Rozostavaná stavba a znalecký posudok - čo potrebujem?

Zdravim , akurát riešim hypotéku na rozostavany zrub,všetci znalci čo som ich oslovil môžu najskôr až tak o mesiac.Preto by som chcel ten mesiac nejako využiť a spraviť čo môžem aj bez znaleckého ohľadom hypotéky.Geometricky plán na rozostavanu stavbu už mám hotový. Niektorý mi tvrdia , že potrebujem teraz zapísať rozostavanú stavbu do katastra a potom že znalec spraví znalecký.Nemalo by to byť naopak?Že znalec urobí znalecký a potom tu stavbu zapisem na kataster? Vďaka za rady...
Odpovedať
@palkovci Na zapísanie rozostavanej stavby do katastra potrebuješ: 1. geometrický plán 2. znalecký posudok na stavbu 3. zaplatiť poplatok Čiže bez posudku rozostavanú stavbu nezapíšeš. A v hypotéke sa bez znaleckého tiež nepohneš. Ak ešte nemáš schválený úver, tak ti nevedia bez znaleckého určiť výšku zábezpeky a teda ani max. výšku úveru - ak ten zrub bude zakladať ako zábezpeku úveru.
Odpovedať
Profilova fotka
@palkovci tak ako pisal @chrobak7 vyssie - bez posudku sa neda urobit zapis do LV. Treba cakat. A potom este jedna rada - ked aj posudok bude, nic nedavajte zapisovat, zapis stavby prebehne spolu so zaloznymi zmluvami banky. Nerobte to skor, pretoze hypo sa bude schvalovat na nezapisanu stavbu, tak nastavia aj zalozne zmluvy a Vy ked to medzitym date zapisat, banka musi potom prerobit zalozne zmluvy, no az po tom, ked bude zapis urobeny, tzn. si oddialite aj cerpanie hypo min. o mesiac.
Odpovedať
@andreah25 vďaka,presne takto som myslela že to aj bude. Ale jeden "šikovný" znalec,že sa bude so mnou baviť až keď uvidí na LV zapísaní rozostavanú stavbu .Ako blbosť sa mi to zdalo...Vďaka ale za rady 🙂 @chrobak7
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?