Aký motor na 250l miešačku

Profilova fotka
Zdravím vospolok, poradíte mi prosím ? Mám starú miešačku označenú Konstruktiva n.p. Praha, evid.č.: 360 14 09 - mne to označenie nevraví nič, možno Vám skúsenejším to niečo povie. Približne 10 rokov stála ponechaná napospas počasiu... Myslím že by som nemal problém ju rozhýbať, ale motor je 380V, ani nemám odvahu ho zapínať. Ideálne by som rád vymenil motor za nový na klasických 220V. Miešačka má celkový objem bubna 250l so štyrmi lopatkami vnútri. Vedeli by ste mi poradiť, aký motor by bol vhodný ? Na pôvodnom nie je žiadny štítok, čiže neviem ani kW, ani otáčky... Neplánujem ju samozrejme používať denno-denne, nie som stavbár, ale doma na betónovanie chodníkov, plotu, prejazdových pásov pre auto....a takýchto drobností čo na dedine stále niečo treba, by sa veru zišla. Ďakujem pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
@miso_michal Na tvojom mieste by som ako prve zavolal nejakeho elektrikara aby sa na ten motor pozrel, zmeral vinutia a popripade zmeral ci na nom nie je medzizavitovy skrat, alebo skrat na kostru. Boli tam pouzivane asynchronne motory s kotvou nakratko, ktore su dost odolne. Ak by bolo vsetko OK, vyskusal by som ci sa toci lahko aby si mal istotu ze su loziska v poriadku. A potom by som to pustil. Za motor na 230V by som to urcite nemenil. Radsej by som tam dal opat motor na 400V.
Odpovedať
Profilova fotka
@miso_michal postupoval by som rovnako ako kolega, nechat premerat, skontrolovat. motor ak nie je nutne by som nemenil.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?