Kde nájdem online kataster Maďarsko?

Neporadíte kde a či vôbec sa dá nakuknúť online do katastra v Maďarsku? Nemáte skúsenosť koľko trvá prepis v HU? RK nam tvrdí 3 mesiace...
Odpovedať
Profilova fotka
@pran Ahoj, nemaju zial online kataster ako na Slovensku......my sme to tiez zistovali lebo sme dlho cakali na prepis a chceli sme to odsledovat na nete.
Odpovedať

Odpovedať
@lea231 Hm, to je skoda. Ako dlho vam trval prepis?
Odpovedať
Profilova fotka
@pran v aprili sme kupovali a k LV sme sa dostali az v juli :(
Odpovedať
Profilova fotka
@pran kde kupujete dom?
Odpovedať
Hidasnemethy pri Kosiciach. Ako ste platili, pri podpise zmluvy, alebo ste mali najaky vinkulovany ucet?
Odpovedať
Ufff, tak teraz som sa nastvala! RK mi poslala navrh zmluvy o zmluve buducej, ktora nema absolutne ziadnu pravnu hodnotu, co poznam aj ja bez prav. vzdelania. Proviziu (niekolko tisic EUR) chce zobrat uz pri podpise bud.kupnej zmluvy. Tato sa ma potom uzavriet do 30 dni. Viem si predstavit uroven tej kupnej zmluvy (nie je prilohou BKM ako by mala byt)! To sa mi vobec nepaci. Nemali by sme RK zaplatit az ked sa dom prevedie na nas, alebo aspon pri podpise kupnej zmluvy? Ako ste to mali vy? Pocula som uz rozne story o RK, hoci som sa uz zucastnovala viackrat predaja nehnutelnosti, zatial vzdy bez RK. Toto ma fakt nastvalo. Zhrabnut proviziu cim skor a potom uz vidim ked bude nejaky problem (co urcite bude pri takej slabej BKM), tak daju ruky prec. Ziadnu zmluvu o sprostredkovani neposalala, predpokladam, ze nam ju ani nebude chciet dat, len prijmovy doklad. Keby to nebola nehnutelnost v HU, tak ju okamzite okaslem a idem priamo.
Odpovedať
@pran to je ten domcek, co sme boli spolu pozriet? Snad ta nechce RK nejak okaslat. Minimalne zmluvu o sprostredkovani si vypytaj. Co ja viem, tak vsetky realitky si beru "zalohu" pri zmluve o buducej zmluve a to je v skutocnosti ich provizia. Ked sme my kupovali byt, tak k zmluve o buducej zmluve sme nemali pripnutu kupnu zmluvu. V zmluve o o buducej zmluve mas nejake zaruky, ak by sa nieco stalo? Aby ti vratili peniaze naspat?
Odpovedať
@janvirostko POsielam ti IP. Myslim, ze nas RK nechce okaslat. Ale ak by bol napr. problem nie na nasej strane, tak z nich tu proviziu spat nijak nedostaneme bez zmluvy, to sa mi teda nepaci. V BKM nie je to tom ani ciarka, len vymenovane zmluvne strany, a ze do 30 dni podpiseme kupnu zmluvu a zlozime tu a tu sumu.
Odpovedať
Ahoj. Aj my chceme kupiť domcek v madarsku na chalupu. Tiez ma zaujima ako sa to robí pri platení, daju sa peniaze do notarskej uschovy a ked bude nehnutelnost napisana na nas tak sa prevedu peniaze? Takto som kupoval byt v Košiciach. Ďalšia otazočka, čo sa stane keď tam bude na katastri zapisana nejaka ťarcha, prekažka? Ako to mam zistit či už to nepredal inemu a prebieha prepis? Je to sice tiež cez realitku, ale nepozdava sa nam ten pán čo je aj majitel realitky, reallitak a vlastnik domu v jednom. Mame obavy hlavne preto, lebo je podozrivo nízka cena a dom vyzera byt v celkom dobrom stave. Poradi niekto ako si to preklepnut aby sme neprisli o peniaze?
Odpovedať
kupovali sme pred 3 mesiacmi dom v HU bol zatazeny hypotekou takze troska problem, ale nastastie domaci boli celkom ferovi takze to slo relativne dobre, kedze nevieme madarsky tak sme poziadali RK aby nas zastupovali v kupe ale nakoniec vacsi problem bol s maklerkou nez s predavajucimi. Davali sme na zaciatku len ciastku na vyplatenie hypoteky a slo to cez notara, ked predavajuci doniesli potvrdenie z banky o vyplateni tarchy tak sa vyplatil zbytok. Vsetko bolo osetene v zmluve. Inak dodnes nemam vypis z katastra tiez som dostala info ze to trva 3 mesiace a viac, dodkonca tu uz byvame druhy mesiac a ziadny sek z elektrarni, ani vodarni nedosiel a to prepis prebehol. No proste vela veci je v HU inak ako u nas. Inak tiez som bola v soku ked som zistila cenu domu ktory bol rekonstrukcii u nas by som za tu cenu nekupila ani polovcu pozemku ktory tu vlastnim, takze ten rozdiel v cenach domov u nas a v HU je markantny a to hlavne vtedy ak do toho nie je zapletena realitka.
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslav123 v Hu za kupu bez tarchy zodpoveda notar, ten to aktualne overi .... v den podpisu zmluvy mal vypis z katastra, ze je pozemok "cisty". Zalohu sme platili pri podpise zmluvy o buducej kupnej zmluve a to prevodom na ucet po podpisoch. Kupnu zmluvu sme si s muzom dali dokopy my, tiez sa nam ich nepozdavala ale nemali s tym najmensi problem, podpisali a suhlasili. Momentalne od vcera provizorne byvame, vsetko prebehlo dobre a nelutujeme toto rozhodnutie kupit novy tehlovy dom v Rajke za cenu bytu v BA.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 9 rokoch
ako by ste najlepšie overili predávajúceho? Dom predávajú manželia, ktorí žili 16 rokov v zahraničí a nie je ľahké overiť u susedov či sú to skutočne oni. Občiansky je vporiadku, ale opatrnosti nikdy nie je dosť. Viete mi poradiť nejaký trik ?
Odpovedať
@janajb Vypýtaj si od nich rodný list, vysvedčenia zo strednej školy, diplom z VŠ a register trestov. 🤔 😄 😄 Ako čo chceš ešte overovať? Však pri prepise bude ich podpis overovať notár alebo matrika. Ak je OP v poriadku, na fotke to sú tie osoby, a podľa listu vlastníctva sú vlastníkmi danej nehnuteľnosti, tak prečo máš ešte pochybnosti? Keby nejaký údaj (napr. adresa trvalého pobytu) nesedel, tak hej, ale nič také neuvádzaš.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?