Ideme stavať dom. Aké je poradie vybavovania papierov?

Profilova fotka
najprv projek domu, alebo pripojky? ake urady je potrebne obehat?
Odpovedať
Profilova fotka
nemate IS na hranici pozemku? no my sme zacali takto: najprv sme kupili projekt domu, potom sme si ho nechali "osadit" na pozemok, nechali sme si vypracovat pripojenie inzinierskych sieti od hranice pozemku k domu a potom s tym vsetkym sme zacali obiehat elektrikarov, vodarov a plynarov...ked mas vsetky potvrdenia, resp. vyjadrenia k projektu mozes poziadat o stavebne povolenie :) myslim,ze sme potrebovali aj vyjadrenie od Telekomunikacii a od Zivotneho prostredia ..snad ti to trosku pomohlo :)
Odpovedať
Profilova fotka
ešte tam chýba UPC a pod. podľa toho kde chcete žiadať, najlepšie je zbehnúť na príslušný stavebný(miestny)úrad kde ti napíšu čo potrebuješ, je to rozne podľa toho kde ´ma byť ta stavba. Tak isto pokial je to mimo obce, tak to treba vyňať z pôdohospodarskej pôdy či čo...
Odpovedať
Profilova fotka
kedze to mame cerstvo za sebou:takze: -vypracovanie projektu,osadenie na pozemok,statika...to vse Vam povie projektant K staveb.povoleniu:LV,katastr.mapa,projekt , vyjadrenia elektrarni,ak bude plyn aj plynarni,vodarni,ak nemate obecnu vodu....mozno aj telekomunik.,potvrdenie - treba najst cloveka,ktory Vam bude robit staveb.dozor Snad je to vse co som napisala,ak by nie,ostatni dopisu ;-)
Odpovedať
Ano malo by to byt tak. Ale co ak nemas na stavbu ako dostat vo du a elektriku? Ja som zacal odtial.. Kazdy vravel ze sa to neda, ,, ale da sa.. Mam vodu a mam elektriku, a na jesen sa zacina stavat.. Stacilo ist na vodarne, vysvetlit problem a vsetko urobili oni, a elektrikari to iste.. stalo ma to spolu z poplatkami za zapojenie cca 300E
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Ahojte ,prosím o radu , ideme stavať, LV príde o tri dni, projekt mam doma v 4vyhotoveniach, na stavebnom som bola aj na životnom ale nieviem aké situacie a z ktorej časti poslať ? na životné treba celý projekt či časť? a elekt. vod. a plyn. čo z projektu okrem k.mapy poslať? telekom mam to mi poslali vyjadnenie či nejde cez pozemok ich kabel to mi vraj stačí aj k stavebnemu ktoré mame s uzemnym spolu.Dik za rady vopred ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?