Kremienok a Chocholúšik

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zakladam tuto temu pre vsetkych kto potrebuju nacerpat novu energiu, odreagovat sa zabavit a pokecat si o veciach vsednych ale aj nevsednych. samozrejme sudruhovia a sudruzky UVMS maju ucast povinne nepovinnu. Tak verim ze tato tema zaujme splni svoj ciel a ked budeme posluchat tak nam ju mozno nezamknu. Zelam prijemny kulturny zazitok.
Odpovedať
Profilova fotka
no kukam, ze kupelne preberate.. mima, ja osobne som na tie kvety neni vobec.. mne sa to nepaci :( lebo mi to pride, ze za 5r to bude straaasne gycove a veru aj tazko kombinovatelne to je... ja stale lutujem, ze som nesla do tej traveny, cisto len kvoli slabemu svetlu co mame v kupelni, lebo ten nas obklad vo finale vyznieva dost tmavo:( co uz.... ten druhy, ten poznam, to je Koral... on an foto vyzera dost luxusne , ale v skutocnosti az tak nie... mozno v bezovej, ale v modrej nie.... rozmyslala som nad tym bezovym do maleho WC,ale odhovoril ma predavac... hoci jedna baba tu ma z neho pekne urobenu kupelnu, nepamatam si nick..:) ak by som sa mala ja rozhodnut, tak kazdopadne radsej ten Koral, ako to prve kvetinove.... :-) @hanka_april hanka, ved aj skallka ma tusim len nater na stene a nie obklad, tam kde ma umyvadlo :)
Odpovedať
Profilova fotka
Katka, presne...prave preto ze ma skallka nater, zacala debata, ci nater alebo obklad...bingo :-D
Odpovedať
no ja celkom ani neviem co sa mi paci. to modre nie to bola len ukazka lebo som nevedela najst ten bledy. proste mne sa paci ked je matna kachlicka a leskle v tom. nieco alebo trosku vystupene. stale nic neviem najst take na nete. a zase take fadne jednofarebne sa mi nepaci. uz neviem. ete mam sice cas no verim tomu ze ked k tomu pride bude stres a panika. ak sa vas mozem opytat odkial mate uver? teda tí z vas co uver uz maju. my teraz riesime uver na dostavbu domu. a neviem ako zacat a naco sa zamerat... v kazdej banke ine podmienky a stale spekulacie ktora banka je ok...
Odpovedať
Profilova fotka
SlSp, @mima1
Odpovedať
a tiez som davno premyslala ze vsetko natrieme farbou ked sa nebudem vediet rozhodnut. ze len sprchac dat obklad
Odpovedať
Profilova fotka
:) ved hej Inak, co sa Mladka tyka, dneska niekto taky strasne chyba na zabavnej scene... ja mam strasne rada aj jeho Snehurku :) hlavne od druhej minuty :) http://www.youtube.com/watch?v=96eWX8... a este mam rada V sobotu vecer, v nedeli rano, alebo Včera, dnes a zítra.... to poznate? nie je tam Mladek, ale strasna sranda.. http://www.youtube.com/watch?v=Fqyg0w...
Odpovedať
Profilova fotka
hej, Snehurka je klasika......"prala Smudlovi trenirky...marne...." :-D no ja som vyrastala na "Moje rodina" bola to cela velka LP, dlhe roky sme si so sestrou spominali na tie hefty a minuly rok som ju nahodne (po dlhom hladani KONECNE) nasla v CD podobe a hned som objednala...sestra ked to zbadala ako vianocny darcek, hned vyskala od radosti :-) a skoro stale to teraz pocuvam v aute :-) ale on je taky zvlastny, napriklad moja mamina, alebo aj moj muz, im sa to vobec nezda vtipne a ja idem do kolien :-D tak ja uz mam povysavane,aj pozehlene, tak pojdem do sprchy...asi este dokoncim v posteli jednu reviznu spravu, uz to odkladam mesiac a sa mi do toho nechce :-p 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
ja som tiez dneska zehlila a vysavala a varila lasagne :) mam aj foto, nech vam tecu slinky :) :-D Ja som vyrastla na Saragosa band, co ocino nosil LP z Nemecka zapadneho, a tiez na Jááánosšííííkovi :) toho som vedela naspamat ... V dedine Terchová, žila jedna ťarchavá žena. Pani Dagmar......atd"... to by som aj ja chcela na CD :) mozno to aj je:)
Odpovedať
Profilova fotka
to ja asi janosik od radosincov,ze? ci? =-) neviem, lebo to je taky ich humor...ja mam z Janosikovskych tem najradsej "Na skle malovane" tiez mam v aute na 2 CD :-D a tiez vyblekujem naspamet :-D lasagne moc nelubim...teda...neviem objektivne posudit, lebo som jedla len raz v zivote v Saint Tropez a po dlhdom pobyte vo Francuzsku som zistila, ze francuzi robia dobre akurat kroasanty a ananasovy dzus :-D takz mozno v Taliansku by aj boli dobre :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ano toho Janosika:) ja inak radosincov nemusim,ale toto je proste take, ze na tom som vyrastla.. len toto LP jedno, kde je Janosik.... lasagne ja robim original ako v Taliansku, a aj pomodoro mam z Tal :) a davam tam mozarellu,( ale nie tu v tej vode, ale taku, co je ako syr klasicky, co sa kraja, alebo struha..) a bolognese omacku k tomu robim, aj bešamel..... moj nema rad taketo Tal veci,ale moje vzdy zje :) :-D :-D :-D
Odpovedať
Katka hod recept vyskusam. tak ja celkom mozem
Odpovedať
Profilova fotka
ja talinaske veci mooozem...aj zajtra mam na obed "kura po milansky" :-DDD na radosincoch som bola ale pred rokom na tom - neviem si spomenut - o tom slovenskom vynalezcovi, co zil v USA a vymyslel bezdrotovy telegraf.... :-N :-N :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
niekto to rad slovenske... uz som si spomenula :-D
Odpovedať
Profilova fotka
juuuj, si mi dala teraz.. neznasam pisat recepty.. :-D ale OK, skusim... kupis lasagne :-D :-D , najdi si take, co sa nemusia predvarat( napr. v Bille, alebo Hypernove) pomodoro( odporucam velku sklenenu flasu - v tesco, alebo Billa) cena cca. 70SK.... :-p mozarella( Tesco - daj si odkrojiťt kde maju syry asi tak 6-7cm, na vahu neviem... :-D ) mlete maso bravcove, alebo mix bravcove hovadzie, asi 250-300g mrkva 1, cibuľa vacsia 1, sol, cierne korenie, bazalka, cesnak, Mlieko asi 400-500ml, maslo tak polka maleho, hl. muka( z toho urobis bešamel) POstup: maso pomelies, aj jednu cibulu a mrkvu. Das varit na olivovy )(alebo iny) olej, orestujes do bleda.... po asi 10min. miesania pridas stavu pomodoro.... za občasneho miesania( odporucam trochu zakryt , frka to....) varis asi 30min.. pridavas sol, korenie,cesnak, bazalku, prip, aj oregano mozes.... Občas musis Medzitym si urobis bešamel. Do misy das na dno lasagne cestovinu, natries besamelom tak nie velmi nahrubo( na kazdu asi 1- 1,5 Pol.Lyž.), a na to vrstvu omačky. Potom das zase lasagne, bešamel a aj mozarelllu na kusku( zle sa kraja, odporucam sposob akoby pilnikovania :) ), potom das dalsiu vrstvu a mozes zvysok mozarelly... omačky davaj tak viacej, nech to nemas suche... Posledne das cestovinu a potries besamelom a trochu postruhanym zvyskom mozarelly.. Das do rury asi na 30min. zapiect na 200st. Hotovo :)
Odpovedať
Profilova fotka
aha uz viem, preco mi to nechutilo - mlete maso :-p :-p :-p
Odpovedať
Profilova fotka
tu mas postup :) a vysledok :) je to lespie trochu zakryt, ja som teraz nezakryla a tie horne sa poskrucali.. mala som inu znacku ako kupujem, lebo nemali.... co uz, nevadi... mala som dat alobal a len pred koncom 10min odokryt :)
Odpovedať
ja som raz robila tie cestoviny svoje doma. musim povedat ze mi chutili. ak sa mi bude chciet urobim ich zas a vyskusam tvoj recept :-) dik
Odpovedať
Profilova fotka
Hanka, mlete maso nemusi byt.. moze sa dat len zelenina a omacka a pod.. :)
Odpovedať
Profilova fotka
jaj ale ked citam o tych fajnovych syroch...mnaaam....idem do tej sprchy radsej uz :-D
Odpovedať
ja tiez nemusim mlete ale vzdy take mäso nahradim kuracim a vzdy to je dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
no ved ako hovorim, baby, maso mozete nahradit nejakou zeleninou :) ;-) ale toho masa je inak do toho mnozstva malo, lebo ja to nemam tiez rada velmi masove, len tak trochu.....
Odpovedať
bez mäsa to nieje ono :-D :-D tak kuracie je celkom fajn
Odpovedať
no nic tak ahojte zajtra mozno. idem spat dobru noc :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja este nejdem, prave som dala prať, tak este hodinku pockam :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja som tiez prave prisla zo sprchy, este spravim tu reviziu a mozno potom zapnem telku na chvilku....inak dobre by tam mohli byt aj hribiky miesto mesa, tie ja lubik ako syry :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ked das vela vela syru, tak to bude mňaaam :) ja tej mozarelly davam len tak akurat pre chut, ale kludne moze ist viac a samozrejme aj hribiky sa daju, vsetko sa da :)
Odpovedať
Profilova fotka
@hanka_april Ja to robím so špenátom. Vrstva špenátových listov (mrazené) mierne podusená na olivovom oleji s cesnakom a vrstva bešamelu . No a samozrejme mozarella.
Odpovedať
Profilova fotka
hej, aj take sa robia, Evka:) ale mne by tam chybala ta rajč. štava, lebo tu milujem.... inak spenat je dobry kombinovat aj s ricottou :)
Odpovedať
Profilova fotka
jaj spenat lubim moc, ale iba v zelenom stave, nie to , co u nas v kantine nazyvaju spenatovou omackou :-p
Odpovedať
Profilova fotka
vzdy sa zhodneme, ze "najlepsie jedlo v zivote?" toto : (nepytajte sa ma, co to je, lebo neviem doteraz, ale take chute som nikde inkde, nikdy inokedy necitila...) :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?