Dilema3

Problemy so susedmi neutichaju, naopak naberaju grady. Je hodina aka je, otazka co je lepsie? Pustit im tam hudbu alebo policajtov? Obavam sa, ze ak zavolam policiu, bude to uz len horsie. Neviem uz kam sa obratit s tymto problemom. Skusal som aj starostu, ale podla jeho slov na to nema paky, tak ako sa branit? Vrieskaju nam pod oknami, hudbu pustaju od 14 neprestajne do teraz.
Odpovedať
@lagatta Neviem, čo máš za problém s tými susedmi - možno si to popisovala v inej téme, ale ak je to hluk, tak si nepomôžeš. Pokiaľ dodržujú nočný kľud medzi 22 a 6 hodinou, tak môžeš volať koho len chceš, sťažovať sa na lampárni alebo sa s nimi súdiť - nič nezmôžeš. Nájdi si na nete články ohľadne spievajúceho domu v Štúrove a zistíš, že máš ešte dobrých susedov.
Odpovedať
@chrobak7 takze cisto v teoretickej rovine, ak si dam na zahradu jeden basak poriadny a zapnem si nejaku operu s casovacom od 6-22 hod., nikto mi nic nemoze? Naozaj?
Odpovedať
Profilova fotka
@lagatta teoreticky nie ale po papuli za to mozes dostat prakticky lebo ostatny za to nemozu. Neboj aj ja mam kkta za plotom
Odpovedať
@wolodymyr skoda, ze tento tunda neboji toho, ze od nas moze dostat naklasacku. Toto co sa deje na nasom dvore, tak to je uz na sud. Diskosky kazdy jeden tyzden s neprimerane hlasnou hudbou ale tak, ze duni cely dom. Vreskot pod nasimi oknami lebo oni maju party. Tak toto ja tolerovat mozem?
Odpovedať
Profilova fotka
@lagatta pockaj oni maju party na tvojom pozemku??? Chapem to spravne? Policia teda
Odpovedať
@wolodymyr akože takto, medzi nami je asi 7 metrov priestoru a tých 7 metrov je moja záhrada. Takže nie priamo na mojom pozemku, ale hlavne na nás. Kebyže sem pridám video, tak každý jeden by bol zhrozený, to garantujem. Totálny bešavel si urobili a vrieskali pod oknami od 21-22:30
Odpovedať
@lagatta presne tak, na Slovensku ti nikto nič nezmôže. Zákony sú dimenzované ako pre retardovaných, lebo ich zrejme aj retardovaní produkujú. Takže áno, ak nerušíš nočný kľud od do - môžeš šikanovať a terorizovať koľko len chceš! Proste absurdistan.
Odpovedať
@jabadaba vieš čo? Mám kamarátku právničku. Toto nie je celkom pravda. Takto je to len prezentované, ale pozor, pokiaľ susedia robia hluk, ktorý je nadpriemerný, čiže typu vreskot, krik, basová hudba taká, že zasahuje do vnútra domu, tak policajti prídu a musia prísť aj pred 22.hodinou. Ďalšia vec je napísať oficiálny list starostovi, čo sa už deje a zajtra ho pôjdem doručiť. Starosta ich predvolá a má právo udeliť pokutu, ak toto nepomôže, idem súdnou cestou, pokiaľ sa toto bude aj naďalej opakovať. Takto ich pekne krásne môžu vysťahovať. Ja nevravím, že toto je niečo čo bude okamžité, len vravím, že existuje cesta. Ale pre náš pokoj je jediným riešením sťahovanie sa lebo toto sa naozaj nedá. Toto včera bola reprezentácia toho, čo dokáže urobiť alkohol s ľuďmi. Absolútne bezmozgové kreatúry
Odpovedať
Profilova fotka
@lagatta a ked takto zuruju dokedy potom vyspavaju?? Co tak si urobit ranny basavel smerom k nim.
Odpovedať
@lagatta áno, máš pravdu. Ten spomínaný spievajúci dom, to bol trošku iný prípad. Pani naštvata a psychicky mimo si umiestnila do okna reprak, ale dávala si dobrý pozor na to, aby neporusovala hygienické normy. Pre nočný kľud je to tuším 40dB a pre denný kľud je to okolo 50dB (neviem, zistite si). Ak je to príliš časté, tak to treba riešiť s políciou a hygienou, no zase nebýva časté, že ľudia majú diskotéky a oslavy denne. Ak oslavujú raz za mesiac 2 tak by sa to možno aj dalo strpieť, snažiť sa dohodnúť. Veď do 22:30 to nie je také hrozné. Ikeď sami máme malé dieťa, čo chodí skôr späť, tak to nepoteší.
Odpovedať
hej ked je to len pol hodka a proste raz za cas, tak ano da sa to zniest, no ak sa cela situacia len stupnuje a aj vztahy medzi susedmi su tak nejak vyhrotene, tak by som si osobne davala pozor na kazdu jednu minutu navyse
Odpovedať
@victorka505 lenže oni si pozor just nedávajú a robia to zámerne. Dokonca mám aj nahraté ako nejaký účastnik ich party vrieskal o 21:30 volume volume. Všetko má svoje hranice a toto je proste už moc a aby mi tu denno denne niekedy hrala hudba na celý deň na 3 hod vkuse, tak toto je moc aj na slona
Odpovedať
Článok sa načítava...
@wolodymyr ukážka z našej strany bola, ale žiaľ, na ľudí čo nemajú vysoký inteligenčný koecifient to neplatí. Pochopia to ako provokáciu a tak namiesto normálnej oslavy máme záhradnú párty do neskorých nočných hodín s tlupou tzv ľudí, kde ešte aj opica z džungle je slušnejšia...bez urážky, ale toto zašlo ďaleko za každú normálnu hranicu a to nielen slušnosti, ale aj susedských či medziľudských vzťahov.
Odpovedať
neurobíš nič, ak dodržujú nočný kľud, tak proste na to nič nepomôže, akurát teda môžeš im to podobne oplatiť keď u nich bude kľud, že proste skúsiš na nich to čo oni na vás, aj keď za takéto riešenia bežne nie som, lebo mám radšej keď sa veci riešia v kľudne a z očí do očí, lenže to sa nie s každým dá
Odpovedať
@bianka001 toto celkom nie je pravda. Pokiaľ svojim nardprimeraným a častým hlukom obťažujú svojich susedov (a reprák ktorý je nastavený priamo na nás tým rozhodne je), tak tam to už obťažovaním rozhodne je a nie je to celkom tak, že iba po 22. hod. V každom prípade, rušili aj po 22.hod. Napriek tomu, diskotéky nie sú povolené na pozemkoch a ak, tak musí byť o tom úradné rozhodnutie zo strany obce, že sa o takúto kultúrnu vložku žiada a tiež rozhodnutie obce či to schvaľuje alebo neschvaľuje a tu takúto žiadosť nepodal nikto a ani len slušné zaklopanie na moje dvere, že prepáčte, ale budeme mať záhradnú párty, prípadne prepáčte, že sme boli hluční, tak takého niečoho sa tu nedočkám...keby si mal hocikto toto zažiť, inak by rozprával
Odpovedať
@lagatta Teoreticky máš pravdu, ale len teoreticky! Prakticky sa to ťažko dokazuje, že kto - kedy - ako prekročil hladiny hluku... Občas, možno (!) sa i nejakým meraním dokáže že Ty máš pravdu, no a čo ďalej?... Nič !!! ... Len dávaj pozor, lebo za chvíľu si ešte vyslúžiš aj nálepku "rasista" !
Odpovedať
@petersd ešte predtým ako mi tu budeš dávať víkričníky, vieš čo? Dopriala by som ti takých susedov, ktorým je slovo rešpekt, úcta a tolerantnosť úplne cudzia. Potom som zvedavá aký názor by si napísal, ak by si bol ty sám terorizovaný na vlastnom pozemku, pretože akonáhle sa tam začneš hýbať, tak ťa ohlučia reprákom...potom sa prosím môžeme rozprávať. Ďalšia vec je tá, že nemôžem byť rastista, nakoľko sú títo ľudia bielej farby, len toľko, že sa správajú ešte horšie ako na Luníku 9, kde je takéto správanie prirodzené.
Odpovedať
@lagatta ak to nejde podobrom (co asi nejde podla toho co pises) tak by som zakazdym, pokojne aj kazdy den volal policiu. Uvidite ako sa to bude vyvijat ale vzdy je dobre mat v rukach nieco. Policia musi prist urobit zapis atd.
Odpovedať
@lagatta To z čoho si vydedukovala, že som názorovo proti Tebe ???
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?