokaze spravit velky cirkus,no dufam ze sa ti podari ziskat viac rozumnych ludi a neostanes na to sama ;-)
Odpovedať
Tinika byvam v paneláku ,kde su vsetky byty vo vlastníctve a tento problém sme riešili pred niekoľkými rokmi.Bývam na poslednom poschodí a jednoznačne nestačila na schválenie väčšina ,ale musel by býť súhlas všetkých vlastníkov,t.z.,že aj jedno jediné nesúhlasné stanovisko by malo stačiť k zamietnutiu realizácie nadstavby.Žiaľ dnes už neviem,či sa vychádzalo z nejakej právnej normy,alebo to bolo len na základe dohody spoločenstva vlastníkov.Ivan
Odpovedať
Stačí 2/3 vlastníkov podľa zákona a môžeš ako nesúhlasná 1/3 znepríjemňovať život celú dobu výstavby, ale nadstavbe nezabrániš, skôr by som so staviteľom dohodla, čo všetko urobí, zateplenie, kotolňu výťah, nové okná a pod. Ako posledný byt, ktorý trpí najviac si vymysli niečo navyše, z toho budeš mať osoh z toho, že budeš srdnatá a nepríjemná získaš lebn to že staviteľ bude robiť len to čo musí a ak je dovolené pracovať od 6:00 tak bude ak si s ním založíš aspoň trochu pozitívny vzťah začne pracovať o 8:00 to bol príklad, ver mi poznám to z opačnej starny:-) PRAJEM VEĽA TRPEZLIVOSTI
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem všetkým, no naša "hlavná" vravela, že okrem zateplenia by mali vymeniť aj rozvody na vodu a tak, tak uvidím, že čo si ako bonus pre nás presadím. Problém je, že tam bývajú prevažne starší a tí su tak blbí, že za zateplenie nechajú firmu si zobrať celé podkrovie a budú ticho, keď bude pršať. Aspon teraz potom budú určite nadávať a bude neskoro. Potom budeme dobrí aj my a to čo teraz riešim potom už aj oni budú s tým súhlasiť ale bude neskoro.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?