Ako dlho trvá vysporiadanie exekuovaného podielu?

caute, neviete ako dlho moze trvat vysporiadanie jedneho podielu na nehnutelnosti ked je zatazena exekuciou? Chceme ju odkupit a na jednej casti je asi 5 exekutorov ktori sa budu delit o tu vyplatenu ciastku. Vybavujeme to uz asi od juna tohto roku a akosi si davaju na cas, tak sa pytam ak by vedel niekto povedat preco to tak dlho trva. Dakujem. Acilla
Odpovedať
acilla: spoluvlastnik nehnutelnosti ma prednostne pravo odkupit spoluvlastnícky podiel, ale ak tak neurobí, tak sa podiel predá na dražbe. V dražbe o spoluvlastnícky podiel väčšinou záujem nie je, lebo nikto predsa len tak nekúpi to, čo nebude len jeho. Takže preto. Ale informuj sa u exekútora.
Odpovedať
5 exekutorov? inak ako vravi andrea.
Odpovedať
môže byť aj viac exekučných záložných práv, potom pri uspokojení pohľadávky veriteľa rozhoduje ich poradie
Odpovedať
andrea1158: mas pravdu aj s tou drazbou ved prave tam by sme to chceli dostat, ale akosi sa nikto z exekutorov este neozval a je tomu uz vyse pol roka. Mame samozrejme pravnika co to ma na starosti a uz ich davno kontaktoval, preto nechapem preco sa stale nic nedeje. Velmi si cenim Tvojich rad pretoze v takejto situacii sme sa este neocitli, mame minimum skusenosti co a ako, kazda rada nad zlato. Hlavne v dnesnej dobe ked sa snazi jedn druheho osklbat o to sme opatrnejsi.
Odpovedať
acilla: nedá sa nič robiť, treba kontaktovať príslušného exekútora. Vieš niekedy, keď povinný podá námietky proti exekúcii, tak o námietkach rozhoduje súd. Takže exekútor vec predloží súdu. Moja skúsenosť? Bežne to trvá súdu aj rok, kým rozhodne o námietkach. Exekútoer ti presne povie, v akom štádiu to je a prečo ešte nie je dražba. Námietky proti exekúcii je bežne využívaný prostriedok povinného ako oddialiť samotné uskutočnenie exekúcie. Takže tak.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?