Hluk a neporiadok na detskom ihrisku - aké sú možnosti?

Zobraz úvodný príspevok
Mam otazku byvame ale rok v novej akoze zone na dedine pomaly sa to tu zastavalo za ten rok pribudli kopu domov (rozostavanych) ale otazka kusok od nas je akoze detske ihrisko a az teraz som zistil ze je to obecny pozemok a spravili si to ludia co tu byvali skor starosta im to akoze dovolil ale to nie je klasicke detske ihrisko skor bordelisko na trave aj ta je no coment...stale tam su nejake decka a poviem pravdu otravuje ma to tam ten hluk az na dvor.mozu to tam vobec mat ked nemaju na nic povolenie riadne spravene oplotene atd?je to pri dvoch cestach pieskovisko katastrofa je tam aj ohnisko pri nom rozlamane palety s klincami vsade bordel rozhadzane hracky kade tade po "ihrisku" a cele to tu vlastne aj spati je to take male 5msirka a 30m dlzka.da sa s tym vobec nieco robit?alebo az ked sa niekomu nieco stane tak starosta nebude chciet byt uz zodpovedny a zrusi to tam?
Odpovedať
1
2
@jamk1 takze nebuxem mat ani ziadne jeho vyjadrenie co by som mohol poslat dalej :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@peto222 Napísal som Ti do správy, ako to treba riešiť. :-)
Odpovedať
@peto222 ak sa ti nepaci pristup starostu, tak pri najblizsich volbach kandiduj alebo vol ineho. Inak sam hovoris ze to nie je ihisko, ale stavenisko na korom sa deti hraju. Za to su zodpovedny rodicia kde sa im deti hraju, nie starosta. Keby to aj oplotil, mozu sa zacat hrat aj na ulici pred tvojim domom, ako sme to za mojich mladych cias robili, ze sme dali kamene miesto bran a hral sa hokej.
Odpovedať
@nicearty ty nikto nekandiduje uz 10r len on aj ked ho tu ludia radi nemaju.Nemyslim si je to obecna parcela obec je zodpovedna co je a co neni na obecnej parcele co sa tam deje a nedeje.nie rodicia...
Odpovedať
@nicearty tam kde byvam vlastnim aj cestu takze na mojej ceste nie :-)
Odpovedať
@peto222 tak potom vitaj v demokracii. A co ked to rodicom tych deti vyhovuje a chcu to tam? Ja ti hovorim ze s tym obec nic nema, iba ze tam je ten bordel by si mohol namietat, ale urcite nie ze sa tam deti hraju. Skus byt tolerantnejsi.
Odpovedať
hmmm heh ako clovek je rad, ked najde nejake miesto pre deti, aby mali ako taki priestor na hranie a nie. takyto clovek ktoremu vsetko vadi, by mal proste byvat niekde na samote
Odpovedať
@peto222 daj fotky, nech posudime. Podla mna si vymyslas (nechcem napisat co, lebo ma za moju prostorekost zmazu). Raz je to obecny majetok, ktori vyuzivaju obcania obce. Kym neporusuju ziaden zakon, tak si tam mozu v konecnom dosledku robit co chcu a kedy chcu. A to, ze porusuju nejaky zakon by si musel dokazat. Ale pobavilo "nech si opekaju na svojom pozemku!. Ked si tvoj sused zacne opekat tebe za plotom a svinsky vietor zafukne dym na tvoj co budes vyvadzat? Lebo uz neopeka na obecnom, takze robi presne to po com tebe srdce pisti. Nechcem si predstavit. Rovnako ako si neviem predstavit, lebo clovek ma zacat najprv u seba, ako zabranis svojmu dymu aby neobtazoval suseda pri rezani dreva na cirkularke... Vcera vecer som este tak trosku cekla na Streche co si za pripad. Tak budem vykladat z faktov co si zverejnil. Postavil si pred par rokmi dom, zda sa, ze v danej lokalite si mal zo zaciatku klud, potom sa tam zacalo stavat viac domov, zrazu pribudli obyvatelia, deti.... Starosta demokraticky zvoleny vidlak (nezda sa ti to povysenecke?) vysiel novym obyvatelom v ustrety, dovolil im uzivat obecny pozemok na spolocne a spolocenske udalosti, co neskutocne narusilo tvoje sukromie a tvoj sen o klude pánubohu za chrbtom je tatam.. No tak sa odstahuj do toho domu uprostred dediny, mozno tam nebudes mat pieskovisko a ohnisko za plotom, ale nas**rat ta budu ine veci... Tie fotky by fakt pomohli.
Odpovedať
@zita19 ja ked som si pozrel teba a tie nazore v susedskych sporocj atd tak tebe by nevadilo ani keby ti srali pred brankou...takyto hrdina viem byt aj ja pokym to nezazijem ja na vlastnej kozi potom sa karta obratia.nereaguj najdi si ine diskusie ked nemas co robievat s casom ako vidim a sledujem ta
Odpovedať
@peto222 mam detske ihrisko rovno pod balkonom, ked krava suseda chodila s petíciou, ze nech ho resunu, tak napriek tomu, ze mam decka odrastene som ju vyhodila... Mala som suseda ozrana, prezila som aj metalove aj hiphopove obdobia susedových deti, aj dupotajuce deti nad nami. na zahrade sme si sami stavali plot, ked sa sused nemal k tomu aby ten svoj postavil a ked mi suseda vyprasila koberec na pradlo tak som jej ho odniesla oprat. Ano, som tolerantna, ale odtial potial. Ale zas toto co ty tu vykladas uz je uplne mimo moje chapanie... Daj fotky
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem ake su predpisy na ihriskach, ale nech by boli akekolvek, nikto nikdy deckam nezabrani sa kdekolvek hrat. Pamatam si, ze ako dieta sme s kamosmi robili opekacku kde nas napadlo. Lozili sme po stromoch kde sa dalo. Popri polnej ceste na vrbach sme si porobili bunkre z kadejakych najdenych dosiek, hojdacky z pneumatik a handier... bolo x ludi, ktorym to vadilo, co byvali nedaleko a bolo nam to fuk. A ked sa niekto stazoval? Kludne, ale odvtedy nemal pokoj uz vobec, pretoze nebolo vacsej zabavy, ako chodit dotycnemu vyzvanat na zvoncek a zdrhnut, hadzat mu kamienky do okna, kradnut mu jablka a slivky... 🤣. Keby toto dnes robili moje deti, tak si asi tyzden nesadnu na zadok 😂. Poviem to tak - ak sa tam decka hraju, krik k tomu patri, ak chcete ticho, tak si treba najst byvanie niekde pri lese, ani to nie je zaruka. Akakolvek hra deti je vsak tisickrat lepsia ako keby sa Vam tam schadza zberba obce, drogy a pod. Urobili by ste xkrat lepsie, keby napr v case, ked si budu opekat s rodicmi, tak prist k nim s flaskou vina a pridat sa. Nikdy neviete, ci tych ludi raz nebudete potrebovat a preco si kazit vztahy? Ak mate pocit, ze je to tam nebezpecne, dajte si susedske stretnutie a spolocne si to upravte tak, aby to vyhovovalo vsetkym 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Bud rad, ze deti kricia, lebo ak ostanu ticho tak..... Kazdy rodic vie 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@andreah25 suhlasim, ale myslim, ze toto si clovek uvedomi, az ked by zazil nieco horsie 😉
Odpovedať
@wolodymyr nech sí kricia na vlastnych 1arovych dvoroch kamarade.. @andreah25 clovek ide z bytu z mesta na dedinu postavy si dom aby mal dvor vybeh klud relax zahradku a nie este horsie ako v byte.to ze decka sa hraju susedove ale hoci ake je pekne nie pred vasim plotom 10deciek a 10dospelych sa tam vala na pnoch pri ohnisku v obytnej zone na cudzom pozemku..to v poriadku za mna urcite nie je..
Odpovedať
@peto222 daj fotky, nech posudime ci je to az tak blizko. Staci printscreen z google maps... Su sice na cudzom pozemku, ale na obecnom. Ak obec ako vlastnik nema vyhrady, dokonca im to starosta povolil, tak mas smolu. Nemozes nikoho obmedzovat v prave pouzivat verejne priestranstvo podla svojho uvazenia ak neporusuje ziadyn zakon. Ked budu decka mulatovat a vyblakovat v case nocneho kludu, tak mozes na nich volat policiu. Ked budu dospelaci zakladat ohen mimo ohniska, alebo v case, ked bude volne zakladanie ohna zakazane vyhlaskou, tak mozes na nich volat policajtov. Ked tam niekto bude detom ponukat chlast alebo iny zabavny matros, tiez mozes volat policiu. Ale kym sa tam deti hraju, kricia, rodicia opekaju, pozivaju aj alkohol nemas ziadnu moznost ako s nimi "zatocit"
Odpovedať
@zita19 nebudem sem davat fotky max do ip..no je to smutne ze na starostu ci obec neplatia ziadne zakony alebo prava povinnosti v takimti zmysle ze si moze kto chce co chce..v meste v nejakej zone co je napr 1kilak od nas stat veru nemohlo..ihrisko detske jasne ak je bezpecne je tam poriadok jasne tomu clovek nezabrani ale ohnisko a bordel a bezpecne to tam teda nie je a nema clovek sa ako k comu domoct je smutne a ja sa udivujem zase ze existuju a kopec takych ludi nepaci sa chod byvat do lesa.wtf takto reaguju primitívny ludia..
Odpovedať
@peto222 hehe. :-) "susedia sa ma pytali ci mi to vadi ja ze ano ze nech si opekaju doma na pozemku nie na cudzom pozemku a nam pri pozemku a vysledok?" To keď si opekas doma, to potom ten dym ide iným smerom, prípadne sa ani netvorí.... :-N Aké práva povinnosti? Ja keď poviem v dedine, že si na mojom pozemku môžu opekať, trt s tým niekto spraví. Že si ty predtým býval na sídlisku?
Odpovedať
@megdesign doma si opekas raz za 100rokov nikoho neobtazujes a neopekate napr 15tidospeli a nebeha okolo ďalších napr 12deciek.Ale tu to nema zmysel viacej riesit.Jamk mi poradil aspon to..
Odpovedať
@peto222 doma si v lete opekáme každý víkend, prípadne grilujeme... A zíde sa u nás aj 15 dospelých.. vrátane susedov. Deti ani nepočítam... Tebe pomôže len odsťahovať sa nazad do paneláku. Nie kazdému je po chuti život na dedine...
Odpovedať
@megdesign omg teba mat susedu utekam hned
Odpovedať
@peto222 asi si myslel mňa mať suseda, nie susedu. No podľa všetkého tam na to ihrisko pol dediny chodí opekať a decká sa hrať, len tebe to vadí, takže skôr teba mať za suseda nieje výhra. Ja mám s mojimi susedmi nadštandardné vzťahy. Chvalabohu. :-)
Odpovedať
@megdesign ja som si kupival pozemok staval pracne dom a csetko dvor atd aby som ml sukromie a relax pre seba a rodinu a nie neustale hucanie a ksichtov pred domom
Odpovedať
@peto222 ty budes asi pekny odlud. Normalny sused ak by videl, ze vonku sa kona susedska seslost zobral by z chladnicky spekacky, nejake pivko a pripojil sa k oslavujucemu davu. Ked sa zapajat nechces, nie nie skolektivnovanie nie je povinne, tak aspon akceptuj tych co sa skolektivnuju radi. Kym neporusuju ziadny zakon, a ten zjavne neporusuju, tak s tym nic nenarobis. Viem si predstavit, ze traktaty v podobnom duchu by si pytal keby sa ludkovia z ulice schadzali u suseda na dvore... Je mi ta luto, nenaplnili sa tvoje ocakavania o klude a sukromi a este za peniaze, ktore budes este roky splacat banke. NO smola. Zivot je pes....
Odpovedať
Profilova fotka
@peto222 maximálne dosiahneš to, že to všetko zlegalizuju z obecného rozpočtu a teda aj tvojich daní. Tvoj problém to nevyrieši ale im sa bude aspoň lepšie opekať a keď to tam bude zútulnené príde tam viac než len 15 dospelákov
Odpovedať
@peto222 mas pravdu, mala by skor diskutovat na modrom konikovi, tam s tym prerazi 👍 Akykolvek problem okomentuje stylom: "toleruj to!"
Odpovedať
@peto222 ked si kupoval pozemok, tak si sa dostatocne nevenoval vyberu. Obecny pozemok = verejne zaujmy. Ja byvam v lokalite, kde bola konecna zastavka dvoch liniek, casom vsetko pretrasovali, nasadili autobusy s automatickymi prevodovkami a uz je po klude a tichu - v lete nehrozia okna otvorene nonstop. Pozemok na dom som vyberal tak, aby bolo v okruhu 200m vsetko planovane zastavane. Cesta z predu aj zo zadu pozemku a aj tak sa ukazalo ze z jednej sukromnej cesty bude hlavna komunikacia pre dalsich 200 domov v inej lokalite. Mam krakat ako chora vrana, a rozsypat klince na cestu? Zapamataj si, ze zivot nieje fer a nikdy na tejto zemi nebude. Mal by si sa stym zmierit koli sebe samemu... alebo to predaj a hladaj raj na zemi
Odpovedať
@angel1 a ty preco na Kobylu posielas iba mna? A co ostatnyx x ludi co sa zapojili a maju podobny nazor ako ja? Ale ked uz, tak Peto by tam zapadol lepsie. Tam by nasiel pochopenie u davov
Odpovedať
@zita19 co je Kobyla?? 😀 Lebo si viditelna, nepriehladnutelna. Ano, mozno niektori reaguju prehnane a netolerantne, no niekde treba nastavit hranice, lebo tu bude o chvilu anarchia. Mne napr. vadi nedaleky autoservis, ktory vyuziva nasu sukromnu cestu, aj jeho klienti, hoci ma vjazd do arealu oficialny. Navyse provokacne este presmykuju kolesami a zrychluju a nasnacuju utok ak je niekto na ceste. Majitel vizi v aute bojoveho psa, z nikym nekomunikuje, je arogantny. Zatial to tolerujeme. Kam to povedie neviem, ale asi to skonci betonovymi zatarasmi a ked niet niekomu rady - odseru si to vsetci. Je vela chrapunov, ktori si nielenze robia co chcu, no este naschval skodia.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto222 Otázka celkom podstatná na tomto probléme je, či tebe vlastne primárne vadí "nelegálne" nebezpečné detské ihrisko, ktoré nespĺňa určité normy, alebo to, že sa tam tie deti hrajú/opekajú. To, čo ti poradil @jamk1, je určitým dobrým riešením, ale môže to smerovať k zlegalizovaniu ihriska (čo mi príde ako najrozumnejšie riešenie). Len svoj problém s hlukom/opekaním tým asi nevyriešiš :-) Takže je potrebné zvážiť svoje rozhodnutie s kúpou predmetného pozemk, možno bolo treba lepšie zvažovať lokalitu, najlepšie niekde na samote. Lebo takých jedincov, ktorým vadili deti/hluk/vrava (a vlastne čokoľvek iné), bolo a bude, ale vždy to budú títo jedinci, ktorí ťahajú za kratší koniec :-) (Maximálne čo zmôžu, je to,že budú v očiach okolia za pacientov..aj po nás hádzala svojho času šibnutá suseda rajčiny z okna, keď sme sa ako deti naháňali na dvore,kreslili na chodník kriedou..bolo jej to platné asi ako hadovi nohy ;-) )
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?