Ako riešiť problémy pri odsťahovaní sa od rodičov?

Mám taký problém, ktorý by možno chceli mať viacerí, ale bohužial ja nie, mňa to dosť trápi a sužuje. Nemám súrodencov, bývam v dome a mám priateľa, ktorý nemá moc hlboko do vrecka. A tu začína problém. Spoločné bývanie. Keďže nemám súrodencov, mám dom s rodičmi a oni sú toho názoru, že máme s priatelom - budúcim manželom bývať u nás doma, veď môžeme nastavovať, čo nás vyjde lacnejšie než nový dom. Samozrejme rodičia to chcú hlavne preto, aby som ostala doma s nimi, lebo keď odídem, nebudú mať nikoho. Priatel však má pozemok u nich v meste, blízko svojich rodičov a má aj na to, aby postavil malý dom. To bude ale jeho dom za jeho peniaze, ale chce ho stavať pre nás, aby sme boli sami (čomu moc neverím, svokra bude u nás každý deň, čo je ale to isté, ako by sme boli u nás doma, lebo to bude zas jeho svokra čo bude u nás každý deň :-D ). Konflikt je na svete a zožiera ma, lebo stojím medzi dvoma kameňmi. Vysvetliť sa to nedá ani jednej strane. Keď príjmem priatelovu ponuku, rodičia predajú dom a za peniaze pôjdu do domova dôchodcov, alebo do malého bytíku, lebo im to stačí, ale mne za nevďačnosť nedajú ani korunu. A keď ma manžel nebodaj vyhodí z jeho vlastného domu, tak mám rozmýšlať nad tým, kam sa podejem. Čo je samozrejme z ich strany vydieranie, ale bohužial pravdivé, lebo mi naozaj nikto nezaručí, že sa nič počas života nestane a ja si budem u manžela hovieť do smrti. :-| Na druhej strane budúci manžel povedal, že on nechce nastavovať a žiť s mojimi rodičmy, chce mať vlastné, podľa svojich predstáv. Čo ja sama chápem. Toto je problém ktorý snáď ani nemá riešenie. Mám rada aj priateľa aj rodičov a ich rozhodnutia mi ubližujú. Lebo všetci mi chú tak dobre, až my chú úplne zle. Mala som o tom inú predstavu, nie takúto. Je tu niekto taký, čo má podobný problém?
Odpovedať
brcka, marianna5 z mojejsvadby.sk mala podobny problem a rozvadza sa :-( :-( a ked to tu tak citam, tak to mas vazne tazke, ale viem pochopit aj tvojho priatela Neviem ake maju vztahy medzi sebou, ale ked su jedny aj druhi rodicia rozumni, tak vedia ze mladi maju prav na sukromie a mali by ho respektovat, nie? A ked sa priatel uz dopredu obava, ze tam bude Tvoja mamina dennodenne, to chlapi nikdy nepochopia co je pre nas mama, ale na druhej strane by svoju mamu zniesol kazdych pat minut nie? A kompromis ziadny, to chce len si asi sadnut a vyjasnit si to skorej ako zacnete konat. Na strane druhej su ak Tvoji rodicia velki sebci- prepac za vyraz, ty predsa nejsi povinna byt priamou sucastou ich zivota od narodenia az po smrt. Mas pravo na vlastny zivot. Ja takyto problem nemam, po svadbe byvame s muzom kazdy oddelene u svojich rodicov, lebo ja sa neznesiem so svokrou a moj manzel s mojim otcom, ale zase ked je u nas, tak nasi sa snazia nam vytvorit co najvacsie pohodlie, ale aj tak sa neviem dockat toho domu a pohody v nom. My sme to vyriesili tam, ze budeme byvat dost daleko od jednych a od druhych rodicov a ked budu chciet prist na navstevu, tak nebude problem, ale zase nie casto :-) a ja ani manzel nemam problem sadnut do auta a ist k mame na navstevu. My sme sa pocas vztahu velmi casto hadali pre rodicov ci uz manzelovych alebo mojich a nevedie to k nicomu, len najst nejaky kompromis, lebo keby som sa mala donekonecna vadit- co by mi sice nerobilo problem :-) , tak asi by som nebola vydata a neplanovali stavat dom ale sedela by som v base za vrazdu :-)
Odpovedať
moji rodičia boli v tomto sebci odkedy sa pamätám, a to všetko preto, lebo som jedináčik. Sú proste na mna velmi naviazaní, to jedináčikovia určite chápu ;-) s priatelom nevychádzajú zle, len tejto situácie sa báli odjakživa a zrazu je to realita. niekedy mám pocit že si ma ťahajú ako gumovú opicu medzi sebou. mariankin príbeh poznám a naozaj takto skončiť nechcem. ale čo mám robiť, ak lúbim obe strany? mám sa nevydať a pre spokojnosť rodičov ostať doma za pecou? alebo sa vydať a hnevať sa s rodičmy a byť kvôli tomu na manžela večne naštvatá? stavať dom inde než na jeho pozemku nechce priatel ani počuť. vraj prečo by mal hladať pozemok niekde inde a zbytočne ho preplácať ( to má pravdu, u nás pod 3500 za meter2 nenájdete nič) keď pozemok má. Na druhej strane prečo ja by som sa mu mala podriadiť keď dom mám. Je to veľmi zložité, hlavne preto, že láska je rovnako silná pre obe strany. |-|
Odpovedať
brcka, co tak potom nedovolit mu aby postavil ten dom len za svoje peniaze? Aby si tam mala aj ty svoju ciastku a potom by si si mohla aj ty pravidla urcovat. V takejto situacii, ktora je komplikovana, lebo neda sa ani tak a ani tak neostava nic ine len jeden velky kompromis. A ako si vas buduci zivot predstavuje priatel a ako ty?
Odpovedať
monciky, aj mna napadlo to iste: brcka, co keby ste sa zobrali a dom by patril vam obom? alebo by ste aspon podpislai spoluvlastnictvo? lebo ked to bude tak ako pises, naozaj sa moze stat, ze sa ocitnes na ulici, ak sa rozidete. inak my sme tiez povodne mali nadstavovat nad svokrovcami, ale radsej sme kupili byt: to sukromie je na nezaplatenie. aj s tym rataj, ked budes mat kazdy nasackovanu doma svokru napr. ked budes na materskej, bude to na porazenie. takisto tvoj manzel by asi nebol nadseny z neustalej pritomnosti tvojej mamy: ale to je predsa len lahsie. jednak chlapi si vedia problemy so svokrami lepsie vyriesit a po druhe mu nehrozi, ze ostane 3 roky zavrety doma s dietatom a so svokrou...
Odpovedať
Jeezis to si neviem predstavit, ze materska dovolenka a svokra o poschodie nizsie, brrr :-) este mam jeden priklad: mam kamosku, ktora sa v praci zoznamila s chalanom, chodili spolu, ona otehonela, nezobrali sa, ale chalanisko kupil byt na hypoteku samozrejme na neho, kedze ona cakala babo. Uz v case chodenia mala kamoska problemy s jeho mamou, lebo mama mala pocit, ze jej berie synacika, dennodenne mu vyvolavala a dozadovala sa jeho navstev, myslim ze sa cpala aj ku nim do bytu. Kamoska si nikdy nic od nej nenechala, vzdy jej povedala co si mysli. No a dopadlo to tak, ze sa nakoniec po styroch rokoch rozisli, ona sa musela vystahovat z toho bytu- zevraj bol len jeho, len on splacal hypoteku a ona mala pravo zbalit len veci, ktore kupila, svoje osobne veci a veci malej. Byva u svojej mamy a krasavec sa roztahuje v krasnom byte a jeho mama ma co chcela. Rozostvala ich, ale malu by chcela mat pravidelne na navsteve a stve syna proti kamoske a ked dostane nahodou malu na navstevu tak jej rozprava vselijake blbosti a mala je potom doslova neznesitelna a kamoska ju musi zakazdym spacifikovat.
Odpovedať
Profilova fotka
neako ste zle citali povodny prispovok ;-) brcka pisala o nadstavovani u jej rodicov a pri stavani by svokru mala blizko ;-) bohuzial neviem poradit :-x
Odpovedať
zuz11 prepac, ale chcela som mojim poslednym prispevkou podotknut co sa moze stat ked len jeden s partnerov financuje byvanie, ostatne k tomu bol len dosledok toho
Odpovedať
brcka, a este: nemyslim, ze je pravda, co si napisala, ze "ti chcu tak dobre, az ti chcu zle". oba postoje, aj tvojich rodicov, aj pritela, mi pripadaju hrozne sebecke :-S este ma napadla jedna vec, ale u tvojho priatela asi priechodna nebude: predat ten pozemok a kupit nejaky iny dalej od jeho rodicov, aby ked on trva na klude od vasich, si aj ty mala klud od jeho rodicov...
Odpovedať
lefika, brcka uz pisala, ze on o tom zeby predali ten pozemok a kupili spolocne nejaky iny nechce ani pocut Inak je v dost prekernej situacii, ja vobec neviem co by som robila
Odpovedať
podla mna by ste sa mali zobrat a zacat stavat dom na priatelovom (manzelovom) pozemku. tym ze budete manzelia bude do spolocny a keby doslo k najhorsiemu nemoze ta vyhodit bez toho, aby ti zabezpecil ine ubytovanie. a rodicia to casom urcite rozdychaju. hlavne ked si jedinacik. neviem si predstavit, ze by ta so samej lasky nechali na ulici. vysvetli im, ze oni su par a su spolu a ty si par s tvojim nastavajucim, tak musis byt pri nom. este by ma zaujimalo, ako daleko to je z domu tvojich rodicov k tomu pozemku, kde by chcel priatel stavat.
Odpovedať
ada, na to by som sa nespoliehala. moj manzel je tiez jedinacik a jeho rodicom vobec nerobilo problem ho vyhodit. co urobia s domom netusim a je mi to jedno: my od nich uz nic nechceme. brcka, s tym sobasom si to skusila navrhnut? ak nie, skus, ale moze sa stat, ze priatel bude chciet, aby dom bol vynaty z bezpodieloveho spoluvlastnictva, a potom uz fakt nic nezmozes.
Odpovedať
Profilova fotka
brcka tak to ti teda ozaj nezávidím tú situáciu... podľa mňa je to od rodičov trochu sebecké, že chcú, aby si ostala s nimi. My, keď sme sa šli brať, tak nám stále farár prízvukoval, že si to máme veľmi dobre rozmyslieť, lebo že deti raz odídu a my dvaja budeme zase sami, že či to spolu vydržíme :-) takže oni by si tiež mali uvedomiť, že výchovnú funkciu už naplnili a predsa keď odídeš bývať niekam inam, neznamená to, že už nie si ich dcéra. Mne tiež naši hocikedy chýbajú (a určite aj ja im).. ale asi je to nejaký prirodzený postup, že raz deti odídu. No a budúci manžel by už mal rozmýšľať skôr v intenciách "my" a "naše", bolo by zvláštne keby si si ho zobrala s pochybnosťami, že ťa raz vyhodí :-N no a toto, že keď raz budem na materskej a svokra o poschodie vyššie, tak to mi celkom reálne hrozí =-) :-N :-S
Odpovedať
Článok sa načítava...
dievšatá ďakujem za rady, napísala som tu to aj preto, lebo možno je v podobnej situácii mnoho ďalších dievčat, čo toto forum len čítajú. Vec sa má tak, že ten pozemok a peniaze na stavbu domu sú priatelových rodičov, ktorí ale peniaze a pozemky po zdedení rozdelili rovnakým dielom medzi svoje deti. To znamená, je to už prepísané na neho teda je to majetok nadobudnutý pred sobášom, pokiaľ viem tak taký nespadá do spoluvlastníctva. Mimochodom, priateľ je od nás tak 4 km, ale pozemok má na ich ulici. Navrhla som mu už, nech sa ten pozemok predá a kúpi sa nový, tak v strede medzi oboma obcami. Bohužial, on nechce o tom ani počuť. Moji rodičia nie sú najmladší, majú aj kopec zdravotných problémov a ako sama viem, neradi by ostali bez mojej pomoci, opatery, niekde ďaleko odo mňa. My máme pekný dom, dalo by sa krásne nastavať, nezavadzali by sme si. Priatelovi rodičia by neostali sami, majú ešte jedno dieťa ktoré sa od nich nechystá preč. Ono tú sebeckosť starším ľuďom ťažko vysvetlíš. Kto nechce počúvať, nepočúva. A na otázku prečo rozmýšlam o svadbe, keď už mám na zreteli rozchod? No preto, lebo nie som jasnovidec a fakt neviem čo ma môže v živote postretnúť. môže sa stať čokoľvek a kedykoľvek, aj o tom je život.
Odpovedať
Profilova fotka
brcka máš to ťažké, tak ti prajem vela sil na spravne rozhodnutie... no ano, s tymi starsimi rodicmi mas pravdu, hlavne, ked si ich jedine dieta... urcite to nie je pre nich lahke. ja tiez nie som jasnovidec, ale si mozno ciastocne naivne nahovaram, ze nas nic take blbe nepostretne, aby ma niekam vyhadzoval, alebo aby jeden z nas niekam odchadzal :-x
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
Profilova fotka
aj ja ti prajem spravne rozhodnutie
Odpovedať
@radovan_83 odporucam pozerat datumy prispevkov. tu ozivujes temy 7 rokov stare...
Odpovedať
@brcka no ako brcka ako to je stebou po 7rokoch?
Odpovedať
rado, co si ty pracovnik archivu. kde nachadzas tieto xy rokov stare temy ;) kazdopadne zvedavy som ako to dopadlo @radovan_83
Odpovedať
Profilova fotka
@darthez @radovan_83 @rivasvk @sonulka81 čo z toho, že brcka je sto rokov neaktívna... 8-)
Odpovedať
@topvideo mozno sem o dalsich 7 rokov zavita a rado tento topic znovu vzkriesi :)
Odpovedať
Profilova fotka
naozaj sranda ... najskor napise: priatel nema hlboko do vrecka a nasledne napise: a má aj na to, aby postavil malý dom akoze si sama odporuje ... a potom ze priatel si ide stavat SVOJ dom a nie ICH dom cele je to stupidne, taky vztah je uplne na hovno, ked zena takto zmysla a pise o nom a ked on buduce zene nahulaka do hlavy, ze to bude JEHO dom
Odpovedať
@dulius no ja chapem vyraz "nema hlboko do vrecka" praveze tak, ze peniaze ma. ja skorej poznam vyraz "mat hlboko do vrecka" co znaci ze clovek ma malo penazi. cize asi si neprotireci, ale napisane je to divne. to ze cele je to divne a "nahovno" s tebou uplne suhlasim. inak sila je aj co uzivatelka monciky vyssie pisala o svojej kamoske. nerozumiem ako to moze niekto nechat dohnat do takho stavu ze 1,randim 2,otehotniem 3,byvam vo frajerovom byte (nezoberieme sa) 4, svokra ma dozerie 5, frajer ma vyhodi aj s deckom (dobry hajzel) 6, skoncim naspat v rodicovskom byte / dome s dietatom a bez partnera. slak by ma trafil
Odpovedať
Profilova fotka
@darthez@dulius no este ze ste chlapi a nemate taketo problemy,myslim otehotniet,hadat sa so svokrou a riesit tazkosti ohladne byvania co ma manzel vyhodi na ulicu ak nemaju spolocny byt,verte ze to neni sranda
Odpovedať
@lanuska ved ja som to nemyslel v zlom voci tej slecne / pani. man len zarazilo ze to nechali vyhrotit kvoli svokre do takeho vysledku. tod vse. ale vsak snad to dobre dopadlo nakoniec :)
Odpovedať
Profilova fotka
@darthez mas pravdu,dufajme ze to dobre dopadlo☺ ale neverim tomu,tam kde raz zacne uradovat svokra nem dobre dopadne,ja len ze uz 20rokov tiez zijem v manzelovom dome,lebo ho dostal darom od svokra a kebyze sa rozvedieme tak odidem s holou r....,ale uz to neriesim,len dufam ze ta slecna neisla byvat do tej blizkosti tej svokry
Odpovedať
Profilova fotka
@darthez škoda, že nie pred otehotnením,
Odpovedať
Profilova fotka
@lanuska ak niekto otehotnie a nevezmu sa, je to podla mna sprostost, ze zena na to pristane som chlap, ale hovorim, ze je to sprostost, zit vo volnom vztahu a potom sa cudovat ze priatel ta vykopne, alebo si najde krajsiu neboj sa, my chlapi mame tiez problemy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?