Je potrebné mať pri kolaudácii domu vytýčenú a zakreslenú aj terasu?

Blizi sa termin kolaudacie nasho domu a preto by som sa chcel uistit ci je nutne mat vytycenu a zakreslenu aj terasu v geometrickom plane. Terasa v povodnom plane domu nebola navrhnuta. Terasa ma cca 30 m2 a je 60 cm nad zemou. Dom sme davali vytycit este kvoli uveru, avsak vtedy este terasa neexistovala. Dakujem vsetkym za kazdu radu.
Odpovedať
Profilova fotka
Mala by byt... lebo ma viac ako cca 24m2. Je potrebne to ohlasit ako drobnu stavbu na miestnom/obecnom urade. Co sa tyka kolaudacie... Zalezi kto pride kolaudovat.stretol som sa s tym, ze ani dnu nesli! Podla mna sa nemusis stresovat, ked na to neupozornis, podla mna si to dotycna osoba ani neuvedomi :) - vlastna skusenost (v rodine) Keby aj, nemalo by to mat vplyv na kolaudaciu domu, ale je to defacto cierna stavba = pokuta a dodatocna legalizacia. Ak ich predbehnes a oznamis to na urade, zaplatis poplatok (u nas tusim 10€) si v suchu...
Odpovedať
Profilova fotka
Práveže ak má stavba viac ako 25m2 tak to nie je na ohlásenie drobnej stavby. Záleží z čoho sa terasa skladá a či je pevne spojená so zemou, ale myslím, že ti navrhnú to dokresliť do projektov a skolaudovať spolu s domom, ináč by to bolo na zvlášť stavebné povolenie ak je stavba väčšia ako 25m2 (len do 25m2 stačí ohlásenie drobnej stavby na miestnom/obecnom úrade).
Odpovedať
Terasa je betonova, t.j.ma betonovy zaklad + zakladovu dosku (ako som pisal, cca do vysky 60 cm). Obavam sa tiez, ze to budeme musiet dat zakreslit a skolaudovat ju spolu s domom:-|
Odpovedať
Aj ta potrebujes ku kolaudacii nove zameranie domu, vhodne aj do dig.mapy.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ako ste dopadli s tými terasami pred kolaudáciou? Ja tiež nemám terasu v projekte, a už mi kopú základy, bude síce malá, 4x3 metre, a vytiahne sa na jeden schod do výšky. Neviem, čo mám robiť, ohlásiť to nemôžem, lebo stavba nie je skolaudovaná a kvôli takej blbosti nechcem robiť zmenu projektu stavby pred dokončením, šak to je nezmysel :(.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
@alisja ako ste nakoniec skolaudovali? Dik .. Tiez nemam v projekte pergolu a nechcem skor zacat kym neskolaudujem dom. Aj ked pätky zabetonujem..tie si nevsimnu 😛
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?