Ako vetrať novostavbu pred obývaním?

Ahojte. Chcem sa spytat na vetranie v novostavbe. Precital som toho vela na internete a vacsina nazorov bola vetrat narazovo 3, 4 krat denne. No kedze v tej novostavbe este nebyvam a chcel by som predist plesniam ako sa zachovat? Mam nechat otvorene na vetracky okna nonstop? Tak to zatial mam zariadene. A co kurenie? mam nechat pustene na nejaky "ekonomicky" rezim nech sa ta novostavba vykuruje alebo lepsie nechat vypnute? Vdaka za rady
Odpovedať
Cau janecko, ano, podla mna treba nechat nonstop vetraciky, proste ta vlhost musi odchadzat niekam. Aj po nastahovani sa treba pravidelne vetrat, nie iba narazovo. Kurit podla mna este netreba, kedze je relativne teplo, ale v zime treba temperovat. Tot zatial moje vedomosti.
Odpovedať
emilyz : vdaka za radu, ono mi ide o aktualnu situaciu, kedze tam nebyvam co najlepsie sa o to postarat. Vetracky som nechal vsetky otvorene, kurenie este zatial vypnute, tak hadam som spravil dobre :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj janeecko, podla mna urcite ak nechas stale otvorene vetraky, tak tej stavbe neublizis. ved islo tam vela vody, tak aj ked tam bude chladnejsie, tak ti to prevetra.ze aj ked to radiatory nestihnu vykurit... a isto by som nechavali aspon take temperovanie a mozno dobra rada je cim skor sa nastahovat :)
Odpovedať
Profilova fotka
jennecko určite aspoň temperovať a ventilačky otvorené.
Odpovedať
Profilova fotka
vedeli by ste mi povedať ako dlho od nahodenia vnútorných omietok treba novostavbu takto vetrať? My máme dom omietnutý od polky augusta, na dome sa pracuje každý deň a keď majstri odídu, nechávajú vetračky otvorené iba na poschodí. Sťahovať sa plánujeme do konca roka.
Odpovedať
Profilova fotka
vetrať môžeš stále a ked klesne teplota tak ako je npr teraz taká zima a máš už porobené kúrenie tak trošku už ovlaž radiatory.nieje dobre pre také čerstve a v podtate ešte vlhké omietky takáto zima.nemusí tam buť teplo len nech sa trošku kúri a aj vetra ono sa to tam akoby -sparí- .po vymalovaní je dobé ak už je vymalovane.pozatvárať okná,nakúriť ono sa to tam -sparí- a potom otvoriť okná.opakovať aj tri dni. osved :-D čené majstrami.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?