Ochranná zóna okolo elektrickej stanice 110/22

Zdravim,snazim sa zistit nieco o ochrannej zone okolo Elektrickej stanici 110/22kV je ohranicena plotom,geodet mi povedal,ze na mapach ziadnu nevidi. Pisal som na SSE a tam mi odpisala,ze mam zavolat na SSD,potom mi pani povedala,ze mam napisat toto a toto na e-mail,dalsi pan mi odpisal,ze musim vyplnit tento formular https://bit.ly/2vsDWrO . Len tento formular je na ziadost a pisu tam,ze ked to nevyplnim vsetko,tak to ani riesit nebudu. Ja nechcem ziadat o nic,chcem sa len infomovat,ci tam vobec budem moct stavat a aby som vedel,kadial ide ta ochranna zona. Poradte prosim,nechcem si vypisovat s SSD rok..
Odpovedať
Profilova fotka
@budix a ten trafák to je nejaký ten kiosk položený na zemi. Skúsim zavolať kamarátovi čo robí v elektrárňach či nevie.
Odpovedať
Profilova fotka
@budix Ochranné pásmo elektrickej stanice vonkajšieho vyhotovenia: a) s napätím 110 kV a viac je vymedzené zvislými rovinami, ktoré sú vedené vo vodorovnej vzdialenosti 30 m kolmo na oplotenie alebo na hranicu objektu elektrickej stanice, b) s napätím do 110 kV je vymedzené zvislými rovinami, ktoré sú vedené vo vodorovnej vzdialenosti 10 m kolmo na oplotenie alebo na hranicu objektu elektrickej stanice, c) s vnútorným vyhotovením je vymedzené oplotením alebo obostavanou hranicou objektu elektrickej stanice, pričom musí byť zabezpečený prístup do elektrickej stanice na výmenu technologických zariadení. Ale dobre si zvážte, či tam chcete stavať, je tam sústavný hluk
Odpovedať
Tento zakon som cital,ked to ma 110/22kV ,tak 10m od plota,ale je to velky oploteny objekt aj s budovou (trafa su aj vonku),tak chceme vediet presne. Dom by bol cca 120m od trafa,hluk tam je,ale ked som meral,tak viac bolo pocut ruch okolia a cesty,než trafo (cez okna nebude nic pocut ani v špičke odberu). Este cakam na EMP a elektricke pole,az mi pride merák. Len chcem vediet tu zónu na 100% ako a kadial je.
Odpovedať
ono to asi nejde len o ochranne pasm o,ale aj oto že kadil ide kabel nn alebo vn v zemi to neni len tak ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,čo kable maju daco s trafostanicou ,,,,,,,,
Odpovedať
Kable a stlpy vysokého napatia idu na opačný smer,ale ďakujem za názor. Asi to nejak zmatlam a pošlem na elektrarne,uvidim co odpisu. Dufam,ze sa uz niekto vyjadrí a neodkaze ma zase inam...
Odpovedať
Dostal som vyjadrenie,len sa mi nejak nepozdava.Ako som uz spominal,pozemok je 120m od najblizsieho trafa a je to 110/22kV stanica , kde podla ele. projektanta je 10m ochranna zona podla zakona : "b) vonkajšieho vyhotovenia s napätím do 110 kV je vymedzené zvislými rovinami, ktoré sú vedené vo vodorovnej vzdialenosti 10 m kolmo na oplotenie alebo na hranicu objektu elektrickej stanice," Prikladam foto vyjadrenia,jedna sa o to,ze pozemok v dost velkej vzdialenosti a bezpecnej (podla merani),len 10/30 rozhoduje ci sa stavba vojde alebo nie. Aky mate nazor?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?