Čierny zoznam firiem a remeselníkov

Ahojte, prosím, existuje nejaký zoznam firiem a remeselníkov so zlými referenciami? Niekde na nete? Ďakujem
Odpovedať
@popoluskaxy nie, taky asi neexistuje. Len si vies podla nazvu firmy najst referencie a podla toho, ci su dobre alebo zle sa rozhodnut ale vyslovene ze zoznam zlych firiem to asi nenajdes.
Odpovedať
@popoluskaxy môžeš akurát pozrieť aké má finančné hospodárenie, na finStat.sk za všetke roky podnikania, je tam všetko náklady výdaje zisk-strata, pár je ich i tu na modrej streche dokonca tu majú platenú reklamu všade ponúka všetko možné a roky v červených číslach
Odpovedať
@duzu Zrovna v stavebnictve je finstat dost irelevantny. Resp. ked vidis roky smiesny zisk alebo cervene cisla a stale funguju = vacsinou sa plati na ruku 😄 Hoci minule som pozeral jedneho velkeho vyrobcu zaluzii, poslednych 10 rokov len strata, dokopy >4 mega. Silno pochybujem, ze tam robia bez FA, tak bud maju extra kreativneho uctovnika alebo to vlastni filantrop, ktory dotuje prevadzku 😮
Odpovedať
Profilova fotka
Tie firmy by nadšené neboli, keby boli na takom zozname a preto nikto taký zoznam nevytvoril. Len cez google recenzie sa dá pozrieť, ktorá firma ma aké hodnotenie alebo potom podľa finStatu, ako ti už vyššie spomenuli.
Odpovedať
Uctovny zisk je irelevantny. Dolezitejsie su trzby a ich trend (ci rastu, stagnuju, prudko klesaju). Stredne velka firma s trzbami nad 1 mil. rocne asi bude garantovat toho viac, ako firma s trzbami do 30 tis. EUR. Tiez je dolezita zadlzenost, ak je viac ako 70-80% moze to o niecom svedcit, niektore firmy na finstate su dokonca v predlzeni - mali by sa same poslat do konkurzu. Najpodstatnejsie je ale, ci firma nema dlhy voci danovemu uradu a socialke, nemyslin nejaky nedoplatok 100 - 1000 EUR z nepozornosti, ale ked ma firma dlh u socialky 15-20 tis. EUR to uz nie je nahoda a dal by som od tej firmy ruky prec.
Odpovedať
@zefe chytráci sú registrovaní na úrade práce a veselo "podniká " len na drevo, pre min dôchodok stačí zaplatiť za 15 r., len dnes je veľká inflácia ,TV takmer žiadny úrok a fondy veľká hádanka, niekde dokonca stratíš, za pár rokov na dôchodku kúpiš toho podstatne menej ako dnes, možno tak na zlate budeš akurát na nule ako investoval Kičura no cudzie
Odpovedať
@bulls7 @duzu @zefe @pajkus @pier Ďakujem za reakcie. Aj som si myslela, že by to majitelia firiem alebo samotní remeselníci "zatrhli".
Odpovedať
Ja si myslim ze by bolo ferove vytvorit aj zoznam zakaznikov 😎 to by bolo tiez zaujimave, lebo nie vzdy je firma na vine napriklad. Osobne som mal jedneho ,,zakaznika,, ktory dal firmu k sudu zato ze si ukotvili lesenie do steny, dokoncili fasadu a tie opravovane miesta mu vadili. Nedoplatil ich a teraz sa sudia. Uz 6sty rok.
Odpovedať
@matoztt A co mal mrakodrap, ze museli kotvit do fasady? Toto by vadilo aj mne (nie kotvenie, ale dodatocne zapatlanie) 😄 Preto si vzdy treba prejst vopred - co, ako a preco sa ide robit. Nekonaju sa potom prekvapenia. Ale ano, aj zakaznici sa vedia "vydarit", to tiez stoji za to. Hlavne ked tomu prd rozumeju, ale maju vystudovanu google univerzitu a modru strechu 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?