Kuchynský ostrov bez drezu a varnej dosky alebo s?

Ahojte. Plánujem kuchyňu v novom dome. Vychádza nám pekny priestor na linku a súbežne s linkou ostrov. Architekt predbežne naplánoval kuchynský drez aj varenú dosku na linku s tým, že ostrov bude úplne voľný. Môže byt široký koľko si povieme, miesta je dosť. Moja otázka je , či máte skúsenosť s prázdnym ostrovom alebo je lepšie mat tam aspoň dosku na varenie. Či to potom neprska, či je naozaj výhoda mat všetky takéto potenciálne mokré veci na linke so zástenou. Ďakujem moc za vaše skúsenosti z praxe. Doteraz som doma vždy mala rohovú linku, ostrovček ešte nikdy.
Odpovedať
1
2
@morgan33 moj osobny nazor je mat ostrov bez nicoho... ono ak tam umiestnite varnu dosku ( lebo s drezom-to kvoli vode a odpadu je ošemetnejšie), tak zas budete riesit ako umiestnit odsavac par, ale vsetko sa da vyriesit ked sa chce A bez nicoho budete mat krasnu volnu plochu, kde mozte jedlo pripravovat a bude to super odkladacia plocha pri peceni
Odpovedať
My máme teraz na doma úplne voľný ostrovček. Máme tam umiestnený len kávovar, inak to používame ako pracovný priestor. Výhodu vidím aj vo financiách - digestor nad ostrovček alebo zabudovaný digestor vo varnej doske stojí oveľa viac peňazí ako obyčajný zabudovaný do linky.
Odpovedať
Máme ostrov, na ktorom sú obe veci. Manželka nechcela pri varení pozerať do steny. Digestor nemáme, ak treba, používame zvýšený odťah rekuperácie.
Odpovedať
My mame na ostrove len varny panel, nechcela som tam aj vodu kvoli tahaniu rozvodov a hlavne ja pri umyvani velmi spliecham 😁
Odpovedať
Za mna osobne cim vacia plocha tym lepsie. Ked vam vychadza prazdny ostrovcek nechajte ho. Niet nad to ked sa vies porozkladat so vsetkymi paksamentami pri velkom vareni alebo peceni
Odpovedať
@raphael42 Wau, ta biela je úžasná. Prosím ta síce mimo témy, ale aká je to podlaha?
Odpovedať
@raphael42 Nadhera. Kto Vam robil kuchynu?
Odpovedať
@morgan33 podlaha je liata polyuretánová. Robila nám ju firma Flode. @exponent ja, manželka a Ikea 😄
Odpovedať
Ahoj, my mame obe veci na ostrove. Najprv sme chceli varnu dosku do linky na stenu, ale nakoniec sme sa rozhodli dat ju na ostrov a teraz sme radi, ze sme tak urobili. Pekne vidim do priestoru, ked nieco robim a ani nemam problem, ze by nieco prskalo a spliechalo. Ale v podstate je to hlavne o zvyku. 🙂
Odpovedať
@21janka21 Aj Vasa kuchyna je velmi pekna. Su to vlavo dvere do spajzy? Kto Vam robil kuchynu?
Odpovedať
@exponent dakujem pekne 🙂 hej to su dvere do spajzy...mame ju z Dalno kuchyne, kuch. studio Fork v Stupave
Odpovedať
@21janka21 My sme si davali robit vizualizaciu tiez od Dalno, ale v inom kuch. studiu, ale nepresvedcilo nas to. Zalezi, teda na koho clovek natrafi.
Odpovedať
Článok sa načítava...
A máte niekto foto s bezspotrebicovym ostrovcekom? Ak ano tak prosím sup sem
Odpovedať
@exponent jasne, velmi zalezi aj od studia. My sme zasa boli velmi spokojni. Taktiez od nich mame skrinku pod umyvadlo a skrinku pod TV.
Odpovedať
Je to podľa mňa taká vec komu ako vyhovuje. Osobne preferujeme s manželkou prázdny ostrov. Berieme ho ako takú pracovnú časť linky
Odpovedať
mne sa viac paci a aj to tak mam, ze ostroc je volny bez nicoho. najskor som tam sice chcela varnu dosku, no nakoniec sme ho nechali prazdny a ten volny priesor si neviem vynachvalit
Odpovedať
@morgan33
Odpovedať
Tu máš 🙂
Odpovedať
Aj my sme sa už rozhodli, bude bez všetkého, voľna plocha. Ďakujem všetkým za rady a inšpirácie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@raphael42 Aký dlhý mate ostrovček?
Odpovedať
@dendush_dudu_kiss 3 metre
Odpovedať
@rchrdba prosim ta z kade mate kuchynu??
Odpovedať
Profilova fotka
@raphael42 Ďakujem a kuchyňu mate akú širokú 🙈 páči sa mi váš ostrovček ale do mojej kuchyne to asi také dlhé nebude možné 🤦‍♀️
Odpovedať
@dendush_dudu_kiss Kuchyňa je široká cca 5 metrov.
Odpovedať
Profilova fotka
@raphael42 Ďakujem.. Tak isto mame cca 5metrov, takže je to možne 👌
Odpovedať
@borisss ikea 😉
Odpovedať
@rchrdba pekná kuchyňa, zaujímalo by ma, či to sedenie pri ostrove aj využívate, či sa to oplatí dávať 🙂
Odpovedať
máme ostrov bez všetkého. Ano ho nevyužívame na sedenie. Je to skôr odkladací priestor a miesto na plechy, keď pečiem 🙂 https://www.modrastrecha.sk/blog/btus...
Odpovedať
@bernard_1 ano, sedi tam vacsinou navsteva, alebo rano pri ranajkach
Odpovedať
osobne by som ho ponechala len ako odkladaciu plochu a pracovny priestor, co sa zide si myslim, ze v kadzej kuchyni
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?