Dom a založenie nehnuteľnosti

Ahojte ľudkovia potrebovala by som radu.S mužom sme sa rozhodli ze si zoberieme hypotéku. Rozhodli sme sa s rodičmi že založíme rodičovský dom. Zavolali sme si znalca na ohodnotenie nehnuteľnosti a tu nastal problém 🙂 v katastri je uvedené že máme ešte v predu dom ktorý je zburany od roku 1991 mame tam už dávno terasu. Druhý problém na dvore je taka komorka, niekedy sa také robili táto komorka bola zdedena aj s pozemkom pred 27 rokmi nieje nikde zapísaná a ešte jedna vec na dvore mame prístavbu dielňu a ta tiež nieje nikde zapísana ale niekedy to stačilo nahlásiť na obecnom úrade. Platíme za všetko riadne dane. Ako to dat na poriadok? Neviete niekto poradiť? 🤦‍♀️Lebo inak sa to nedá založiť.
Odpovedať
@mydream_flat no budete to musiet vsetko dat zapisat na kataster...
Odpovedať
Toto by si mali precitat vsetci co tu mudruju, ze naco povolenia na terasu, garaz, altan atd...presne koli tomuto. Aby sa predislo zbytocnym komplikaciam dobuducna. Skus pokukat starsie diskusie
Odpovedať
@zuzcek1988 no asi tak 😂 a potom su také problémy ale ja som ani nemala tušenia že to tak je 🤦‍♀️ tak to musíme dat dokopy.
Odpovedať
@zuzcek1988 ako to hľadať pod čím?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?