Nesprávna teplota v novej chladničke

28. mar 202180

Ahojte, pred nejakým časom som sa na vás obrátila ohľadom kúpy novej chladničky. Nakoniec ju konečne kúpil majiteľ bytu. Koliesko na nastavenie teploty má hodnoty od 1 - 7, pričom čím nižšie číslo, tým nižšia teplota v chladničke. Chladnička je nová, avšak je v nej na hornej poličke 9 stupňov a na dolnej 7 stupňov, čo je veľa. Tieto teploty sú pri nastavení kolieska na číslo 1. Dali sme na 3 a na hornej poličke je 10 stupňov. V mrazáku je - 18,9 čo by malo byť ok.

Môže byť niekde chyba alebo treba proste chladničku reklamovať? Máte niekto s týmto skúsenosť? Keď chladničku doviezli, kázali mi počkať 3 hodiny, a potom ju dať do zástrčky, tak som aj urobila. Chladnička je značky Amica.

Ďakujem za pomoc.

• Čo ja viem tak v chladničke by mali byť 3 max 4 stupne aby sa nemnožili baktérie.
    Skúsila si dať to koliesko na hodnotu 7 a potom zmerať teplotu. Teda neviem ako je to uvedené v návode, ale teda či nieje tá stupnica náhodou opačne?

• Na stupni 1 byva najvyssia teplota a na stupni 7 najnizsia. Bezne sa dava na 3-4.

• @originalx  neodpovedala si na tomsteinovu otazku. Vyskusala si dat ma 7ku? Treba to skusit. My mame v ladnicke 5st C (mame digi nastavenie). 3-4 sa mi zda na ladnicku malo. Napr v lete niekedy davame 6 lebo 5st potraviny su pocitovo velmi studené. Tdn jeden stupen je naozaj citit.

• Sponzor fóra
  • @hviezdickka  Nedalo mi a išiel som skontrolovať teplotu do mojej chladničky. Mám kombinovanú chaldničku s mrazničkou, jednomotorovú Beko, 5 rokov v prevádzke. Termostat v chaldničke nastavený na hodnotu 2,5 (u mňa je 1 najvyššia teplota v chladničke a číslo 5 najnižšia teplota) Pri nastavení na 2,5, ako som písal vyššie mám na teplomeri zavesenom v strede chladničky +3°C a v mrazáku -20,2°C
    Musíš si sama odskúšať nastavenie termostatu a teplotu v chladničke, nakoľko nastavenie sa môže od chladničky k chladničke líšiť. 🙂

• @hviezdickka  Tak, ako vravia ostatní: 1-ka = najmenšia intenzita chladenia = viac °C.
    Čím vyššie číslo (2, 3.... 5....) tým väčšia intenzita chladenia = menej °C.
    Nemôžeme sa baviť o tom, že napr. 3-ka = 5°C, lebo chladnička je "blbá" a nevie, koľko kg ďalších potravín (a ako teplých) si do nej vložila. Na udržanie napr. 5°C jej bude pri 3 kg potravín stačiť 2-ka, pri 10 kg nových potravín možno 5-ka...
    Kdesi som čítal, že ideálna teplota v chladničke je cca 7°C.
    Čím menej budeš chladničku otvárať, tým skôr sa v nej zoptimalizuje ideálna teplota.
    No ale kde je zrada...? Jednoducho pridaj stupne na koliesku so stupnicou.
    Ak nepomôže, pes je zakopaný inde.
    Moja sesternica mala napr. takúto smiešnu poruchu: babrali s dvierkami a kolíček na to určený už nedosiahol na vypínač osvetlenia v chladničke.
    Dvere sa síce zavreli, ale žiarovka ďalej svietila (o čom oni, samozrejme nemali tušenia).
    Žiarovka je pekná sviňa. Hoci ide len na cca 10 W, dokáže pekne kúriť. 😎
    Nože skúste siahnuť na krytku lampičky, či nie je teplá....(?) Pokojne by mohla byť oným zakopaným psom. 😉

• @leonardom  Nove chladnicky uz maju led osvetlenie, to teplo moc nedava.

• dakujem vam velmi pekne ludkovia. nakoniec bola najnizsia teplota na cisle 7 ako pisal @leonardom  takze problem je vyrieseny

• Ahojte optymalna teplota na na strednom panely v chladnicke je 5 stupnov.
    Najvyššie oddelenie:
    Zvyčajne má sklenenú alebo plastovú policu, ktorú môžete kedykoľvek vyčistiť. Keďže je oddelenie v hornej časti chladničky, je tam najteplejšie, s teplotou približne 8 stupňov.

-       Stredné oddelenie:
    Je umiestnená v strednej časti a zvyčajne je vybavená odnímateľným dnom zo skla alebo plastu. Teplota v tejto časti sa pohybuje okolo 5 stupňov a je ideálna pre umiestnenie mliečných výrobkov. 

-       Spodná časť:
    Vo väčšine chladničiek je nad priestorom na zeleninu. S teplotou od 2 do 3 stupňov je najlepšie sem umiestňovať potraviny podliehajúce skaze.

-       Oddelenie na zeleninu a ovocie:
    Na rozdiel od ostatných oddelení je to uzavreté oddelenie. Môžete ho úplne vytiahnuť, aby ste naplnili alebo odstránili jedlo. Chlad je držaný sklenenou/plastovou doskou spodného oddelenia. Sofistikovaná chladiaca technológia tiež zabezpečuje, že je vzduch relatívne vlhký. V dôsledku toho sú v tomto oddelení optimálne podmienky vlhkosti pre ovocie a zeleninu.

-       0-stupňov alebo Biofresh oddelenie:
    Moderné spotrebiče majú aj toto špeciálne oddelenie, ktoré má nízku teplotu okolo 0 stupňov. To je výhodné najmä pre čerstvé potraviny, ktorých skladovateľnosť chcete predĺžiť. Keď vložíte do chladničky ryby, mäso, zeleninu alebo ovocie, často tu dokážu vydržať trikrát dlhšie ako v iných oddeleniach.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém