Buble mi chladnička

Profilova fotka
Ahojte. Mám novú chladničku s mrazákom (vysoká vstavaná) od januára značka Mora. Keď otvoríte dvere a zatvoríte tak každá chladnička tak zasyčí. To robila aj táto nová. Ale dnes ráno miesto syčania začala bublať ako keď vrie voda, alebo odteká odtok. Je to normálne? Zmizne to? Je to na reklamáciu? Alebo ju mám rozmraziť a vyčistiť? Nemám tam námrazu, trochu sa občas zarosí, keď je dlhšie otvorená (upratanie nákupu).
Odpovedať
@veronika_vera_semetkova to je normálne mení sa chladivo z plynného na tekuté a opačne , podľa toho o koľko musí chladiť, nastav si chladenie na správnu teplotu , a všetko podľa návodu, kde ukladať aké potraviny, kontrolovať tesnenie
Odpovedať
Profilova fotka
To robi aj nasa, ze niekedy tak ako keby prebuble, ale neviem, nespozorovala som, ze by to malo na nieco vplyv. Ze sa orosi asi normalne, to sa mi tiez deje, ked dlhsie necham otvorene.
Odpovedať
Myslim, ze je to uplne ok. My napriklad mame samsungovu a ta vie tiez hlavne na vecer vydavat kadejake zvuky
Odpovedať
tak to je podla mna jedno, ci rano ci vecer, toto asi na to nebude mat vplyv, ze o ktorej hodine zvuky vydava. ale ak teda vecer chodite vyjedat a podchvilou otvarate, zatvarate, tak potom mozno aj ano 😄
Odpovedať
Profilova fotka
a práveže to môže byť aj naopak. nám napríklad chladnička ak sa dlhšie neotvára tiež začne všeliako syčať
Odpovedať
no to moze byt tym chladenim, tiez sme nemali zo zaciatku nastavenu na spravnu teplotu, tak to robila. podla mna je to celkom bezne, treba to prestavit a upravi sa to samo.
Odpovedať
@tamrar na aku teplotu ste mali a mate teraz nastavenu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja tam nemám teploty iba kolečko. Do jednej strany mám otočiť ak je v okolí teplota menej ako 16°C a do druhej ak je viac. S tým, že ak žijem v normálnom byte tak nastavením Eco nič nepokazím. Tak som to vrátila na Eco a stále buble.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@veronika_vera_semetkova Dobrý deň. Opisujete to presne a správne. Mám rovnaký a čerstvý (neviem či) problém. Rovnako u mňa sa občas pri otváraní a po zatvorení dvierok od dna chladničky ozýva bublanie - presne ako keď vrie voda. Určite to nemá nič spoločné so zmenou skupenstva chladiva nakoľko je to viazané na otváranie a zatváranie dvierok a zvuk bublajúcej vody. Som presvedčený, že to má niečo spoločné s podtlakom pri otváraní a pretlakom po zatvorení dvierok. Zrejme ten vzduch prechádza otvorom na odvod kondenzu zo zadnej steny chladničky do zásobníka nad jej motorom, kde sa vplyvom jeho tepla má tento kondenz odpariť. Ak je to tak, je potom odvod pod hladinou a deje sa to isté ako keď tlačíte vzduch slamkou do pohára.... Či je to vada, to neviem 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ono chladnicka vie kolkokrat vydavat teda vseliake zvuky a pritom je uplne v poriadku
Odpovedať
@veronika_vera_semetkova a nie je jednoduchšie, a kompetentnejšie, zavolať do servisu, alebo opýtať sa na uvedený jav v autorizovanej predajni?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?