Zatuchnutý riad po sťahovaní - čo s tým?

Zdravim, vedel by mi niekto pomôcť lebo som už zúfalá. Predtým ako sme sa nasťahovali do novostavby,mala som v garáži krabice s varechami, doskami atď. Všetko je cítiť zatuchlinou- plesnou, dokonca aj gumené prvky na miskách a silikónové varešky. Dala som to do umývačky, už zapácha aj tá. Čo mám robiť? Všetko čističku,spíme tu pár dní ale umývačka a zásuvky sú ako zatuchlina 😭
Odpovedať
Profilova fotka
ocot +vysoka teplota si skusala lebo napr pri pradle to pomaha
Odpovedať
@janabanana Neviem ci jej ide o zatuchnuty riad ci umyvacku 🙂)
Odpovedať
Profilova fotka
myslim ze by sa tim dalo vyriesit oboje, najprv vyumyvat umyvacku a pa v nej este raz riad aj octom
Odpovedať
@mia091 len to nahadz do umyvacky este raz, daj najdlhsi program a najvyssiu teplotu, ono to zaberie
Odpovedať
Skúsim teda, lebo to bolo 3 hodiny v umývačke, 2x a napachlo z toho aj tesnenie na umývačke. Varechy keď tak kúpim nové baoe už to všade cítim 🤦🏽‍♀️
Odpovedať
Najskór pusti naprázdno UMR s tabletkou na to určenou na najvyšiu teplotu,drevené varechy spál v krbe.
Odpovedať
Cim viac budes v mycke to umyvat tak to nebude tak citit, ono ani ten ocot nie je zly napad 😉
Odpovedať
@janabanana Na ocot rýchlo zabudni ;-) -použi na to určené čistiace prípravky :-)
Odpovedať
@lub3ik Potom sa nediv že ak UMR Ti začne tiecť "poďakuj" sa octu.. :-D :-D
Odpovedať
Drevene veci namoc do octa same, nechaj postat a poriadne umy rucne. Nedavat do umyvacky. Ale ked su plesnive, tak by som ich osobne vyhodila a kupila nove. Ak budes mat nove, treba ich zaolejovat, osetrit, aby sa to nestalo opat. Silikonove vypachnu same, ako sa budu umyvat dalej. Umyvacku prejst poriadne horucim programom naprazdno a malo by zabrat. Sufliky znova umyt, a nechat vyvetrat otvorene.
Odpovedať
@metele Ďakujem za radu 🙏
Odpovedať
@technik007 ja som to nerobil, my sme tento problem nemali, ale viem, ze znama ta pouziva a neviem ze by mala problem. Ci mozno je to otazka casu dokedy vydrzi? 😠
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lub3ik " Ci mozno je to otazka casu dokedy vydrzi?" to si odpovedal veľmi dobre :-D :-D Nechci vidieť keď sa používa "zaručený ocot" do práčky alebo UMR... Tesnenia vedia svoje ;-)
Odpovedať
@technik007 skusim sa jej na to opytat, ked sa stretneme. Ci este to z casu na cas robi, neviem ja by som nepovedal, ze to moze tak zle urobit, ale ty o tom vies asi svoje, tak my nebudeme doma pokusat 😄
Odpovedať
@lub3ik Čo myslíš čo urobí ocot keď ponoríš znečistenú špirálu obalenú "vápnom" po pol hodine??? Pekne rozpustí nečistotu, tak isto urobí špinavú prácu na vodo-batériach..V práčke a UMR tým pádom Ti ničí gumové tesnenie ktoré strácajú svoju elastičnosť a tak Ti pomaly ale isto tesnenie "stvrdne" a potom bude "iste" dobre tesniť všetky gumové súčiastky.. ;-) Neviem o tom že by výrobca spomínaných spotrebičov uvádzal na čistenie ocot, ale špeciálne prípravky... Prečo sa do UMR nedáva kuchynská soľ / ktorá tiež zmäkčuje vodu/ ale soľ určená do UMR..??? ;-)
Odpovedať
@lub3ik A čo na to výrobcovia práčok? Uhádli ste dobre – z octu a sódy bikarbóny sa veľmi netešia. Budú vás odradzovať, že je tá zmes príliš kyslá, práčke nesvedčí a že môže nenávratne poškodiť bubon, filter a gumové tesnenie. Vaša babka/mamina vám zas bude tvrdiť, že dáva ocot a sódu do práčky už roky a NIKDY sa jej vraj nič nestalo. Nezabúdajte, že moderné technológie neustále napredujú a výroba práčok prešla za posledných 10 rokov obrovským vývojom.
Odpovedať
no ja sa vratim k prvotnemu prispevku, pokial sa jedna o riad pustila by om ho v umyvacke este raz a co na najvyssiu teplotu a najdlhy program, neda sa cakt ze po prvom raze problem hned zmizne
Odpovedať
Ďakujem za rady, pustím sa do toho večer
Odpovedať
Profilova fotka
daj to do umyvacky, raz to preziju aj tie drevene veci, tam vies nadstavit vyssiu teplotu ako ty znesies ked umyvas v rukach
Odpovedať
@technik007 Nie som babka ani mamina napriek tomu dávam ocot do práčky minimálne 25 rokov. Túto poslednú máme 2 roky a ocot dostáva aspoň 3x ročne 5 litrov na vyvárku.Aký je ten obrovský vývoj? Antikorový bubon je rovnaký ako pred 25 rokmi,plast vypadá tiež rovnako a silikonové /nie gumové/ tesnenie takisto... Jedine v čom je pokrok je milión programov z ktorých používame až 3 ,viac svetielok a menej možností si nastaviť pranie ako chcem ja!!! Splesnivená varecha z garáže na varenie guláša v kotli bola vydrhnutá drôtenkou,namočená v octe a vysušená na slnku,je ako nová.
Odpovedať
@dodok Je to Tvoja vec či dávaš ocot alebo nie.V prípade novej práčky v záruke ak zistí technik použitia octu záruka zaniká.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 no inak to som chcela napisat, ze neviem, ci by to potom nehrozilo. ako podla mna prostriedkov do pracky je dost
Odpovedať
Objednala som nejaké tablety na čistenie umývačky. Varechy som horúce dala vymrznut von. Nikto už stuchlinu necíti,len ja 🤷🏽‍♀️ možno to mám ,,už v nose".
Odpovedať
@mia091 je to mozne, velakrat aj u nas nieco citi furt iba zena, uz vies ako to bolo citit tak ti to ostalo. Daj to ovonat niekomu kto nema potuchy o tom 😉
Odpovedať
@mia091 tak to je ten lepsi pripad 😄 vyskusaj este ked tak ten ocot, ten prerazi aj podtuchlinu 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?