Ako ste spokojní s internet na doma od O2?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať na názory a skúsenosti internetu na doma od O2, najlepšie zlatý alebo prípadne modrý. Je citeľná agregácia počas dňa? Aká je stabilita, bývajú výpadky alebo problémy? Ste spokojní s rýchlosťou? Nie je rýchlosť výrazne nižšia ako udávaná podľa konkrétneho produktu? Vďaka
Odpovedať
máme strieborný net+modrá telka. Zatiaľ sme museli za mesiac a pol asi 2x reštartovať settopbox ale inak spokojnosť nemáme sa na čo sťažovať. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my sluzbu vyuzivame tusim od Marca, no posledne 1 - 2 mesiace sa NIECO udialo a pripojenie nefunguje tak ako fungovalo v zaciatkoch. Nehovorim o prehravani videni na YT alebo o beznom pouzivani prehliadaca atd. To ide super, nemali sme zatial ziadne vypadky, jedine kedvonku silno leje , vtedy sa to akoby cele resetne. Ak vsak budete internet potrebovat na pracu z domu ako ja, mne nefunguje mi ani len Outlook, uz vobec nie pripojenie na zdielane servery a do databaz, ktore pri praci potrebujem. Opakujem, prve mesiace islo vsetko v poriadku. Je to o to zaujimavejsie, ze sa mi staci pripojit k susedovi na wifi od konkurencie a vsetko ide v absolutnom poriadku. Meral som si aj rychlost pripojenia, ukazuje lepsie hodnoty ako susedove pripojenie, no mne to proste nejde. V com je chyba? Neviem. Pisal som uz 2krat na O2 podporu (1.krat vo stvrtok), zatial bez naznaku odpovede.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
Podpisovať zmluvu o pripojení vrátane akcie za pol minúty(toľko času má kuriér,ktorý to dovezie),pri aute je mierne napísané,podvod hodný mena "serióznej"slovenskej firmy.Evidentne sa snažia nachytať hlupákov,u mňa im to nevyšlo
Odpovedať
Za mňa úplná spokojnosť. Máme od mája na chate, 15/2Mbps, funguje ako má - od zapojenia o ňom neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
@mario74 máme strieborný O2 internet na doma cez deň super v noci 😄😄+-4mb/s.na technickú podporu sa dovolat možno o týždeň.online chat že to je LTE sieť že je veľa používateľovi.Cize za tie peniaze môžeš radšej modrý a pôjde tak isto ako strieborný.Ale už ma to nebavy večer zapínam na tv hotspot z telefonu
Odpovedať
U nas po viac jak roku v pohode, akurat sme uz raz dvakrat boli na hrane s tym objemom dat 500gb. Doma nonstop youtube na min. 2 zariadeniach (male decka plus u zeny v salone z toho maju hudbu) plus este tv, netflix a tak.
Odpovedať
@lubomir_kolesar volal som na tech podporu 2x, raz som cakal 4 min, raz 8 mam zlaty, priemer down 85, up 10Mbps prvy tyzden mi rychlost skakala zo 60Mbps na 1, zavolal som teda podporu, dohodol dalsi termin, technik dosiel a zistil ze antena ktoru mi dali prvykrat je zly kus a vymenil ju, zaroven ma nasmeroval na iny vysielac.
Odpovedať
Máme strieborný,máme internetovú tv a úplná pohoda 🙂 dokonca zvládol bez problémov dve deti na dištančnom s prečerpanými dátami a zníženou rýchlosťou internetu 😄
Odpovedať
Mame strieborný navysovli FuP z 500gb na 1TB... Raz sa nam podarilo dostat na 400GB minutych dát (deti doma,youtube, hbo go, netflix, pc atd) obvykle sa nedostaneme cez 300Gb a to sa nijako neobmedzujeme, mam u nich aj paušál tak cena 15e/mesačne, viditeľnosť vysielača suprova vzdušnou čiarou ani nie 1km, prenosové rychlosti ako udavaju 30/5 v reale Download 28-30, upload 3-5, po nainštalovaní vsetko ok hned na druhy den sme mali problém... Internet siel pomaly, nechcelo nas pripajat na wifi, muselo sa vsetko ,,refreshovat" po volani na linku problém odstránený asi do 15 min. Mame ho asi 4 mesiace odvtedy 2x restart routera. Pri vacsej burke má tendenciu vypadnúť signál nachvíľu potom to naskočí. Uvidíme v jesennych a zimnych mesiacoch, ked budú búrky, snezenie atd... Zatial oproti dedinskej wifi-mikrovlnkam spokojnosť.
Odpovedať
@audinak ten 1tb je len na strieborny? Lebo ak hej idem navysit 🙂
Odpovedať
@cotibebemore ano modry 500GB, strieborný 1TB, zlatý 1,5TB, platinovy 2TB kazdy jeden vzostupne od najmensieho o 5e drahší 😉
Odpovedať
@audinak diky moc, to som popravde netusil, ale neviem ci povodne neboli vsade 500gb ked som to zvazoval, navysim si to 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@cotibebemore ano navysovali vsetky o 100% pri zlatom o 150% asi dva mesiace dozadu. 500Gb mal strieborný a zlatý platinovy mal 1TB😉len treba pozriet mapu pokrytia ci bude dosahovať aj také rýchlosti...
Odpovedať
@cotibebemore inak ak máš telku tak teraz nedávno komplet prekopali programovú štruktúru, už nie je modrá strieborná atď telka už je len o2 tv (rozšírený balík) za nejaký menší poplatok a o2 tv mini tuším bez poplatku k netu, ja sa tiež chystám do o2 tiešiť tieto veci 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 ja som to poriesil uz daavno, o2tv v mobile za 5 eur a mam to v android boxe v telke 😎 Teraz som tv aktivoval nasim, a asi sa len zveziem na ich ucte, sak pisu 4 zariadenia 😛
Odpovedať
sused ho má a pochvaľuje si celkom. len bacha na pokrytie, nemajú všade úplne dobré.
Odpovedať
My ho máme už 2 roky, sem tam sa musi reštartovať ale hlavne koli telke inac v pohode. Zvladol aj homeoffice 2 pracovníkov pripojených cez VPN na dialku..
Odpovedať
Profilova fotka
Ja ho mám tiež vyše 2 rokov , dokonca platinový ale v poslednom období je agregácia neskutočná, moja rýchlosť od 16:00 až do približne 22:00 je od 1,5 - 8 Mbps, čo je strašné. Výhovorky technikov od stola sú úplne na smiech a ťažko si priznajú že na vysielači na ktorý som momentálne nastavený majú až nadrámec odberateľov. Alebo ako mne chlapec od stola niekde v tramtárii hovoril že u nich prebieha zvyšovanie kvality , alebo ste odrazu ďaleko od vysielača (mám to vzdušnou čiarou asi 5 - 6km bez obmedzení ), a vlastne technik ktorý my montoval anténu a bol u mňa už najmenej 5 krát je vlastne blbec. Lebo on ako technik z O2 to zo svojho teplého miestečka vidí a vie zhodnotiť lepšie ako ten technik montér. Pravda je však inde , O2 robí veľkú kampaň na nových klientov a potom to dopadne že ľudia na nich len nadávajú. A záver od technika z teplého miestečka: mám pre vás 2 možnosti, 1. zľava na internet lebo servis a údržba bude trvať asi mesiac a tá 2. demontáž zariadenia a odstúpenie od zmluvy. Čo na to povedať? Už aby sme mali optiku ktorú u nás robia a budem 1 ktorý odíde z O2
Odpovedať
Profilova fotka
Nechcem byť vulgárny ale dnešná skúsenosť s O2 je neskutočná. Rýchlosť platinového O2 internetu 0,39 Mbps asi hovorí za všetko. Nebrať takýto internet od tejto spoločnosti. Len Vás nabulíkajú akí sú super a potom dopadnete ako ja. Je to zlodejská a klamárska banda. Neverte im ani slovo a O2 technici od stoličiek sú len panáčikovia ktorí Vám budú hovoriť len podľa scenára O2 managmantu.
Odpovedať
@evro_krusovce ako potom vysvetlíš, že mne ten internet od nich funguje bez problémov? a to má doma bežne pripojené 2 zariadenia na ktorých beží YT, notebook kde beží tv archívna relácia a k tomu ešte TV od nich a bez problémov pri striebornom internete? 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 ja si myslím že lokalita od lokality sa to môže líšiť. Dosah na anténu, počet užívateľov atď. Môžme byť radi že nám to ide v pohode. A to ja mám ešte anténu na úrovni 1 poschodia, lebo technik samozrejme rebrík nemal, a z môjho dočiahol len tam, ešte to pôjde o také 3m vyššie pri zateplení, hádam to tiež niečo pomôže 🙂
Odpovedať
@cotibebemore no ja mám poschodový dom pričom poschodie je už podkrovné, anténu mám na úrovni tak cca 4,5 metra od zeme. dokonca ma technik nahodil na "vzdialenejší" vysielač lebo ten bližšie k mojej dedine mu akosi nešlo naladiť tak si našiel najbližšieho suseda odo mňa pozrel či je vytočený na ten bližší alebo vzdialenejší vysielač (bol na vzdialenejší) a keď to nahodil mne rovnako chytil signál na šupu 🙂 . Ale tvrdiť že je to banda odrbávačov by som si rozhodne nedovolil. A to mám rôzne skúsenosti aj s O2 aj s inými operátormi 🙂.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@evro_krusovce Suhlas, su to podvodnici. Mam zlaty int. 2 roky, sice nikdy som nemal 100 Mbps, bezalo to na 30-50 Mbps, no v poslednej dobe cca od 7/2021 je to uplna katastrofa, rychlost 3-8/5 a to celodenne, od 16:00 do 22:00 som rad, ked ide 1/3. Mam priamu viditelnost na vysielac cca 400-500 m. Na podpore zvladaju max resetnut linku a trepat blbosti podla navodu. To ze niekomu int. bezi je len otazkou casu, naberu zakaznikov bez obmedzenia, hlavne ze platia. Toto je podnikanie po slovensky. NEODPORUCAM O2
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@matus_jakubo tiež som mal dojem že v priebehu leta sa net od o2 zhoršil, ale toto leto inštalovali aspoň u nás nové technológie na vysielači a priznali sa že ešte to sem tam nefuguje úplne ideálne. Teraz ale prešli na nové technológie či čo, mám už od nich tú novú krabičku (zn. Strong) a odvtedy mi to ide podstatne lepšie.
Odpovedať
U nas O2 neviem preco moc dobre pokrytie nemalo a mali sme s internetom len problemy a boli sme nuteni operatora proste vymenit
Odpovedať
O2 je také nevyspytateľné by som povedal, čo sa toho pokrytia týka. Nie všade ho majú a nie všade je dobré. Ale ak takto viete, že kde majú vysielače a ste v meste a nie niekde na lazoch, tak neviem, podľa mňa taká voľba ako aj každá iná.
Odpovedať
Mal som ho presne jeden den. Zlaty s tym ze rano ked bol instalovat technik tak nameral 108 Mbps co bolo super. Od 17:00-23:00 internet bezi 2-5 Mbps. Na linke technickej podpory mi odporucali zrusit program lebo lepsie to nikdy nebude lebo linka je pretazena. Zarovn ak robil Upload vacsich suborov tak linka je iba jednosmerna. tzn vypadne vamaj download.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte.Chcem sa opýtať.Na smartboxe sa mi vzadu odlomilo tlačítko reset,dá sa nejako ináč dostať do továrenských nastavení?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ja ho mam pol roka, zlaty O2 program rychlost 100mbs. Zo zaciatku nadsenie paradne to tahalo aj velke streami. No led sa zacali pripajat dalsi ludia cista katastrofa. Realna rychlost zo 100mbs tak v priemere 15mbs a niekde len 5mbs. Cize platim program 100mbs, ale taku rychlost mam jedine do 10:00 ked nieje nik pripojeny ( aj to najviac mi namerali 70 mbs ). Staci to max tak na pozeranie tv. Na zaciatku mi naslubovali aku skvelu rychlost budem mat a momentalne vyjadrenie od tech. podpory, ze pre stabilitu rychlosti pre ostatnych zakaznikov je normalne, ze sa mi rychlost znizi a tym to pre nich hasne. Takze O2 totalny shit.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?