Skutočnosť nezodpovedá nákresu na katastrálnej mape

Zobraz úvodný príspevok
ahojte,potrebujem súrne poradiť..práve sme s manželom zistili,že dom,na ktorý si vybavujeme hypotéku, má zapísaný pôvodný pôdorys na katastrálnej mape,čiže nie je zakreslená chodba a niečo ako letná kuchynka..v utorok máme dohodnutého znalca a nevieme či nám to vôbec ohodnotí,či to v banke potom prejde..kto má podobnú skúsenosť alebo nejakú dobrú radu,prosím
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@joxe nie som geodet, som stavbený dozor, ale pri dobrom vytýčení sa vkladá to isté zameranie .
Odpovedať
@jan45 - vychadzam z platnej legislativy. Mozno to tak volakedy nebolo, ale teraz je to tak. Nebudem dalej pokracovat v tejto zabomysej vojne. Proste sa mylite. 162/1995 Z.z. § 3 15) Rozostavaná stavba na evidovanie v katastri je stavba, na ktorú nebolo vydané kolaudačné rozhodnutie a pridelené súpisné číslo a je aspoň v takom stupni rozostavanosti, že už z predloženého znaleckého posudku je zrejmé stavebnotechnické a funkčné usporiadanie jej prvého nadzemného podlažia. § 46 (4) Pri zápise údajov o práve k rozostavanej stavbe sa predkladá právoplatné stavebné povolenie, geometrický plán a znalecký posudok o cene rozostavanej stavby a ako vlastník sa zapíše osoba uvedená v právoplatnom stavebnom povolení.
Odpovedať
@jan45 znalec nenapise znalecky posudek na zaklady. Geodet spravi geometricky plan, ale vklad do katastra sa da spravit len so znaleckym posudkom. Znalec vyzadoval mury aspon do vysky 1m.
Odpovedať
Profilova fotka
@joxe veď ja nepíšem ani o rozostavanosti, ani znalcovi, len to, že dobre vytýčená stavba je taká, že jej zameranie sa môže vložiť do katastra. Predpokladal som , že viete, že vklad do katastra sa robí bežne pri kolaudácii.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?