Nástrahy hypermarketov

viete odolat akciovym cenam alebo vypredajom ak nic momentalne nepotrebujete alebo ak hypermarkety prestahovanim veci nutia ludi bludit a hladat veci a tak nakupovat hluposti,ktore ani nepotrebujete.U nas takto v L.M uz prerobili dva velke hypermarkety a vzdy vyjdem tak zuriva lebo stravim dvakrat tolko casu ako kedysi,ked som vedela kde co je.
Odpovedať
tomu sa povie marketing moja :-D je to účelové, lebo musíš obehnúť všetko aby si sa dostala k tomu čo chceš a zároveň je tu možnosť že cestou :-D ti frngne do nosa "niečo zaujímavé" no a nekúp to :-D tak isto je aj najdrahší tovar uložený v rovine tvojho pohľadu, lebo povedzme si otvorene, nie každý sa rád zohne :-) ale zaujímavé su aj veľké pútače Akcia, kde je veľká cena a potom to pracne hľadáš po celom regály a kým prídeš na koniec tak aj zabudneš čo si chcela. ale povedzme si úprimne, táto podpora predaja hypermarketov je na Slovensku aj tak biedna, pretože starostlivosť o regále, POS predmety, letáky a celkovú atmosféru je na úrovni húpacého koníka. buď je tovar dolámaný, po záruke, špinavý, vytečený, alebo ho nemajú a pod. a ochota predavačov tiež častokrát nekorešponduje s marketingovo predajnými aktivitami :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja osobne mám pocit že oproti anglicku je to teda celkovo lepšie, tu je tovar tiež mnohokrát tovar špinavý, alebo nejakým iným spôsobom nie úplne v poriadku, šatstvo aj iné veci pohádzané po zemi a pošľapané, a to nie ojedinele, ale vo veľkých obchoďákoch po stovkách :-o
Odpovedať
presne, zakaznicky to hadzu po zemi a vsade, je to bordel, to som u nas nevidela nikde, to by ste sa divili, kto ste to este nevidiel :-D
Odpovedať
ja som zažila Carrefour vo Fra a tam to teda bolo o inom. zeleninka pekne ovlažená, nasvietená až som sa do nej vrhnúť chcela, žiadna ohnitá medzi nimi, každú pol hodku to preberali. šatstvo pekne predavačka ak spadlo zdvihla a nedala ho na vešiak ale do bedne. zato tuná ]-( šlapnem nešlapnem, každému je to jedno. otrhaný leták? no a čo. proste hruza. aspoň ja som kvalitne marketingovo riadený hypermarket na Slovensku nezažila, kam to chodíte baby nakupovať :-) dajte mi tip nech omrknem aj slovenskú kvalitu x-)
Odpovedať
mila liana ja viem ,ze je to obchodna taktika ale asi nikto neskusil,ako je to nakupovat s dvomi detmi,ktore behaju po celom obchode a este k tomu hladat nieco,co surne potrebujes,este aj svokor je nasr....deny lebo aj stary ludia stracaju trpezlivost a ked sa treba opytat,ked nieje cena tak nevies koho,v kauflande nemas ani ten pristroj na zistenie ceny a predavacky chodia ako by tam ani nepatrili,u nas v malych potravinach zase na mna zazeraju ,ze co ich idem zese otravovat,clovek si nevyberie.chodim len do takych obchodov,kde aj vedia ze som prisla a netvaria sa ze vletela mucha.
Odpovedať
mokuska ty sa v kazdom prispevku len stazujes na obchody veru sme skusili a vieme ake je to nakupovanie s viacerymi detickami... co sa nevies orientovat v hypaci ? raz prejdem a potom uz viem co kde je a nakupujem co potrebujem a akciovkam odolavam celkom dobre ;-)
Odpovedať
Mila emogeon to nieje stale stazovanie skor sklamanie,pretoze kym to bolo na jednom mieste a nie rozhadzane rychlo som nakupila a bola som spokojna u nas prerabaju pulty kazdy druhy tyzden,tak si potom skus zapamatat kde co je,nebavi ma miesto pol hodiny nieco hladat dve hodiny,pretoze teraz tam vytvorili aj slepe ulicky a to ma fakt vie nas...rdit,viem si prestavit aj prijemnejsiu cinnost ako behat dezorientovana po velkom obchode.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte no k teme nastrahy hypermarketov ja take ako su tesco , hypernova atd nemam v laske lebo vzdy nakupim sprostosti a nie to co by som naozaj potrebovala viem ze to je marketingovy tah a mna vedia zlakat :-D ze do chladnicku kupim za 300 sk a sprostosti pre seba za 1000sk, preto uz to obmedzujem a snazim sa nakupovat v malych retazcoch a obchodikoch 8-)
Odpovedať
no v uk marketoch je to casto horsie ako na svk..ale to bude aj celkovym pristupom ludi..uz len v knihkupectve najdete pohadzane knihy na zemi..si ich prezru a nevratia na miesto,len tak pohodia..pri obleceni to iste..predavaci nestihaju vsetko zdvihat..tolko je tam toho..a v potravinach,tesco,tecu chladnicky..takze musia vsetko vyberat von,poutierat,zas vlozit..pre clovek je to teda velka pravdepodobnost nejakej nakazy.. a s tym hladanim..no oni chcu,aby ste tam stravili omnoho viac casu..a urobili skvelu trzbu..na svk mame len zlavu par korun alebo halierov..v uk maju casto akcie,ze kup jedno a druhe za polovicu alebo zdarma..4 za cenu 3..a podobne..preto tu ludia ovelia viac potravin nakupuju..ale zas to potom aj vyhodia,kedze to kupili len kvoli tej akcii..
Odpovedať
tiež radsej nakupujem v malých obchodoch,kde si aj vsimnu že som prisla,tu este nstastie su take male mile obchodíky a stretavam sa zatial s príjemnou obsluhou,u mna si lobisti neprídu na svoje,ked nemam chut kupit sprostost tak odomna korunky nevytrasu ,ale takých ludí je malo co odolaju a len hadzu a hadzu do kosov az mi to niekedy pripada ako by isla byt vojna alebo revolucia a nboli otvorene ochody mesiac a potom mi je smutno ako vsetko trcí z odpadkových kosov pokazene.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja v malých obchodoch nenakupujem, lebo ( aspon u nás) je v nich všetko predražené, kedže väčšinu vlastní Jednota, ktorá je drahá. V hypermarkete nakúpim lacnejšie a nemám problém kúpiť iba jednu vec. neláka ma pozerať po všetkých regáloch a na " super" akcie tiež neskočím, lebo viem, že akcia nemusí byť skutočne akciou.
Odpovedať
ja chodím kazdý den aj dvakrat cez mesto vramci svojej roboty takze mam dobry prehlado cenach ked nieco zhanam,kupujem len vtedy ked je to v akcii inak tiež kupujem vascinu veci v hypermarketoch.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
proste vsadehladi na nas reklama a laka nas nakupovat sprostosti
Odpovedať
Profilova fotka
joschin...ak si myslis ze jednota je draha tak to si precitaj nejake porovnanie cien s tescom , kauflandom, billou a potom uvidis...podla mna je dost smiesne ze vecsina ludi ide radsej do zahranicnych retazcou lebo zo je zahranicne je kvalitne...pride mi to strelene.sorry...
Odpovedať
Profilova fotka
Joschin to budem asi ja :-D práve že vždy porovnávam s inými retazcami, aj u nás na dedine a v okolitých je iba jednota a také pálky nenájdeš v žiadnom obchode. :-p nechodím ( napr. do Kauflandu ) preto lebo je zahraničný, ale preto, že je blízko, sú tam dobré ceny a ak sa dá, v zásade kupujem slovenské výrobky, resp. výrobky vlastné tomu ktorému reťazcu. takže si nemyslím, že čo je zahraničné je aj kvalitné, myslím, že u nás je kvalita dakedy väčšia.a že to je napr. v kauflande..
Odpovedať
baby, akože nikto nikomu neprikazuje aby nakupoval výlučne v hypermarketoch. je to každého osobná vôľa kde nakupuje. ja nakupujem v hypermarketoch, lebo u nás v malom obchode sú už euro ceny a si dva krát rozmyslím, či dám za citróny 155 korún, alebo 39. možno je pre mňa ľahšie sa orientovať v hypermarketoch a nepodľahnúť im, keďže som marketing a jeho taktiky študovala, ale to neznamená že sa občas nedám aj ja nachytať. mamičky s deťmi tam stretávam bežne, a nie len tam. čo na to povedať. viem že to vyzne tvrdo, ale biznis je biznis a kto ho chce robiť masovo, ten ho masovo robiť bude, ten kto sa chce špecifikovať len na určitú nákupnú skupinu, ten bude vytvárať podmienky týmto smerom.
Odpovedať
Profilova fotka
ale proste veedia ako na ludii a clovek zabudne aj co potrebuje nutne kupit ja do takich uz nechodim lebo je to okradanie a maju vysoke ceny
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?