Kvasená zelenina: Aké sú vaše obľúbené recepty?

Profilova fotka
Urodilo sa vám veľa zeleniny a hľadáte spôsob, ako ju čo najlepšie uskladniť?🥦🥒 Odpoveďou je kvasená zelenina. Fermentácia je jeden z najstarších spôsobov konzervovania. Využívate ju? Aké sú vaše TOP recepty na kvasenú zeleninu? Podeľte sa o ne v komentároch.😍⤵️ Pár chutných receptov nájdete aj v našom Magazíne: https://www.modrastrecha.sk/magazine/... 💙
Odpovedať
U mna je top proste klasika a to zavarane uhorky. Akoze nepohrdnem ani inymi, ale zasoby uhoriek doma musia byt 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od michaelarecht:

Urodilo sa vám veľa zeleniny a hľadáte spôsob, ak…
@michaelarecht zavarane uhorky, kapia a este calamada. To nesmie v spajzi chybat 😄
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@michaelarecht zavarane uhorky, kapia a este cala…
@sousedekovci89 Ano, vidis, calamada, ta tiez 😀
Odpovedať
Včera sme akurát čalamádu robili, dúfam, že bude dobrá, lebo minulý rok sme mali mäkkú a nebolo to bohviečo :/
Odpovedať
Uhorky, kapusta, calamada, to je taka klasika u nas kazdy rok. Mrkvu sme este neskusali, ale teda mohli by sme, recept vyzera zaujimavo.
Odpovedať
Profilova fotka
Uhorky robíte normálne len zavárané, kyslé? Alebo aj kvašáky?? Čo je podľa vás lepšie?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od wewio:

Uhorky robíte normálne len zavárané, kyslé? Alebo…
@wewio len klasicke. ako moja mamka, tak ta robila vo velkom aj kvasaky, no ja som ich nikdy nejak nemala rada. ked este tak rusle, to ano
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od vyerocka:

@wewio len klasicke. ako moja mamka, tak ta robil…
@vyerocka je v tom nejaký zásadný rozdiel, čo sa týka chuti??
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vstavki:

@vyerocka je v tom nejaký zásadný rozdiel, čo sa …
@vstavki uz len z hladiska pripravy bude velky. Zavarane uhorky su standardne v sladkokyslom naleve (ocot cukor a nakladac) kvasaky sa pripravuju podobne ako kapusta tj. Fermentaciou, kde sa cukor nepridava.
Odpovedať
Uhorky, čalamáda(robíme aj cuketovú), cvikla alebo taký mix zeleniny je super, dávame doň uhorky, karfiol, mrkvu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?