Ako vyriešiť pobyt do kolaudácie?

Dobrý deň prajem. Riešime takú zapeklitú situáciu. K 30.3. plánujeme predať byt, v ktorom máme samozrejme trvalý pobyt a kupujeme nový dom, ktorý by mal byť k 25.3. už aj skolaudovaný a s popisným číslom. Tento fakt nám však stavbyvedúci nedokáže zaručiť, kvôli dlhým lehotám, ktoré majú príslušné úrady. Dňa 4.2. podala stavebná spoločnosť žiadosť o kolaudáciu a o pridelenie súp. čísla. k domu. Môže sa teda stať, že k 30.3. nebude náš domček ešte skolaudovaný a teda logicky nebude mať popisné (a/aj orientačné) číslo, aj napriek tomu, že dom od spoločnosti preberieme ako neskolaudovaný. Riešim teda situáciu, ako vyriešiť doklady (sťahujem z okresu do iného okresu), či je nejaká možnosť počkať na pridelenie súpisného čísla a ešte chvíľu využívať pôvodný trvalý pobyt, alebo či existuje vybaviť dočasný trvalý pobyt, napr. u rodičov. Ide mi o aj o to, že budeme prehlasovať adresy 2 živností, 2 autá, trvalé pobyty, doklady... jednoducho je toho kvantum. Je z tohoto nejaké rozumné východisko? Alebo jednoducho musíme odložiť predaj bytu a dom kúpiť ozaj až po skolaudovaní už aj s popisným číslom? Ďakujem veľmi pekne
Odpovedať
TP v predanom byte mozes mat aj dalsich 10 rokov, ak ta majitel iniciativne neodhlasi. Bud mu to nepovies, alebo sa s nim dohodnes, ze to tak chvilu bude... Rovnako sidlo zivnosti...ak to mas raz nahlasene, nikto uz neskuma, ci si predal byt... TP v byte je super aj v tom, ze s tym nema ziadne naklady (napr. smeti), lebo sa to neplati podla TP, ale podla poctu nahlasenych osob spravcovi. A ak by ta aj odhlasil, budes mat TP na obecnom/mestskom urade, kde si bol naposledy prihlaseny.
Odpovedať
@zefe Super, Ďakujem za info. A ak sa nový majiteľ pôjde prihlasovať na trvalý pobyt, nebude problém že na tej istej adrese budem stále aj ja? Či to už úrady neskúmajú? Mne ide v podstate o rádovo 1-2-možno 3 týždne. Ďakujem 🙂
Odpovedať
@petricek93 v jednom byte mozes mat 55 osob s TP a nikoho to zaujimat nebude, akurat mesto posle vymer na vyvoz smeti za kazdeho, kto tam ma TP
Odpovedať
@zita19 Okej, paráda, vďaka za info, odľahlo mi. Myslel som, že to bude totižto problém. Tým pádom nemusím na tých pár týždňov ani prehlasovať autá atď.. všakže.
Odpovedať
@petricek93 Vobec to neries. Ludia tak funguju roky, nie tyzdne 😄 Problem vznika jedine pri deckach - skolka/skola. Tento drbnuty komunisticky prezitok zvany TP aj mne osobne dviha tlak uz niekolko rokov.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 to fakt takto funguje?
Odpovedať
@zefe Fantastické, ďakujem moc. Pomohol si mi.
Odpovedať
@zita19 Urcite tak s tymi smetami? Ja som kedysi v byte platil podla poctu nahlasenych osob spravcovi, ktory mal objednanych/platil x-kontajnerov pre bytovku. Nikto neriesil TP, to by potom polka BA mala smeti zadarmo 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe v každej obci aj meste je to iné (platba za smeti). Úplne nelogické je to v jednej obci na západnom Slovensku, kde jeden známy ma rd po rodičoch, nebýva v ňom nikto, zatiaľ sa nepredal. Obec pýta platby za smeti aj tak...
Odpovedať
Profilova fotka
@petricek93 na nete som nasla právnu poradňu. Je tam podobný prípad ako tvoj. Stačí sa dohodnúť s novým majiteľom bytu, aby vám na určite obdobie ponechal TP na tejto adrese. Treba doriešiť ken prípadnú pistu. Dúfam, ze sa to bude dat prečítať.
Odpovedať
@cerler ďakujem veľmi pekne. Všetci ste mi pomohli a upokojili ma, ďakujem 🙂 🙂
Odpovedať
@zefe v Kosiciach sa plati za smeti priamo mestu, kazdy kto ma trvaly pobyt plati. Spravca s nasimi smetami nema nic
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ziadny stres, kludne si mozes na tu chvilu nechat trvaly pobyt na povodnej adrese a dufajme, to s tou novou nebude trvat dlho, aby ste sa tam mohli co najskor prihlasit
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?