Konečne sa osamostatniť. Prenájom alebo hypoúver?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte, chceme sa osamostatnit a mame moznost kupit byt za milion. uvazujem vsak ci je normalne v dnesnej dobe brat hypouver na 30 rokov. nie je lepsie odist do podnajmu a cakat co povie cas? =-)
Odpovedať
1
2
susik, suhlasim, len som chcela povedat, ze ty si mozes povedat, ze das urcitu sumu na byvanie, ale banka s tym ako so splatkou nemusi suhlasit... cize nie vzdy sa da povedat, ze ci dam urcitu sumu na podnajom alebo splatku je to jedno... lebo podla teba ano, ale podla banky nemusi ;-) nebolo to myslene zle :-)
Odpovedať
kaciatko: myslim, ze nejak si nerozumieme...co tym myslis? =-)
Odpovedať
susik, ip ;-)
Odpovedať
ok uz rozumiem ;-) my sme si brali hypo dost nizku na nas prijem, preto mi to nejak nedochadzalo :-D 8-)
Odpovedať
mne totiz predstava, ze budem zit v perfektnom velkom byte ale budem na rohlikoch moc neimponovala 8-) tak radsej mensi byt, casom mozme predat s hypo a kupit nieco vacsie...
Odpovedať
ja mam zase skusenost, ze od nas chceli taku sumu ako zivotne minimum, ze mne by to nestacilo 8-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
mariynka • 1d • Dnes o 18:32 ahojte, este ma caka rok skoly, ale po june 2009 by sme sa chceli s priatelom osamostatnit.. mame moznost byvat u nich doma, kedze maju velky domisko, ale to sme "odmietli".. chceme to vyskusat sami.. :-) este pred svadbou.. :-) len nevieme, ci si mame zobrat uver /cca.2.5-3mil./ a kupit si 3izb. bytik a uz splacat vlastne, alebo byvat nejaky ten rocik v podnajme /nam by stacil aj 1izb.: cca.6-10tis. mesacne../. viem,ze je to este daleko, ale som zvedava na nazory tych, ktori uz nieco podobne zazili, ze co by nam poradili ;-) :-) :-) alionuska • 1d • Dnes o 18:59 Mariynka,my sme sa stahovali co sme spolu uz sest krat.Byvali sme rok u neho,rok u nas,potom v podnajmoch-celkovo v troch a nakoniec sme si vzali hypoteku.Stahovania sme mali uz plne zuby a v konecnom dosledku sme chceli mat uz konecne svoj vlastny domov.Vlastnu strechu nad hlavou.Ale urcite najskor skuste ten podnajom a aspon zistite,ci spolu vydrzite v jednej spolocnej domacnosti.Drzim vam palce,aby vam spolocne byvanie prinasalo iba radost a krasne chvile... ;-) ma_se • Dnes o 19:01 ja by som vam radila,aby ste si kupili byt...je to lepsie,lebo bude to vase-vas majetok...vela stastia vam prajem :-) mariynka • 1d • Dnes o 19:02 ali, no uvidime, co nam osud nadeli.. len mne sa ten podnajom vidi tak,ze nadarmo budeme vyhadzovat peniaze.. ked vezmeme uver, budeme splacat uz vlastne.. ale z toho uveru mi je zle.. co ak sa nieco stane a nebudu peniaze na splacanie??? vyhodia nas na ulicu,ci co :-( miselin • 1d • Dnes o 21:21 Ak máš zlú svokru tak založ jej dom :-D :-D :-D Ale nie ja by som si určite radšej zobrala úver a splácala radšej ten, ale zase ak ste spolu ešte nežili tak si to radšej vyskúšajte, lebo nie vždy je to ružové. My keď sme spolu začali žiť tak ten prvý rok bol pre mňa dosť ťažký kým som si na to nejako zvykla, ale to som mala len 20 rokov, takže ešte také dozvuky puberty, tak možno aj pre to :-D , chcelo to len zvyk martina48 • 1d • Dnes o 21:33 Ahoj marri..pripájam sa k ali..podľa mňa by ste mali najprv skúsiť ten podnájom ;-) ...pretože ak "nedaj bože"Vám to v spoločnej domácnosti nebude klapať :-( chytíte sa a pôjdete každý svojou cestou :-. ...ale ak si vezmete úver,to už bude problééém :-| ,tam už budú rôzne opletačky,okolo neho..však najprv skúste podnájom aspoň na tú chvílu,tam zistíte,či sa k sebe hodíte,alebo nie a podla toho by som sa potom rozhodvala..pretože fakt ten úver neni najmenší :-S..a čo sa týka,tých tvojich pochybností okolo toho úveru,je to normálne pretože podla mňa každý,kto rozmýšla nad úverom,"jak aj mi"si dá presne tie isté otázky,ako ty...ale vec sa má tak,že keby sa každý tých pochybností zlakol,tak by asi polovica Slovenska bola bez domova :-N ..veď existujú rôzne poistenia voči úverom ;-) matica2 • 2d • Dnes o 21:39 ahoj ja by som si najprv to byvanie vyskusala na niaky cas a potom uvazovala nad uverom, ale ak planujete rozsirit rodinku tak zase hned uver by bol lepsi .
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?