Nadriadeny starostovi

Ahojte, chcel by som sa spytat, ktora institucia je nadriadena starostovi, kde mozem podat staznost? Pretoze u nas je starosta zaroven aj stavebny urad a toto co sa deje je podla mna cez jeho kompetencie...ma osoba starostu svojho nadriadenneho kde mozem postupit pisomnu ziadost?? DAKUJEM
Odpovedať
Podla toho, coho sa staznost bude tykat. No myslim si, ze asi na okresnom mieste, pod ktore patrite a na ich stavebny urad
Odpovedať
@stanii75 bude sa to tykat stavebného uradu..dakujem
Odpovedať
Pluvko skús objasniť trochu problémik. Inak do starostu by som moc nerýpal, bude ti hádzať polená pod nohy v budúcnosti
Odpovedať
@pluvko s obcou komunikovat zasadne pisomnou formou. Vydanie stavebneho povolenia sa riadi spravnym poriadkom cize mozes vyuzit opravne proatriedky, ktore spravny poriadok umoznuje.
Odpovedať
@pluvko jedine sa mozes stazovat v meste, pod ktore vasa dedina patri. no ci pochodis, to nikto nevie. radsej by som tiez bol za dobre zo starostom lebo ti bude robit este velke problemy. ludia su niektori velmi zakerni
Odpovedať
Ak ide o stavebny urad, tak sťažnosť je podla môjho nazoru treba dat na vyssi stavebny urad, ktory je źaroven aj odvolacim organom - t.j. na okresny/krajský stavebný úrad.
Odpovedať
Starosta je funkcionar, vybraty volicmi v komunálnych volbach. Cize jeho nadriadeni su vsetci volici v obci. Obec ma aj kontrolora, ten by mal tiez konat na zaklade podnetu. Ale aj na neho su paky. Napríklad nemusi byt v dalsich volbach zvoleny. Treba komunikovat aj zo zvyskom obce. Nemoze byt s kazdym "na ruku". Len ci sa na dedene najde nejaky dalsi, co by kandidoval. Volby su onedlho, treba ujovi s okrúhlou peciatkou pohrozit, ze takto o rok tam uz nemusi byt a ze obec nie je jeho pašalik, a on nie je miestny paša, co si robi co chce. Co sa taky vykonu funkcie SU tak urcite najlepsi prehlad ma @janetba Ak mas pocit, ze zneuziva svoju funkciu mozes podat podnet na okresny urad, mozes podat podnet na prokurature. S takymto starostom by som komunikovala iba a len pisomne a vsetko posielala doporucene alebo davala by som si potvrdit prevzatie kazdeho jedneho papiera na jeho kopii.
Odpovedať
Profilova fotka
ale starosta nie je stavebny organ, nie? ten ma predsa kazda obec samostatne a ked nie, tak podlieha prislusnemu okresnemu mestu
Odpovedať
@dalaj u nas ano..u nas je starosta zaroven aj Stavebny urad
Odpovedať
no to nebude úplne ľahké ísť proti starostovi... a starosta nemôže byť stavebný úrad, on sám nemôže o takýchto veciach rozhodovať..
Odpovedať
@tomis12 u nas v obci ano...je stavebny urad
Odpovedať
@pluvko tak potom tak ako ti už poradili... treba ísť na okresný stavebný úrad a tam to riešiť ale pochybujem, že ak chce vám chce robiť starosta problémy, že to nechá len tak...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@pluvko Ak je aj starosta stavebný úrad a má nejaké námietky alebo podobne musí ich mať na základe niečoho opodstatneného ak splníš všetky zákonné požiadavky a podmienky nemá na výber ak aj v takom prípade ide proti tebe tak sa len sťažovať na kraji.
Odpovedať
@pluvko V stavebných veciach je nadriadený starostovi Okresný úrad, odbor výstavby a bytovej politiky, v podstate ten orgán, ktorý rieši odvolacie konanie v stavebnom konaní.
Odpovedať
evatothova, felcon a ostatní.. Komunizmus už dávno padol a ak robí starosta problémy, nebojte sa doňho kopnúť. Aké môže robiť problémy? Zažil som podobnú situáciu, kde bol starosta viac ako prezident, varovali ma aj miestni, aby som len za dobre s ním a tak... narazil však na tvrdý odpor z mojej strany, pár nahlásení na vyšších úradoch, nejaké oznámenie a sklopil ušká. Pri výstavbe chaty som dodržiaval všetky nariadenia, ktoré boli požadované, doložil všetky papierovačky a nedal som mu jedinú šancu, aby niečo komplikoval. Nakoniec pochopil, že už som z mladšej generácie, možno viac dravý, neoblomný a hlavne že nemám strach sa postaviť zoči voči niekomu....
Odpovedať
@insed tak áno ak ideš v rámci zákona tak to ide my máme starostu v obci kde budeme stavať mumáka (tiež mu posielame všetko oficiálne) a robíme všetko legálne na rozdiel od suseda
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
dobry den mam problem z nasim starostom potrebujem od neho suhlas na vybudovanie verejnej sachty ale nechce s nami nic riesit tak mi poradte na koho sa mam obratit
Odpovedať
každý stavebný úrad má úradovať podľa zákona, ak sú nedostatky tak podnet na spoločný stav. úrad, políciu, prokuratúru
Odpovedať
@belan Co je to spoločný stavebný úrad?
Odpovedať
@chrobak7 napr. máš stav. úrad Dvorník ( obecný úrad Dvorník ) a mesto Prešov ( stav. úrad Prešov) každý obecný stav. úrad je spojený s iným stav. úradom z váčšieho mesta, váčšinou sú to okresné mestá, treba sa informovať na obecnom úrade s kým má obec spoločný stav. úrad https://www.minv.sk/?prehlad_SOU
Odpovedať
@tibo_berky na verejnú šachtu nemusí dať súhlas ak tá šachta by mala byť na obecnom pozemku
Odpovedať
v obciach to funguje asi takto: date žiadosť alebo ohlásku niečoho na obecný úrad a obecný úrad to väčšinou preposiela spoločnému stav. úradu a väčšinou to riešia tam a potom zo spol. staveb. úradu posielaju späť na obecný úrad
Odpovedať
Co je verejna sachta?
Odpovedať
V takomto pripade jedine na okresny urad, pod ktory samotna obec patri. No aj tak nie som si moc ista, ci toto vas starosta riesil osobne alebo len preposlal vyjadrenie z vyssieho miesta
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?