Elektrické vykurovanie v bytovke. Treba súhlas susedov?

Profilova fotka
ahojte nevie my niekto poradit ci mi treba suhlas vlastnikov v bytovke ak si chcem dat elektricke vykurovanie???
Odpovedať
Myslím si že áno, asi sa budeš aj odpájať od spoločného vykurovania nie? V tom prípade je určite potrebný súhlas aj ostatných vlastníkov
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem pekne len som dufal ze nebudem musiet :-)
Odpovedať
Bývala som v paneláku, kde si prerábal jeden sused na samostatné kúrenie a viacerí boli proti, lebo vraj oni mu zo všetkých strán vykurujú jeho byt a potom o to menej je nútený kúriť on /a samozrejme ušetrí/ to len na doplnenie. Ťahalo sa to dosť dlho, ale napokon vyhral.
Odpovedať
Profilova fotka
no ja mam ten problem mam kompletne zatepleny byt so sadrokartonom,vatou a hlinikovou foliou a mame kapilarove merace co meraju aj v lete a ja netopim vobec a stale sa odparuju a platim za nieco co vobec nevyuzivam dva roky38000sk a v zime mam 25 stupnov
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 14 rokoch
pspolocne priestory platis? naco takato saskaren?
Odpovedať
Profilova fotka
@alex2811 a načo by si to robil? budeš platiť 2x centralnemu dodavateľovi tepla aj svoju elektrinu, ktora ti stúpne? alebo sa chceš odpojiť od centr. dodávateľa? to asi nepôjde ... ako potom prídu ostatní nájomcovia? predpokladám , že tam máš stanovený pomer napr. 60:40, že 60% platíš toľko koľko spotrebuješ a 40% sú fixne platby napr...
Odpovedať
@alex2811 odpovedali ti nesprávne, dnes môžeš mať samostatné vykurovanie i v paneláku kde je centrálne ,akurát budeš platiť len náklady na dopravu tepla a to je všade iný pomer, zisti si u svojho správcu koľko . niekde 30% a niekde i viac tak bude otázne či potom budeš mať teplo lacnejšie a naviac musíš mať vhodný hl. istič pre vyšší výkon daj si vhodnú reruláčné ventili tam si nastavíš teplo kedy aké chceša budeš platiť podľa toho môžeš ich aj celkom zavrieť ak máš teplo od susedov
Odpovedať
@dexter89 @duzu halo páni píše sa rok 2022 nie 2008. Pán je dávno neaktívny.
Odpovedať
@palo18 mna vzdy udivuje ako niekto reaguje na roky neaktivnu temu. Keby ze ju znovuotvarali nejakou otazkou, tak OK, netreba duplicitne temy. Ale iba tak reagovat na prispevok, to ako sa k nemu prehrabali? Vsak musel byt pochovany v temnych hlbinach fora. 🙂
Odpovedať
@epto téma je aktuálna stále podmienky sa nezmenili, pomôže inému
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?