Tipy na vianočné recepty (vaječný likér, grilážky, vianočná kapustnica...)

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, ako isto viete, v našom Magazíne máme aj kategóriu recepty, ktorú postupne zapĺňame. Tentokrát nám tam pribudli tradičné a netradičné recepty na domáci vaječný likér: https://bit.ly/domaci-vajecny-liker-r... 🙂 Máte aj vy svoj obľúbený recept na "vaječňák" ? Podeľte sa o svoje obľúbené vianočné recepty. Či to budú chutné grilážky, medovníčky, orechové rožky, či iné chutné tipy, potešíme sa všetkému. Tie najlepšie by sme následne mohli uverejniť aj v článku. Čo poviete? 😉
Odpovedať
1
2
@matusko48 Tiez som za toto strasne vdacny. Konecne ziadne zbytocne prezieracky 😄 A teraz sa pochvalte, kto uz stihol zacat chudnut do plaviek? 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@rosi47 ten aj u nás veru, to je taká klasika. Skúšala som aj iné robiť tento rok, akože vypilo sa, ale aj tak to vyhral spomedzi toho všetkého vajčák 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Tak sviatky hojnosti, takže u nás je zakaždým všetkého dosť a aj navyše. Neviem, či niekedy chytíme nejaký odhad a nachystá sa toľko, aby veľa nebolo 😄
Odpovedať
robievate kapustnicu aj bezne pocas roka mimo Vianoc? ja teda vobec, nakolko by to uz na tie Vianoce nebolo take vynimocne a specialne 😄 ale chcel by som skusit taku s poriadnym kusom masa 😄 to je predsalen ine. ake pouzit? ci hocaku klobasu? domacu momentalne zohnat neviem 😞
Odpovedať
Profilova fotka
@macejmatus to my mame zauzivane uplne rovnako, vianocna len na vianoce logicky 😄 a taku riadnu klobasovu a so vsetkym, co k nej patri maximalne dvakrat do roka 😄 viac by mi to asi ani nechutilo. ale kazdopadne vies kupit kvalitnu klobasku aj hocikde v potravinach. ja uz to mam tak trochu v oku a uz napohlad vidim, ci je z dobrej sorty alebo nie 😄
Odpovedať
@macejmatus "robievate kapustnicu aj bezne pocas roka mimo Vianoc? " Samozrejme že áno.. Nedávno sme robili "množstvo" kapustnice, s obyč.mäsom, hríbami, klobásou, údené mäsko...Čo sa nezje /nie veľa / sa zavarí do fliaš a máme pripravené jedlo na "horšie časy" 😛 keď sa nám nechce variť, alebo sme na záhrade.. 😉 Chutí nám rovnako ako na Vianoce.. 😄
Odpovedať
u nas nie je rozdiel ci su vianoce alebo bezny rok, proste aj kapustnica sa robieva bezne. nemame teda extra len vianocne verzie. @technik007 presne tak ako u nas, nikdy nic nevide na zmar
Odpovedať
@simiss33 Mám susedu, profi.kuchárku /varí na svadbách, oslavách, plesoch/ a v sobotu šla na akciu a v nedeľu sme sa stretli a posťažovala sa že koľko jedla ostalo po plese kde varila 😢 ... Vyzerá ta tak že sa nemáme "zle" keď si dovolíme takto plýtvať jedlom..Ja aj keď chlebík mi náhodou splesnivie, dám ho do sáčku a predám kamarátovi ktorý chová prasiatka, mne za to "vytaví" perfektnú domácu mastičku na rezne.../aj na chlebík s cibuľou/ 😄
Odpovedať
Ja robím vaječnňák podľa Žufáneka a to je skutočný likér, nie tuzemák so salkom: 4 vaječné žloutky 70 gramů moučkového cukru 220 ml smetany ke šlehání 220 ml Bulleit Frontier Bourbonu 30 ml rumu Casa Eminente 30 ml kvalitní brandy vanilkový lusk Treba to spraviť 3 týždne pred plánovaným pitím, aby to poriadne odležalo! Nemáte za čo. 😉 A kopec z toho kvalitného chlastu ešte ostane, čo je tiež super. Tento rok sme si na Vianoce objednávali mandľový likér z obľúbenej kaviarne v Brne a bol výborný: https://sk-sk.facebook.com/punkt.cafe... Potom ešte robím sloe gin (trnkový gin). Trnky (500g trniek a 250g cukru na liter ginu) mierne pomačkám a nechám macerovať, minimálne tri mesiace. No a keďže trnky sú dobré až keď prejdú mrazom, tak zbieram niekedy v novembri-decembri a ten sloe gin vlastne robím až na ďalšie vianoce. Prípadne sa o dá ešte oklamať aj tak, že trnky pozbierame v septembri a na noc ich dáme do mrazničky. Ale z vlastnej skúsenosti doporučujem nechať dlhšie odležať - mám teraz jeden z roku 2020 a je to špecialitka. A treba, samozrejme, kúpiť poriadne kvalitný gin.
Odpovedať
Ten gin znie zaujímavo, trnky sa na môj vkus dosť podceňujú. Inak ochvíľu tu máme ďalšie sviatky, takže téma bude zase o niečo aktuálnejšia, bude stačiť len zmeniť názov z vianočných na veľkonočné recepty 😄
Odpovedať
@jakabkodano tie sa u nas ale zase tak nejak neprezivaju ako tie vianocne. Neviem cim to je, niekto to ma prave opacne, ale ja sa skor v tej zime tesim na to vsetko, nez na velku noc, ta sa u nas nezvykla nejak slavit ani pripravovat toho vo velkom.
Odpovedať
@zemie tak každý má to svoje, k čomu má nejaký vzťah. Ja si užijem hocijaké sviatky, pokiaľ si môžem vtedy od všetkého oddýchnuť a vypnúť aspoň na pár dní od toho bežného stereotypu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
Viem, že nemáme radi spam ale toto mi snáď odpustíte. Dám tento recept aj sem, pre každého, kto hľadá voňavé vianočné recepty. Napíšem vám to jasne a stručne.😃 Tento recept na švédske škoricové uzlíky Kanelknuter od našej @danao69 jednoducho musíte vyskúšať! Mne sa nonstop zbiehajú slinky.😍 https://www.modrastrecha.sk/magazine/... 💙
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?