Akumulátorový ručný vozík - svojpomocne

Ahojte ...premýšľal som doma vyrobiť Aku vozík na vozenie dreva do drevarne. Niečo ako motoucko ale s väčšou nosnosťou a výkonom ...konštrukciu si zvarim ,premýšľal som nad týmto setom https://www.amazon.de/24V36V48V-Elekt... doma doladiť iba prevod do pomala a zvyšok je vlastne hotový ? Máte s niečím podobným skúsenosť ?nebudú trpieť ložiská na tom motorceku nejak ?chcem to tak do 200 kg Max ..
Odpovedať
Ja mámtento motor doma z elektrobajku tiež nad tým uvažujem, ale dve veci špekulujem ako vyriešiť. Prvá vec je že motor má vysoké otáčky, trebal oby to sprevodovať. Neviem ako by sa sa ten motor správal keď by šiel priamo na nejakú veľkú rozetu, keď som to rátal tak napr koleso na fúriku malo stále veľké otáčky že by som musel za tým utekať. A druhá vec, ako zapojiť ovládanie, tiež mám len tú rúčku z bicykla kde je to riešené pomocou magnetu. Zišlo by sa tam zapojiť nejaké iné ovládanie alebo dovie ako by sa to správalo keby sa tam dalo len tlačítko, prípadne vypínač miesto toho magnetického snímača ktorým reguluješ otáčky. Keď máš nejaké návrhy ako toto vyriešiť sem s tím, mám to už dva roky v dielni :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Videl som nekde furik s elektromotorom na obrazku a riesene to bolo tak ze na motore bolo koliesko a to malo pneumatiku co sa dotykala kolesfuriku a tak bol pohon
Odpovedať
@kajo873 @wolodymyr Premýšľal som riešiť to cez dve kladky ,prvá by bolo ozubené koleso na ozubené koleso reťazou a z tadiaľ klukový remen aby netrpeli ložiská na malom motorceku niečo podobné ako na foto stojí to ale.velmi veľa ...ak by bol.nejaky poriadny aspoň 500w s dobrou nosnosťou by som aj kúpil ale radšej aku ako benzín by som
Odpovedať

Odpovedať
@kajo873 Reguláciu vyriešiš veľmi jednoducho na motor pripojíš reguláciu a potenciometer vyvedieš na rúčku..Sú regulácie na 12,24,V a na odber cca 40A..Dáva sa to do áut /dodatočne/ napr. na reguláciu vetráka vetrania atď...Je to malá regulácia a ja som ju montoval do zváračky /odišiel posuv drôtu/ kde som ho vedel plnohodnotne nahradiť novou reguláciou. Bolo to robené vo zváračke kde je motor 24V a odber cca 8A..Tá regulácia je od 12-myslím do 40V a s prúdom do 20A... Tým pádom by si mohol poháňať koleso na ktoré dáš väčšie ozub.koleso a na pohon z motora samozrejme menšie a reguláciou to vyriešiš ako som písal... ;-)
Odpovedať
https://www.alibaba.com/showroom/elec...
Odpovedať
@pedrisito na motor malé kolečko /napr z bicykla Ukrajina zadné koleso/ na koleso furika napríklad rozetu z pedálov bicykla a máš prevod do pomala. Samozrejme reťaz. Regulátor spravíš napríklad s LM324N.
Odpovedať
@megdesign Načo má si vyrobiť reguláciu /lacnejšiu ju neurobí/ako už zadovážiť si vyrobenú v Číne. Stojí cca 10€.. ;-)
Odpovedať
@jano2007 Objednával si si už ten set?
Odpovedať
@kajo873 veru nie
Odpovedať
@pedrisito no ako pokračuješ s projektom elektrického fúrika? Vymyslel si niečo? @jano2007 na tej alibabe to je ako veľkoobchod, odtiaľ sa to dá len vo veľkom objednať. A na ebay alebo aliexpres som takéto moc nenašiel.
Odpovedať
@kajo873 pozeral som na aliexprese odtial bezne nakupujem, ale ako pozeram tak len posta stoji 75€ tak to je masaker
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kajo873 zatiaľ nie ...aj keď viem že človek by si doma urobil možno pevnejšiu konštrukciu ale písal som na tú stránku z kade je obrázok vyššie Odpoveď ? Fúrik na drevo s brzdou ako máte na obrázku stojí SPOLU S DPH 20%: 569,40 € Takže ťažko povedať či sa to oplatí vyrobiť ...a koľko vydržia tie kolesa na exprese ..
Odpovedať
@jano2007 Veď práve tá pošta je riadna. Pri jednom takom koliečku som videl poštu na Slovensko 1000 dolárov :D
Odpovedať
@kajo873 tu su moznosti s 0 postovnym https://www.aliexpress.com/wholesale?...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?