Plynová rúra nerovnomerne pečie

Dobrý deň, prosím Vás, chcela som sa spýtať na radu / nápad - keď mi plynová rúra nerovnomerne pečie (koláčiky na vrchu surové a naspodku sú zhorené). Čo by ste odporučili, aby mi plynová rúra piekla rovnomerne - počula som aj o umiestnení šamotovej dosky naspodok rúry - máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem veľmi pekne 🙂
Odpovedať
@nanan24 plynová je dobrá len na pečenie mäsa i to sa musí otáčať, vloženie šamotiek nepomôže, nedá sa regulovať teplota a kam, najlepšie do už kúpenej plynovej doplniť el.špirálu na horné pečenie, ak je niekto schopný to doplniť sám oplatí sa to , no v servise neviem, treba sa popýtať či to vyjde lacnejšie
Odpovedať
@duzu Žiaden servisák to neurobí !!!
Odpovedať
Ked sme mali pynovu ruru dali sme si vyrezat 5mm ocelovy plech, ktory presne zapasoval do prelisu na spodku rury ale ventilacne otvory ostali volne. Po tejto uprave sa dali kolece upiect celkom v pohode, stacilo ruru dobre vyhriat a po vlozeni kolaca stiahnut plyn. Piekla som v nej aj snehove pecivo, a to je na teplotu celkom citlive. Piskoty som piekla na hornej polohe mriezky, kysnute a kolece na plech v strede. Maso v zakrytom pekaci absolutne bez problemov. Dokonca aj 6 kilovych moriakov
Odpovedať
možno je čas pozrieť do kalendára, že aké tisícročie sa píše a plynovú búčoru konečne vydrbať do šrotu, než veriť v zázraky
Odpovedať
Profilova fotka
@nanan24 vloz dolu prazdny pekac co je k rure a pec nad nim. Tak ako kedysi na horaky sa davali liatinove platnicky nech panvica rovnomerne hreje.
Odpovedať
@wolodymyr dakujem pekne, vyskusam 🙏
Odpovedať
@zita19 dakujem pekne za radu, vyskusam aj toto 🙏
Odpovedať
@kejsix a co ked je ta rurocka na chalupe a naozaj sa neoplati kvoli par pekacom buchiet za rok ju vymienat. Alebo jednoducho na novu rurocku nie su peniaze? Tvoja rada jej je uzitocna ako mrtvemu perina
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix heh tak ale vieš niekomu sa nedá len tak si kúpiť niečo takéto . Proste rôzne situácie, rôzny ľudia. Ale ako kiež by sa to tak každému dalo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Dakujem vsetkym za rady, na spodny riadok rury som dala stary pekac a funguje to skvele! Nic mi neprihorelo zospodu, chlebiky, kolaciky, kolozvarska kapusta aj masko sa krasne rozvnomerne upecie :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?