Ohlasenie drobnej stavby el. pripojky NN

Zdravim mam pozemok ktory momentalne este nieje stavebny..Ale riesim uz el pripojku.Od elektrikarou mam uz urcene podmienky a bod pripojenia, aj projekt vypracovany .bude to vedene cez nespevnenu obecnu cestu. este potrebujem aby mi to obec schvalila..Viete mi poradit ako ma vyzerat ohlasenie o tejto drobnej stavbe ? plus ake prilohy potrebujem .dakujem
Odpovedať
@vili11 treba skočiť na obecný úrad a tam sa opýtať, pokiaľ budeš mať šťastie, dostaneš aj inštrukcie a tlačivo, pokiaľ nie ako ja, tak donesieš všetko podľa dohody, akurát pani za ktorou si bol tam už pracovať nebudea ta nová bude stará "mrochta" neochotná, všetko si tam nechá, lebo má toho strašne veľa (kto nie). Po 3 týždňoch čo si sa 3x pripomínal (telefonicky aj osobne) tam nabehnes aby to aspoň zaevidovala keď za 3tyzdne nebola schopná zdvihnúť telefón a zavolať na spoločný stavebný úrad. A ta brzda Ti bude tvrdiť že isto sú to neni 3tyzdne... Tak povieš že Poprosím zaregistrovať žiadosť!!! A budeš počítať čas zasa... Akurát je to týždeň a 3dni... Tak som sa posťažoval 😋 Ak budeš mať šťastie, stačí ohlásenie drobnej stavby, ak nie, tak stavebné povolenie aj na toto -full ... Zastav sa na OU a dohodnite sa čo treba
Odpovedať
@vili11 pozri si webstránku prísl. obce, mesta stavebného úradu.. obvykle všetky SÚ majú vzorové tlačiva žiadostí a jednotlivých podaní..
Odpovedať
@vili11 Ahoj, teraz som to robila aj ja, staci zajst na obecny urad, spisat ziadost na ohlasenie drobnej stavby a ja som musela prilozit 2x projekt. Do tyzdna som mala vyjadrenie. Este ale nemam dalej nic zapojene, len natiahnuty kabel, cakam na reviznu spravu a potom to budu moc elektrikari pripojit.
Odpovedať
@ikuska ahoj..Bol som na obci a tam na zrusili namietaju koly tomu ze pozemok este nemam v uzemnom pane tak nemozem robit el. pripojku Ty mas pozemok v uzemnom plane alebo nie?
Odpovedať
@vili11 Aha, ano ja to mam vsetko na poriadku, ideme zburat stary dom a postavit novy, len mal elektriku este z nastresaka tak preto sme museli tahat zo stlpa elektriku k mojmu pozemku cez obecny pozemok a obecnu cestu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý deň, kúpili sme pozemok s elektrickou prípojkou, chceme si tam postaviť chatku. Na stavebnom úrade od nás žiadajú doklady od tej to prípojky. Revíznu správu ako aj projekt a vyjadrenia máme okrem ohlásenia drobnej stavby, ktoré predošlý majiteľ nevie najsť. Prípojka bola robená v roku 2008, takže to ohlásenie už ani v archíve na stavebnom úrade nemajú. Čo s tým...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?