Zapis geometrického planu do katastra

prosim Vás poradte mi. kolko trva zapis geometrického planu do katastra. potrebujeme ho k uveru, ktorý chceme stihnut do vianoc. no nveim ci sa nam to podari.. :(
Odpovedať
Profilova fotka
@gabrielka450 toto by mal vybavit priamo geodet a u nas to trva tyzden
Odpovedať
@rebecca363 Týždeň? Nemýliš si to s niečím iným? GP sa zapisuje záznamom, na čo má kataster 2 mesiace. Možno si myslela, že geodet ti urobí a doručí geometrický plán za týždeň. Toľko trvá zhruba overenie GP na katastri, ale to ešte nie je zápis. Postup je taký, že geodet vypracuje GP, overí ho na katastri a 2 alebo 3 overené originály odovzdá objednávateľovi. Ten si potom musí zabezpečiť zápis alebo vklad na základe GP do katastra. A to trvá aj 2 mesiace. @gabrielka450 A čo tým Geometrickým plánom robíte? Rozdeľujete pozemok? Zlučujete pozemky? Zapisuješ rozostavanú stavbu? Samotný GP nestačí na zápis. Treba ho doručiť katastru spolu so Žiadosťou o zápis. Ohľadne zápisu GP som písal v tejto téme: http://www.modrastrecha.sk/forum/zmlu... Ku geometrickým plánom si prečítaš viac tu: http://geotb.sk/index.php?option=com_...
Odpovedať
Profilova fotka
@gabrielka450 my sme geometrak podavali na kataster spolu so zaloznymi zmluvami z banky...potom to zapisu do mesiaca (teda aspon u nas) a naraz...
Odpovedať
Ahojte, ja mam z toho uz gulas: Ked som vybavoval stavebne povolenie na katastri, vtedy som im oznamil, ze idem stavat, vydali my potrebne papiere. Mam uz skoro hotovy dom (drevodom ma kluc, dielo), raz bola u mna geodetka vymerat umistnenie domu - zachytne body. Do konca mesiaca odavzdaju nam dom. Ako mam postupovat, co musim este vyziadat od nich? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Cca by to malo trvat mesiac, no niekedy sa bohuzial stane, ze je to aj dlhsie. Preco ho vlastne potrebujete k uveru?
Odpovedať
Profilova fotka
@gabrielka450 trva to podla toho, kolko maju na katastri roboty. Zo zakona maju 30 dnovu lehotu ale viem, ze sestre povedali, ze to mozno bude trvat dlhsie, lebo ze maju velmi vela roboty. No ty ich potom mozes bombardovat, ze uz si to mala mat hotove a vtedy sa mozno urychlia
Odpovedať
@bohuslavs ja neviem, povedali mi ze mam geometricky zapisat do katastra
Odpovedať
@poisonblu V tvojom prípade ste dávali návrh na vklad a prílohou bol geometrák. Na vklad má kataster lehotu 30 dní a je to spoplatnené.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 ano, ale zo zaloznymi zmluvami ak im to suri..lebo ak by podavali ziadost o zapis, tak tam to trva tusim az 60 dni
Odpovedať
@poisonblu zalozne zmluvy to je co?
Odpovedať
Profilova fotka
@gabrielka450 no brali sme uver, zakladali sme nehnutelnost...banka musi urobit zalozne zmluvy...cize nehnutelnost je zalozena v prospech banky https://totalmoney.sk/viaco/zabezpece...
Odpovedať
@gabrielka450 Ale čo sa tým geometrickým plánom mení? Zapisujete stavbu? Rozdeľujete pozemok?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kubistar Záleží od toho, čo chceš zapísať. Ak chceš zapísať rozostavanú stavbu. na to potrebuješ: - geometrický plán - zameranie rozostavanej stavby - znalecký posudok na stavbu - Žiadosť o zapísanie rozostavanej stavby - 66 eur Ak chceš zapísať hotovú stavbu, tak potrebuješ: - geometrický plán - zameranie stavby - kolaudačné rozhodnutie - Žiadosť o zapísanie stavby - 66 eur
Odpovedať
@rebecca363 Zapis do katastra tyzden? Asi tazko. Lehota na zapis je 2 mesiace,vy si to asi mylite so 7 dnovou lehotou,ktoru ma kataster na uradne overenie geometrickeho planu
Odpovedať
@gabrielka450 Co sa tym geometrickym planom riesilo? Ak majetkopravne usporiadanie,ze parcely boli vedene v registri E_KN a prechadzaju do registra C-KN, tak preto moze banka ziadat najskor zapisat plan, lebo nedavaju zalozne pravo na pracely bez LV. Na kataster napiste ziadost, kde ziadate o urychleny zapis geometrickeho planu z dovodu brania uveru, ze to musite stihnut do konca roka este za zvyhodnenych podmienok. Nieco taketo napis,zdovodni jednou vetou. V ziadosti uved c.geometrickeho planu ,katastralne uzemie, svoje meno,adresu,telefonne cislo a mozes aj e-mail. Ak ste uy podali ziadost a vies cislo Zaznamoveho konania,tak tam uved to cislo. Najlepsie je osobne zaniest na podatelnu ziadost.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 hej, mala som na mysli to overenie
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 tak tak...
Odpovedať
@hoblinka13 chcela som dat zapisat rozostavany dom na geometricky plan
Odpovedať
AK to chcete stihnut tak treba zaplatit 266 euro poplatok za urychleny vklad, ak mate znamych na katastri, tak vam to urobia NAJSKOR po 3 tyzdnoch(inak by ich mohol niekto obvinit). Ak nemate znamych, tak to tam bude stat az do buduceho roka. Z-tka idu najpomaelsie. Blizia sa Vianocne sviatky, pochybujem ze kataster sa bude cinit, zajtra je piatok, to budu tety z katastra o 12:00 na akcii v Kauflande, to ze tam mesiace visia listiny, ktore staci po formalnej stranke prejst a zapisat ich nezajima.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
je možné, že by mohli byť na katastri 2 geometricke plany ku jednej nehnutelnosti?
Odpovedať
@eryykah Môžu, aj tri. Zakaždým, keď sa robí napr. rozdelenie parciel, zlúčenie parciel, zapísanie nehnuteľnosti a pod. sa vyhotovuje GP a ten sa dá zapísať. Takže k nehnuteľnosti môže byť v priebehu rokov zapísaných aj viacero geom. plánov. Skús upresniť otázku.
Odpovedať
@chrobak7 ku zápisu rozstavanej ani hotovej stavbe nepotrebuješ platiť 66 € kolok, pretože to nie je zápis vkladom, ale záznamom. Ku zápisu rozostavanej stavby potrebuješ ešte právoplatné stavebné povolenie. Ku zápisu hotovej stavby nepotrebuješ kolaudačné rozhodnutie, ale rozhodnutie o pridelení súpisného čísla.
Odpovedať
@chrobak7 vďaka nejak mi unikal rozdiel medzi zápisom a vkladom. Samozrejme Banka potrebuje mať GP vložený takže ešte toto budeme riesit.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@chrobak7 Prosím ťa, vedeli by ste mi poradiť pri zápise na kataster? Dostavali sme jednu izbu k staršiemu domu. Mali sme na to povolenie, máme to skolaudované, zamerané geodetom. K tomu sme ešte dostavali altánok, ten bol len na ohlášku, tiež je to zamerané. Ďalej sa tam zamerali schody, ktoré vedú do domu, ktoré tam boli odjakživa ale neboli na katastri... Takže neviem, či mám na kataster dávať žiadosť o zápis stavby /tej jednej skolaudovanej miestonosti/ alebo len zažiadať o zápis nového geometráku keďže stavba nemá súpisné číslo ani nič?
Odpovedať
@kejtie21 Čo je teraz zapísané v katastrálnej mape? Je tam ten pôvodný dom, ku ktorému ste pristavali?
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 Ano, je tam pôvodný dom, bez prístavby, altánku a schodiska.
Odpovedať
@kejtie21 Takže keď ste pristavovali k pôvodnému domu, na zápis do katastra treba priložiť kolaudačné rozhodnutie, geometrický plán (keďže sa menil pôdorys domu) a žiadosť. Ak geodet zakreslil schody do pôdorysu, tak budú zapísané aj tie, ak nezakreslil, tak nebudú zapísané. Katastru je jedno, aký je pôdorys. Geodet by mal vedieť, čo zakresliť ako pôdorys domu. Či sú schody zakreslené alebo nie, nie je to až tak dôležité, pokiaľ s tým neprekročíš zastavanosť. Altánok (predpokladám, že to je samostatná stavba a s hlavnou stavbou nie je spojený), ako aj iné drobné stavby sa nezvyknú do katastrálnej mapy zakreslovať. Ak ale chceš, kataster to zakreslí. Len to asi nemá súpisné číslo, takže to nemá zmysel zakresliť do mapy. Ak dáš zakresliť aj altánok, tak si sama urobíš zle, lebo ak raz budeš chcieť ten altánok zbúrať alebo premiestniť, budeš to musieť oficiálnou cestou a potom zase dať vymazať z katastrálnej mapy.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 a tá žiadosť je žiadosť o vykonanie zápisu stavby ano?
Odpovedať
@kejtie21 To je v podstate sprievodný list, ktorý má ako "Vec" uvedené "Návhr na zápis stavby ... " a potom predmet toho, čo chceš zapísať.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 Ďakujem moc
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?