Návrh na vklad do katastra(SC) nehnuteľností do 30 – takže môže byť aj kľudne...

Zdravim, dnes sme boli podat navrh na vklad do katastra senec. Zaplatili sme len zakladny poplatok 66 eur. Na internete som sa docital ohladne zlej "organizacie" katastra senec, ale vsetko to boli z diskusie z rokov 2008. Zmenilo sa nieco odvtedy. Kolko trva momentalne priblizne vklad? Ake mate aktualne skusenosti s katastrom Senec? Dakujem
Odpovedať
Za 66 € to mas do 30 dni. Za cca 266 € do 10 dni.
Odpovedať
Nic sa nezmenilo, zakon je, co sa tyka terminov, stale rovnaky a viac ludi na urad urcite nenabrali. Len sa menej zapisovalo koli krize. Inak povedane, pokial maju relativne volno, nechavaju vsetko na posledny zakonny 30. den, ani o minutu skor a to plati dokonca aj ak pozastavia vklad koli nejakej formalnej chybe. Pokial je zrovna naval a nestihaju, tak prednost maju tie 266 eurove vklady (pretoze tie ak nestihnu, tak musia vratit tych 200 eur navyse), cize sa bezne stava, ze standardne vklady do 30 dni nestihnu a vobec ich to nejako netrapi, pretoze zakon neurcuje ziadnu sankciu za to, ze to nestihnu. Aktualne sa zase rozbehol stavebny boom (lacne hypoteky), takze sa da ocakavat, ze toho natahovania bude viac a viac. Ja som sice kataster PK, ale funguje to tam rovnako.
Odpovedať
Pokial mam dobre informácie tak KN Senec zatial lehoty stíha.
Odpovedať
@matus7777 ja mam zatial len dobre skusenosti, lehoty stihali
Odpovedať
mne v SC positahli vsetko do 30 dni od januara do februara 2015 klasicky za 66€
Odpovedať
v poslednej dobe dobrá skúsenosť
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
bohužiaľ, ja nemám dobrú skúsenosť, 30 dní uplynulo a nič!! ]-(
Odpovedať
Dnes je 30 den a tak sme zvedavi😕 vikend pred nami takze uvidime asi v pondelok....
Odpovedať
Profilova fotka
Cerstva skusenost (dobra) - 66E, 12/05/2015 podany navrh 04/06/2016 LV Vdaka listkovemu systemu ziadne predbiehanie, vsetko fair.
Odpovedať
@bosmi kde? V Senci?....
Odpovedať
Profilova fotka
@jarusrot Ano, asi som trafil nejake menej exponovane obdobie rovnako ako kolegovia nado mnou, ked Vam uz nestihaju do 30 dni a museli ste podavat chvilu po mne..
Odpovedať
Podavali sme 26.5 takze ani 30 dnovu lehotu nedodrzali...alebo ze by bol nejaky problem v zmluve? Ale tak hadam to by dali vediet...porazi ma ked nam oznamia teraz ze treba nieco prerabat a potom zas cakat...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@bosmi tak to mame...na 31 den☺
Odpovedať
Profilova fotka
@matus7777 katastrofer senec je dost specificky, ale zas sa to tam dost pomenilo a celkom to uz funguje, plati tych 30 dni, niekedy je to aj trosku skor, ale vacsinou stihaju celkom pekne 30dni... niekedy to bolo aj 5-6 mesiacov, ale to bolo pred krizou... a teraz sme mali aj urychlene konania do tyzdna ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jaj, diskusia je z januara, tak nic :-N
Odpovedať
@tilly nevadi, ja som rada, ked vidim aktualne info, ze stihaju, lebo teraz cakame my a velmi by sa nam hodilo, keby to do 30 dni stihnu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@isabella_fly som rada, ze sa niekomu infoska hodila ;-)
Odpovedať
no, takze sc kataster stale stiha v terminoch :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ahojte , síce staršie príspevky ale nech je to všetko pokope. Aké máte teraz skúsenosti ? My sme podali vklad na kataster 21.5.2018 a stále nič takže tých 30 dní zrejme neplatí ( čo som sa dopočula tak nejaké 4 ženy odišli na materskú dovolenku a nemajú ľudí ) a čo som pozerala teraz vklady na katastri tak pred nami je asi cca 420 ľudí ktorí čakajú . Takže som zvedavá, pomaly máme všetko vybavené , čo sme mohli poriešiť kôli stavebnému povoleniu bez LV .... 🤔
Odpovedať
@swannies Na každom katastri to je iné. Niekde stíhajú zavkladovať načas, niekde sú omeškania. Záleží od kapacít. Ja si pamätám časy (90-te roky), kedy sa na vklad do katastra čakalo aj vyše pol roka. Väčšina ľudí to vybavovala po známosti. U teba to je len presne mesiac. Ak to nezapíšu do 2-3 týždňov, tak môžeš podať urgenciu. Niekedy, keď nestíhajú, tak vybavujú urgencie omeškaných zápisov prednostne. A dali ste vklad? Nebol to náhodou záznam? Napr. zrušenie vecného bremena je robené záznamom (bezplatne), tam je lehota 2 mesiace. Aké máš číslo konania? Začína sa písmenom V alebo Z?
Odpovedať
@chrobak7 ďakujem za odpoveď . Ja som len preto znepokojená nakoľko keď toľko ľudí má podaný vklad a navyše vodohospodári chcú zastaviť výstavbu tam kde máme pozemok a preto nám je to súrne riešiť . Začína sa nám to na V .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@swannies V je vklad.. na zápis V má kataster 30dní.. ďalších 15 na doručenie rozhodnutia o vklade.. už aj my máme V po lehote, idem písať žiadosť o vrátenie správneho poplatku.. rozmýšlam, či aj spolu so sťažnosťou..
Odpovedať
My sme podavali v aprili v SC dva vklady - jeden zrychleny a jeden obycajny. Zrychleny bol normalne v lehote rychlo asi za tri dni (ale je dost pravdepodobne,ze pomohli konexie predavajucich) a ten obycajny trval asi mesiac a pol alebo aj viac. 30dnovu lehotu teda rozhodne nedodrzali.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Dobrý deň, má niekto aktuálne informácie ako dodržujú lehoty na katastri v Senci návrh na vklad do 30 dní a do 15 dní? Stihli to niekomu v lehote? Ja som čakala 60 dní a teraz idem podávať znova, či sa oplatí dať zrýchlený vklad alebo aj tak im to dlho trvá? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@veronikamilec Ahoj.Ja som davala naposledy 12.4 zrychlene konanie a stihli to.Ale viem,ze klasiku do 30 dni nestihaju.
Odpovedať
Profilova fotka
Zrýchlený návrh na vklad stihnú v lehote, vybavujú ich prednostne. 30 dňovú lehotu v SC väčšinou nestíhajú (ale len o pár dní), potom treba žiadať späť poplatok a vrátia ho.
Odpovedať
Na katastri sú zo zákona povinní stihnúť do tridsiatich dní vykonať zápis do katastra. Málokto však vie, že ak túto časovú lehotu kataster prešvihne tak ten kto o zápis do katastra požiadal má nárok na vrátenie poplatku. To mi povedala právnička. Je treba od nich v čo najväčšej miera tieto peniaze vymáhať inak k zrýchleniu tohto konania nikdy nedôjde. Mne je jedno či to je z dôvodu, že majú veľa práce a málo ľudí alebo na to nemajú čas lebo si lakujú nechty. Nech to úradníci nejako vyriešia. Nech naberú ľudí, techniku, vyrazia tie osoby čo tam houbeles robia a len sedia na zadkoch. A ten pohľad keď prídeš k okienku - ako strašne otravuješ práve teraz... A zdrbe ťa za všetko pretože ty keď prídeš k okienku musíš mať všetky lajstrá vyplnené riadne podľa zákona, musíš mať pripravené kolky atď. Akože to nemáš? To budeš zas otravovať? Že si na kataster došiel prvýkrát v živote a neskúmal si cez net a kamarátov čo a ako máš mať nachystané? To ako vážne?! To čo si dovoľuješ?? Toto je môj vnem z novembrovej návštevy katastre v KE.
Odpovedať
@toky1 X krat som vkladal do katastra (a to prave Kosickeho), X krat mi vratili peniaze. Staci to podat ziadost (aj emailom, podpisat elektronickym podpisom) a oni pripravia dalsich 20 lajstier na ktorych konstatuju ze to nestihli. A peniaze ti vratia... Takze ano, vzdy treba od nich pytat - inak sa to nezmeni - uz som to tu niekde aj pisal.
Odpovedať
Ahojte, vie mi niekto povedať, že tých 15 alebo 30 dní keď sa čaká na vklad. Sú to pracovné dni alebo kalendárne dni?
Odpovedať
kalendarne samozrejme...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?