Od roku 2008 treba energetický certrifikát

Chcem upozornit všetkych stavitelov že od 1.1 2008 potrebujete ku kolaudaci domu energeticky certrifikat čo vas vide cca ako kde 10 až 15 tisic !!!
Odpovedať
a nielen ku kolaudacii ela aj predaju nehnutelnosti. len komu zaplatim tych 15000 a kto mi ho vystavi, kedze v BA su asi 5 co maju certifikat na vykonavanie a vystavovanie tychto certifikatov. Mimo BA to musi byt este biednejsie.
Odpovedať
Kompletny zoznam je na www.sksi.sk ale momentalne ho doplnaju .Ja som z Holíča a tu to robia 2 ludia tak si myslim že v blave by ich malo byt viacej .Najhoršie je na tom to že to plati iba 10 rokov .Alebo ked sa začne prerabat dom tak to hned prestava platit .Premna ako pre svojpomocneho stavebnika je to kus papieru ktory mi je nanič a skonči niekde v šupliku .
Odpovedať
na elektroinstalaciu su z BA 4, na klimatizaciu a vetranie tiez 4...... :-| ak to plati na 10 rokov, na kieho to komu bude pri rodinnych domoch. ak by som ho chcela predat nepoviem ale ked tam budem byvat ja?????cele je to na hlavu postavene.
Odpovedať
je to vytvorena živnost pre par vyvolenych jedincou a pre zdieranie ludi nič inšie v tom ja nevidim
Odpovedať
borci (poslanci) schavalili vec, ktora je na 2 veci.... :-| robi to iba komplikacie a "poctivi" uradnici na stavebnom urade sa mozu realizovat
Odpovedať
Profilova fotka
politici nas maju proste radi, my tiez staviame svojpomocne a ked si predstavim co pre nas zanme na kazda korunka ide ma z toho porazit, ved co vsetko mozem mat za 15 tisic. mohla by som si dat aspon do obyvacky namiesto laminatovej drevenu podlahu, alebo zateplit dom niecim lepsim kvalitnejsim ]-( takze je to fakt len o byrokracii a to ja teda neznasam
Odpovedať
Profilova fotka
tak akurat pozeram tu stranku a to ked mam novostavbu tak potrebujem od vsetkych styroch ci ako to je, teda v kazdej oblasti 1 alebo... asi to nechapem tak v BB su v oblasti Tepelná ochrana stavebných konštrukcií a budov 0 osob Vykurovanie a príprava teplej vody 3 osoby Vetranie a klimatizácia 0 osob Elektroinštalácia a zabudované osvetlenie budov 1 osoba
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
dobre palky... mne vravel kamarat ze to stoji cca 3000
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
ceny certifikatov isli dole ... ale ako kde .... ak by niekto surne potreboval EC tak viem posunit kontakt, do IP samozrejme ;-) s tym panom sa da dohodnut na cene a hlavne robi ich rychlo a kvalitne ... ale nechcem tu robit reklamu, takze viac v IP
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
mohla by som poprosit ten kontakt dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?