Aká je minimálna vzdialenosť cesty od paneláku?

Profilova fotka
Dobry den. Chcem sa spytat ci niekto vie aka ja minimalny vzdialenost cesty od panelaku. Ide o to ze mame pred bytovkou cestu ale je uzavreta branou a chcu ju otvorit a povolit prejazd pre kamiony a auta. Je to asi 1,5 m od vchodu do bytovky. Znecistenie, hluk, emisie, vybracie to vsetko tam hra nejaku rolu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ťažko povedať. Si zober, ako sa kedysi stavalo. Veľa panelákov, bytoviek aj rodinných domov má hlavné cesty hneď pod oknami.
Odpovedať
@timotej_kadavy no to by ma nas..o.. všeobecné platí pri domoch,že ak je na stene okno z obytnej miestnosti tak môže byť najbližšie 3m od komunikácie.. či je to inak v prípade už existujúcich panelákov.. ale isto by som tiež bojovala proti
Odpovedať
Profilova fotka
Presnejsie napisane . Je to byvaly areal postaveny este davno v komunisme kde teraz je par firiem. Ale vsetky su relativne daleko od bytovky. Je to budova ktora bola kedysi vyuzivana ako vratnica do arealu éa teda je tam cesta so strechou(klasicka vratnica) a budova lekarov v jednom. Lenze pred asi 10-15 rokmi sa z toho spravila bytovka a cesta (prejazd) sa zatvoril. Cesta do arealu vedie z druhej strany kde je kompletne nanovo vybudovany vstup so vsetkym co k tomu. Ale teraz chcu otvorit ten povodny kde nam budu jazdit auta a hlavne kamiony 1m - 1,5m pred vchodom. Je toto notmalne?
Odpovedať
Profilova fotka
@elizita vsetky byty tam maju okna a je tam aj vchod do panelaku
Odpovedať
@timotej_kadavy ak je to existujúci bytový dom (postavené, skolaudovaný) a rovnako tak existujúca cesta, z pohľadu stavebného zákona a nejakých minimálnych vzdialeností nepochodíte ... Cesta tam totiž existuje, to = či bola zavretá bránou je irelevantné ... Komu cesta patrí ? Je súkromná ? Obecná / Mestská / Štátna ? Máte na nej podiel ? Alebo aspoň bremeno prejazdu / prechodu ?
Odpovedať
bohuzial, tak to byva, vela ludi si mysli, ze stav v akom to kupili bude okolie stale rovnake ... bohuzial chyba ... zrejme stym nepochodite, mozete spravit peticiu, ist na urad sa pytat preco to chcu urobit ...atd. ... tu z ms Vam stym nikto neporadi ...
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 cesta patri firme. Podiel tam nemame. Co som sa docital tak mame bremeno prechodu a prejazdu.
Odpovedať
Profilova fotka
Este tam je napisane ze aj bremeno spocivajuce v uzivania a pristupu… prechodu a prejazdu
Odpovedať
@timotej_kadavy obávam sa, že tým pádom s tým nemôžete robiť nič ... Ak nie je cesta vybudovaná na čierno bez stavebného povolenia + je v súkromnom vlastníctve + nie je to verejná komunikácia (len vnútro-areálová) tak nemáte žiadne "oprávnenie" žiadať, aby tade kamióny nejazdili ... Jediná teoretická možnosť, ak už bude cesta otvorená, skúsiť to s hygienou. Ale to by tam musel byť hluk, otrasy atď naozaj vysoko nadpriemerne vysoký aby niečo podnikli a navyše, nechcel by som si pohnevať majiteľa komunikácií hoc na nich máte právo prechodu ...
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 ďakujem za objasnenie a rady.
Odpovedať
Profilova fotka
@timotej_kadavy 532/2002 Z.z. VYHLÁŠKA Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky z 8. júla 2002, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o všeobecných technických požiadavkách na výstavbu a o všeobecných technických požiadavkách na stavby užívané osobami s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie (6) Vzdialenosť priečelí budov, v ktorých sú okná obytných miestností, musí byť najmenej 3 m od okraja pozemnej komunikácie; táto požiadavka neplatí pre budovy umiestňované v stavebných medzerách radovej zástavby.
Odpovedať
@timotej_kadavy 3 - 6 m od dopravného významu
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?