Vývoz odpadu

Zdravim,uz dlhsi cas ma stvu smetiary. Chcem sa informovat ako to teda je. Mame velky dom a ked tam bol jeden clovek prihlaseny,tak platil za klasicku popolnicu 16€ rocne. Teraz sme tam piati a platime za tu istu 5x16€ = 80€. Teraz sa urad rozhodol,ze za smeti budeme uz platit 26€ rocne a este sa jeden clovek pristahuje. Cize za jednu malu popolnicu,budeme platit 156€ rocne. To este nehovorim o tom,ze byvame na kopci a smetiarom sa hore v zime nechce aj ked neni sneh... Aká je tam prosím logika? Teraz davam smeti do vreca a vozím do mestskeho kontajnera,lebo sa to tam proste od 5-6 ludi nevojde,ked vozia raz za tyzden. Čo mám robit? Dakujem
Odpovedať
Najskôr si zajdi na úrad a tam sa stačí spýtať aké majú VZN ohľadom vývozu odpadu. Pri 5 ľuďoch bývajú štandardne 2 smetné koše 110 respektíve 120litrov. Na to sa však nemusíš pýtať tu ale otvoriť ústa a spýtať sa na úrade.
Odpovedať
Plati sa bud od objemu alebo od poctu ludi. Obec to riesi cez VZN. Ked vam popolnica nestaci, zabezpecte si ich viac. Bud vam ich preda obecny urad, ak to ma tak osetrene, alebo si kupite sami. A ked vam nevyvezu, treba volat na obecny urad a tam sa stazovat. So smetiermi ma obec zmluvu, tak nech to riesi. Vy pre smetiarov nie ste partner
Odpovedať
Ak Ti tam smetiari nechodia, tak sa sťažovať. Ak sa Ti zdá, že platíš veľa, tak zamyslieť, čo do kontajnera dávaš. Priprav sa na možnosť, že budeš platiť ešte viac. Náklady za skládkovanie rastú. U nás o tom spoluobčania moc nevedia, ale za najbližšie dva roky majú samospráve prudko narásť výdavky.
Odpovedať
@budix Miesto nariekania, kúp si ešte jeden kontajner na odpad.
Odpovedať
Už som bol na urade a povedali mi,ze mame platit vsetci za dalšiu 16€ čiže dalšich 156€. Kupit este jeden kontajner neni proble,len ci mi ho vyvezu?
Odpovedať
@budix ak nevyvezu, budes sa stazovat. Zakazdym. Raz to niekoho prestane bavit. Ako vyvazat smeti do mesta, ked platis za odpad doma ami pride dost mimo misu. Jednak za tie mestske kontajnery platia mestania, takze tvoje smetie sa zaratava do mestskych poplatkov za skladkovanie, jednak doma platis za sluzbu a niekto sa na to aby ju spravil vyse...
Odpovedať
@budix 16 za hlavu je este v pohode. Plati sa to paušálne (u nás v PB) a je jedno koľko odpadu vyprodukuješ... nikto nerieši že kompostujeme a triedime. Takže nabehni na úrad, určite to nebude od popolnice ale od hlav... ked ti ktosi bude tvrdit niečo iné, vytiahni predpis na platenie, tam su hlavy, nie popolnice, ak budi stať za tým, že to je na smetiaky, tak nech ti to prepočítajú.... a sťažovať sa stale dokola keď nevyvezu...
Odpovedať
@stefanby neplatia "za hlavu", ale za kontajner - cize objem. nie vsade sa plati "za hlavu" ako u vas,je to tak ako @zita19 pise. u nas sa da frekvencia zvolit, 1x, 2x za tyzden, alebo 1x mesacne,
Odpovedať
Mozet mat viac nadob ale nirmalny clovek separuje a kes clovek neni kreten nenaplni ani jedn smetiak za tyzden.
Odpovedať
Je absurdita platit za hlavu a nie za objem a intenzitu... 50e na gebulu som platil v drahej blave Utiekol som za pole a platim 40e za 120l 26x rocne Kedze triedime a mame kompost tak ani 120l za 14 dni nezaplnime... Riesil by som to protestom obce resp odhlasenim a palenim. Na mafiu treba drzo... Kedze jeden moze byt rawista co neurobi ziadny odpad a dalsi fastfoodak co urobi tonu tyzdenne. Kde je logika platby na gebulu
Odpovedať
A to sme traja... Inak toto jedalsia forma kapitalisticko mafianskej dane rovnako ako zvysenie ceny energii... Raz pride tuha zima a bude zabava aj ked ma niekto tc s cop3. Ti co sa uspokojili s 38cm porobetonom sa rovno obesia
Odpovedať
@budix to este platite dost malo.. v krajskych mestach sa plati ovela viac.. Inak nechapem, ze vam nestaci jedna popolnica.. Ak by ste triedili, tak vam staci bohato. My sme sice len traja, ale realne davam do komunalu objem zhruba polovicky Tesco tasky tyzdenne ..Nam by stacilo vynasat komunal raz za mesiac. Poctivo triedim, kompostujem. Mna prave stvu vsetci, co na to kaslu a ja musim doplacat na takychto ludi.. U nas sa tiez bohuzial plati za pocet osob..vobec mesto nezaujima, ci triedime, alebo nie..Je to chore, cely tento system.. Tusim ale ze od 2023 uz kazda obec bude musiet uctovat ludom tolko, kolko realne vypordukuju..tesim sa na to, ze konecne bude aka taka spravodlivost..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@cina1 no podľa toho čo napisal, tak plati za hlavu: "ked tam bol jeden clovek prihlaseny,tak platil za klasicku popolnicu 16€ rocne. Teraz sme tam piati a platime za tu istu 5x16€ = 80€." Keby platil za popolnicu, tak plati stale 16€,:tie mu nepribudli...
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi my tiez triedime. Toho roku si idem odsledovat kolko krat vynesiem kontajner pred dom. Min.roku som priblizne raz za 1,5 mes vyniesla. Beru nam kazdy 2.tyzden odpad. Tiez ma stve, ze mam tak malo odpadu a platim ako ten, co ho ma plny kazdy odvoz. Mozno sa raz pohneme dalej, uz sa to u nas zacina riesit, ale ci to odsuhlasia... Tak len cakame na spravodlivost
Odpovedať
@stefanby aha fakt, prepac,niekedy mi treba radsej 2x precitat
Odpovedať
zita -ok ou je partner pre odvoz tak problemy s ním ja na vikendovom byvaní platím akoby som stale tam byval
Odpovedať
@vrajmantak ale v tomto ti ja nepomozem. Obec ma VZN kde su osetrene platby za odpad. Kedze tam nemas trvaly pobyt, takze nie si volic, pre obecne zastupitelstvo aj starostu nie si nikto ako vsetci ostatni luftaci co tam platia iba dane z pozemkov a stavieb, ale podielove dane za nich do rozpoctu netecu. Tak preco luftakov neoskubat aspon na smetiach? Toto je celkom bezna prax.
Odpovedať
dam moju skusenost. my - 4osoby /2dospeli+2deti/platime rocne 81eur. A je jedno ci smeti si necham vyviezt alebo nie. Ak chcem vyniest smeti, tak zavesim na smetnu nadobu taky listok v cene 1,20eur. Tento listkovy system sme si zvolili nakolko v r 2019 sme potrebovali vyniest 5krat komunalny odpad a aj to 2krat len kvoli tomu, ze sme s detmi cistili les. V skutocnosti, my komunal ani nepotrebujeme vynasat, kde mame medzery je hlavne plast. my triedime odpat uz 17r /z toho 13r v zahranici, kde to krasne funguje a tu na SK mi je na zaplakanie/.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak u nas sa na zaklade VZN menili poplatky a odpad...samozrejme smerom hore kedze ludia malo separuju a bolo viac komunalne odpadu v r.2019. Mame to dane podla poctu vyvozov: 4xmesacne 125€, 2xmesacne 62€...takze tak🙈
Odpovedať
Profilova fotka
@budix u nas komunal 18e na hlavu a vyvoz 1xmesacne. separuj!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?