Menu Forum

Daň z nehnuteľnosti za byt aj pozemok?

19. jan 2016  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
krevetka2
Registrovala sa 28. februára 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 19 príspevkov a 1 inzerát. BA - DNV.
fotoportrét
fotoportrét
krevetka2
Registrovala sa 28. februára 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 19 príspevkov a 1 inzerát. BA - DNV.
 Kúpili sme v roku 2015 byt v panelovom dome spolu s podielom na pozemku, na ktorom BD stojí. Daň z nehnuteľnosti je potrebné podať aj za tento podiel na pozemku? Ďakujem.
19. jan o 15:25  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (48 r.)
1
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 949 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (48 r.)
1
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 946 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
 Daňové priznanie áno, podľa § 99 zákona o miestnych daniach:

Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje je daňovník povinný podať príslušnému správcovi dane do 31. januára toho zdaňovacieho obdobia, v ktorom mu vznikla daňová povinnosť k týmto daniam alebo niektorej z nich podľa stavu k 1. januáru zdaňovacieho obdobia, ak odseky 2 a 3 neustanovujú inak. Daňovník nie je povinný podať priznanie k dani z nehnuteľností, ak je pozemok, stavba, byt alebo nebytový priestor v bytovom dome oslobodený od dane podľa § 17 ods. 1 písm. a) a b).

Ale z pozemku pod bytovým domom sa daň ze nhnuteľnosti neplatí. Viď § 6 ods. 2 uvedeného zákona:

Predmetom dane z pozemkov nie sú
a)
pozemky alebo ich časti, ktoré sú zastavané stavbami, ktoré sú predmetom dane zo stavieb alebo dane z bytov,
19. jan o 15:49  •  Páči sa mi to