Gulášový kotlík - poradíte s výberom?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Premýšľame nad kupou kotlika,videla som na nete super ponuky.Ale obrázok je obrázok a realita môže byť iná. Máte nejakú skúsenosť? Stabilita,hrúbka materiálu a pod..dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Nerezovy, kupili sme na jarmoku. Najlepsie ohmatat, vidiet, potom sa rozhodnut. Nie je pravda ze skysne iba v medenom kotliku. Aby neskysol, treba zvysok gulasu prevarit, rychlo schladit a tak ulozit. Ak sa prida majoran, netreba na to prevarenie zabudnut
Odpovedať
Profilova fotka
@sissik na jarmoku tieto veci síce zvyknú byť drahšie, ale zase myslím, že aj kvalita je inde ako keď kúpiš v nejakom veľkom obchode, markete. My máme tiež z jarmoku a nemenil by som, tie peniaze, čo sme do neho dali, tak stali za to ;-)
Odpovedať
veľký výber rôznych kotlíkov vídam pri benzínke na ceste s Kriváňa koniec diaľnice R2 smer na LC, veľké parkovisko s oboch strán
Odpovedať
Profilova fotka
@luki784 pozerala som aj ceny na nete a neboli nejak velmi rozdielne. A ked som sem prispela, tak mam chut na gulas :-D uz aby sa dalo sediet vonku
Odpovedať
Profilova fotka
@sissik .... my sme 28. decembra varili fazuľovicu vonku v kotlíku. A predtým 22. decembra sme varili víno, z celej ulice sa stavili :). Sused, vinár, dal víno, my všetko ostatné a už sa varilo a pilo. Takmer 4 hodiny sme vonku strávili. Aj dupkanie v prešiváku okolo kotlíka má svoje čaro. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lifelike no zimna party bude dalsi level ;-) len to musi vyjst ze napada sneh ked budeme na chalupe. Lebo v blate to nebude ono
Odpovedať
@lifelike ..Ty súkromníčka...a čo my? Čo sme dostali??? :-S Vyzerá že "ništ" !!!!! :-( To muselo byť super, nedivím sa že sa zbehla celá ulica....varené víno 28.12.+fazuľovica... :-p :-p Takto sa dá vydržať aj do rána... Síce platí tu priama úmera....Počet obyvateľov na počet porcií jedla a pitia... :-D :-D
Odpovedať
@daturka1 Keď už chceš do toho investovať tak určite komplet NEREZ kotlinu+kotlík a to závisí koľko Vás bude na guláš, perkelt atď... Ja mám 15l a počítaj že porcia je 0,5l tak cca 30 ľudí sa naje... Ja pohostím 20ľudí bez problému lebo niektorí si dajú aj 2x../konkrétne ja :-p /...Ak chceš pri dom tak si dokúp horákovú vložku na plyn ak nemáš dostatok dreva.. ;-) pôvodne som chcel kúpiť smaltový ale kvôli tomu že sa "náhodou" zle uloží tak odpadne smalt tak som sa rozhodol jednoznačne NEREZ....A som max. spokojný ;-)
Odpovedať
@daturka1 ..Denne takéto kotlíky dostaneš v ZM na "MEXIKU"... To je hneď vedľa autobusovej stanici v centre... Komplet z NEREZU cca 15l...Ťa víde cca 200€...Ak pôjdem okolo tento týždeň a ak chceš môžem Ti to nafotiť a budeš vedieť cenu a veľkosti...
Odpovedať
Profilova fotka
My máme smaltovaný ... cca 13-15 l...neviem presne. Aj s kotlinkou (čierny plech). Nerez by bola pekná, ale nevedeli sme, či sa nám to vôbec oplatí do toho toľko vraziť. Ta rok sme robili 2x fazuľovicu, 1x guláš, 1x víno a raz sme topili masť a ešte teraz niekedy budeme znova. Času na spoločné akcie málo, ale ak už je, tak to treba využiť. Ale kotlík je zatiaľ stále ako nový.
Odpovedať
@sissik u mňa tak v kožuchu ráno -17 a celodenný mráz najteplejšie -5
Odpovedať
Profilova fotka
@sissik zrejme záleží aj kde od koho kupuješ, predsa každý si dá tú cenu podľa svojho uváženia. O guláši ani nehovor. Taký z diviny, to by som hneď prijal a takú grilovačku tiež a to hneď a zaraz, už aby zima zmizla :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?