Budova na rozpadnutie

Dobrý deň chcem sa opýtať mám na pozemku budovu ktorá sa rozpadáva a ohrozuje život mojich detí keď sa hrajú na pozemku ... Ako to mám riešiť treba nejaké povolenia na zbúranie budovy je to dosť veľká Drevenica cca 150m2 a nieje to zapísané v katastri .... Ďakujem
Odpovedať
@robinho1290 Ak to nie je zapísané v katastri, tak teoreticky neexistuje a nikomu nebude chýbať, ak to zbúraš a zlikviduješ.
Odpovedať
Aj keby bola v katastri, tak povolenie na buracie prace vyda stavebny urad na taku haraburdu bez problemov, zvlast ked ako dovod odstranenia stavby je zivoty ohrozujuci technicky stav..
Odpovedať
Profilova fotka
Nieje v katastri neries rozober. Mal som tiez jednu sopu takto nastastie ked som ziadal buracie tak panicka si to vsimla a vravi ze zbiraj tak aby sa nikomu nic nestalo. Kurniky co boli na mape som musel buracie povolenie.
Odpovedať
Profilova fotka
ešte aj predať staré trámy
Odpovedať
@robinho1290 ak ohrozuje zivoty/majetok, kludne burajte. Urobte nejake foto, kde bude jasne, ze sa to rozpadava, ak by niekto mal nejake pripomienky. Ja som takto zacal burat stary dom, ktory bol v katastri kedze strecha sa rozpadavala a ohrozovala majetok suseda (dokonca sa v minulosti riesilo, ze spadnuta skridla mu poskodila auto, o com bol aj uradny zaznam z poistovne).
Odpovedať
Keď sa to rozpadáva a nie je v katastri, tak nie je problém sa toho zbaviť. Prípadne ako tu zaznelo porob si nejako fotodokumentáciu pre prípad žeby to niekomu kolalo oči, čo si urobil. Ale pokiaľ to nie je zaznačená tá stavba, tak by to malo byť všetkým jedno.
Odpovedať
ak nie jena katastri a proste na mape, tak ako keby ani neexistovala, takže by nemal byť problém, ju zbúrať a zvlášť ak ohrozuje zdravie a životy
Odpovedať
Ďakujem za odpovede
Odpovedať
Podľa mňa ak nie je na mape, tak proste neexistuje a nik ti nič nemôže. No možno by bolo fajn si ju pre prípad potreby odfotiť, hlavne tie nebezpečné časti a osobne by som ju rozobrala čo najrýchlejšie, aby sa nič nestalo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?