Absolvoval niekto dodatočné dedičské konanie?

12. mar 202160

Na katastri som objavila pod nezistenými vlastníkmi pozemki našich starých rodičov, aby sa to prepísalo na našu rodinu treba požiadať o dodatočné dedičské konanie. Absolvoval túto procedúru vybavovačiek niekto?

 • @skorica05  Ano, treba dodatocne dedicske konanie.

 • ano, podat ziadost na sud o dodatocne dedicke so vsetkymi prislusnymi dokladmi- umrtne listy a pod., podrobne pomenovat porucnika, ak viete aj okruh dedicov a pod. Sud potom stanovi notara, ktory vas vyzve na zucastnenie sa na konani a potom uz budete riesit s notarom.
  POtom ide o to, kto je v dedickych radoch, my sme to mali dvojkolovo kedze niektori aj s tych dedicov uz pomreli tak sme dodedovali este na ich potomkov druhy krat.

 • Áno absolvoval som 😃

 • Sponzor fóra
 • @ johanides a ako dlho to trva?

 • Ahoj, absolvovali sme to pred mesiacom, návrh na znovuotvorenie sme podali na súd v októbri - a prerokovanie sme mali v apríli 😃 Samozrejme rátajte s nejakým poplatkom - určité percento z ceny (pozemku, domu...) všetkého, čo je predmetom znovuotvorenia 😞 Celééé zle tieto úrady

 • Mňa by zaujímala taká príkladová situácia, keďže som to ešte nemusel riešiť. Keď notár rieši dedičské konanie, tak má prístup k vyhľadávaniu parciel vlastníka, po ktorom sa dedí naraz vo všetkých katastrálnych územiach, alebo je odkázaný na info ktoré mu k predmetu dedičstva poskytnú dediči a teda to o čom reálne viete alebo máte doklady? Štandardne aspoň čo viem, nie je možné v online katastroch hľadat napríklad podľa mena majiteľa + rok narodenia naraz vo všetkých katastrálnych územiach, ale len jednotlivo. Asi aby sme sa nedozvedeli kto vlastní väčšinu Slovenska 😃. Teda čo ak niekde po vašich starých rodičoch ostali neprededené pozemky aj v inej dedine ako napríklad dožili a tie sa neprededili ďalej na vašich rodičov. Aj my také máme. Dávno zomretí ľudia a pozemky spravuje pozemkový fond, ale nie sú nejak zaujímavé, aby nás to dedilo po 3 generáciach od zapísaných vlastníkov 20 dedičov. Alebo notár preveruje pri konaní aj cez pozemkový fond, čo na vlastníka eviduje? Vraj sa dá osobne na katastri nechať si vybehnúť kompletný zoznam zo všetkých kat. území podľa konkrétnej osoby ale nič som k tomu nenašiel? Máte s tým niekto skúsenosť?

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém