Kosacka hecht 41 sh 4takt

Zdravim Chcem aa spytat ci ma niekdo podobnu skusenost alebo poradit Mame kosacku hecht 41sh ma teraz 4 roky je po vymene oleja Menil sa starter cely diel startovacia snura Kosim travnik asi pol hodinu a idem startovat tak vyfuku streli ako chyti hned Niekedy to spravi niekedy nie Neviem cim to bude ci uz ventily casovanie neviem a benzin je novy Dakujem pekne za radu Pekny vecer.
Odpovedať
skontroluj olej bud je ho tam vela alebo malo
Odpovedať
@santos950 Dikes Pozeral som to je tam trosku viac cca 1dc plus minus nad ryskou A taka rada pred sezonou som pozeral sviecku bola ako ma byt A teraz ma bohatu zmes cela cierna Je to tym nadbytkom oleja? Lebo som si vsimol vela zerie benzinu Lebo raz som spravil cca 6,7 x koseni travnika Teraz max 2x a nadrz prazdna travnik furt kosena rovnaka plocha Tam asi sa to neda volako stelovat karburat ako na moto Diki za radu
Odpovedať
@andrej003 V kosačke NEMÁ byť veľa oleja, lebo je nebezpečie že sa Ti dostane do valca a tým pádom Ti "striela" do výfuku a bere viac benzínu..Daj si ho ale niekomu čo sa rozumie kosačkám, nech Ti pozrie poprípade bohatosť zmesi..Stalo sa mi na kosačke že nastavovacia skrutka sa povolila ale som tam dal špec.lepidlo na skrutky a odvtedy ide ok..Ak sa len máličko povolila budeš "mať rozhádzaný chod motora"..Zmes bohatá alebo chudobná, ale u Teba bude viac menej bohatá ako popisuješ závadu.. Skús odobrať olej a uvidíš ako sa zachová motor..Dal si tam taký olej aký predpisujú???
Odpovedať
@andrej003 ak ponoris mierku tak olej by mal byt o trosicku menej ako je max na mierke nikdy nedavaj viac ako je max na mierke a ze je vela oleja poznas uz aj tym ze ti dymi z vyfuku
Odpovedať
@santos950 Buduci vikend budem mat cas to spravim odoberiem odsavackov trosku oleja pozriem mierku A uvidim ako sa zachova motor Ale dakujem za radu potom dam vediet Dakujem peknu nedelu
Odpovedať
@santos950 A nedymi z vyfuku pocas jazdy
Odpovedať
@technik007 Dakujem spravim to odoberiem olej odsavackou Ano olej ako ma byt Ale najprv odoberiem oleja tak menej ako popisujete a dufam ze bude ok 🙂
Odpovedať
@santos950 Dikes Dneska som odobral oleja bolo viac ako treba je akurat olej Kosacka pekne ide hladko
Odpovedať
@andrej003 super tak som rad ze ide len sledovat olej
Odpovedať
@santos950 Zdravím No problém nastal znova Strieľanie do výfuku Teraz som vymenil sviečku nová Mesiac išla pekne ide aj teraz samozrejme ale za studena nestretli do výfuku ale keď sa ohreje 1,2 krát začne ako štartovanie manuálne pekne ľahké olej medzi Ryskami A neviem čím to môže byt žeby aj zlý olejom ? Dik za odpoved
Odpovedať
@andrej003 ak to robí len po zohriatí motora štatovať s plným plynom, alebo najlepšie nechať vychladnúť , kosievaj ked už nepáli slnko ani kosačku nenechávaj na priamom prudkom slnku
Odpovedať
@andrej003 často štartuješ , ak zbieraš do koša nevypínaj ked ideš vysypať, páčku si pripevni k držadlu drôtom , aby ju nevyplo, kôš vysýpaj na kopy odnesieš neskôr, kosačku vypnúť až po znížení plynu na min otáčky ináč tam ostáva veľa nezhoreného paliva, a pri opätovnom štartovaní je veľmi bohatá zmes
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duzu Dik ale kosim až na večer keď už Nepáli tak slnko a kosačku mám garáži kde je zima Často moc nestartujem a tento problém nastal až po výmene oleja dovtedy nebolo nič má kosačka 4 roky Hovorím ked sa trosku ohreje vtedy streli Nebude to zlým aj olejom riedkym čo sa dostáva pomaly do spaľovacieho priestoru ?
Odpovedať
Kosačku nenechavam vôbec na priamom slnku
Odpovedať
@andrej003 všeobecne pri motore s karburátorom strieľa do výfuku , nesprávne palivo, nesprávne zloženie zmesi, iskra ide neskoro, nesprávna vôľa ventolov,všetko ide nastaviť , pri oleji je skôr závada že ide doň vzdušná vlhkosť má veľa vody, stačí bežný motorový olej na leto, závada je i to ked hladina oleja stúpa má benzín alebo vodu tvorí sa biela emulzia,chyba tesnenia
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?