Využívanie cesty a povolenie na vjazd a prejazd

Ahojte priatelia idem si k Vam poradu, mam taky zapeklity pripad. vlastnime nehnutelnost (halu), ktoru by sme chceli vyuzit na podnikatelske ucely.Pri nehnutelnosti sa nachadza cesta, ktora sa napaja na kruhovy objazd a potrebovali by sme ziskat povolenie na vstup a prejazd tej cesty teda uzivanie. A tu nastava problem. Cesta bola zkolaudovana v 2015 s oznacenim ako miestna komunikacia a vlasnikom by mala by obec, tak som isla za starostom poziadat o povolenie o prejazd,ale on ma odbil,ze cesta nepatri obci pretoze im to nikdy nebolo odovzdane a nepodpisoval preberaci protokol i ked v kolaudacnom sa pise,za su vlastnikom, takze mi to nemoze vydat ale zasa v katastri sa cesta oznacuje ostatna plocha , co by ani ako oznacenie nebol problem ale tam je vlastnikom Slovenska republika a spravcom Slovenska sprava ciest Mileticova 19, Bratislava i ked sa bavime o ceste nachadajucej sa v Galanskom okrese. Tak som volala na spravu miest na mesto Galanta ci mi vedia vydat povolenie,ale ze cestu nespravuju oni,ze mam volat do Bratislavy. Podla vsetkeho tym,ze na LV sa pise,ze spravcom je Bratislava tak oni by mi naozaj mali vydat povolenie?Alebo je to predsa obec podla kolaudacie? kedze SSC v Bratislave je naozaj siroky pojem, koho konkretne alebo ake konkretne oddelenie kto mi ma schvalit to povolenie? Lebo uz som volala na 4 rozne oddelenia a nikto mi nevedal konretne meno alebo kontretne oddelnie kto by to schvalil. Viete mi prosim poradit kto to naozaj ma schvalit, obec SSC alebo ci viete meno na nejake zodpovedne oddelenie/osobu na SSC? prosim
Odpovedať
Profilova fotka
Waaw tak zvadzas boj s veternymi mlynmi. Jedine emailo toto ries lebo po telefone ta kazdy odbije kedze vacsinou volas ked piju kavu alebo stebocu o tom co budu varit. Alebo osobne a od dveri k dveram a vsetko si zapisovat mena cisla odpovede a ak nepochodis tieto skutocnosti uvies v liste a cakat. Tieto urady priam miluju pisomny styk.
Odpovedať
@marta1000 doteraz pristup mebol? Kolko metrov idnhaly to je, koho je to pozemok sprav si pristup a neries bude tak alebo sa ozve ten co to manna strarosti a nemusi zistivat. Alebo postupiuj podla matovica postav na cierno na cudzom a stat to potom odkupi a darujenti zadara, tada ak si ciganka
Odpovedať
@wolodymyr No nevzdavam ..ibaze kvoli corone pekne vsetko telefonom a mailom riesit ale konkrretny mail na kontrenu osobu nedostanes alebo oddelenie, a len si pytam radu ci nahodou niekto nevie poradit kto by mi mald dat schvalenie SSC alebo obec.
Odpovedať
@marta1000 @wolodymyr keby niet corony to pekne uz beham od dveri k dveram
Odpovedať
@sysell cesta je novo vystavana . Od haly asi tak cca 100m . tak pristup tam je otvori sa brana a moze sa ist. Tiez som tak uvazovala ozve sa ten co ma prist ale tak no pokut sa mi platit moc nechce,
Odpovedať
Profilova fotka
@marta1000 Pekný deň prajem, pokiaľ by ste si nevedeli dať rady s danou vecou, môžete využiť naše konzultačné služby, prípadne Vás vieme zastúpiť pri vybavovaní predmetnej veci.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?