Fľak na granitovom drese - ako odstrániť?

Profilova fotka
Ahojte, dnes sa mi podarilo položiť zvnútra prihoreny hrniec na granitovy drez a ostal mi tam takýto fľak. Čím to pôjde dole? Skúšala som práci prášok s kyslíkovou zložkou, odstraňovač vodného kameňa, jar aj rôzne čistiace prášky ale nepomohlo. Dúfam že to nie je prepalene. Dajte tipy...
Odpovedať
Roztavila sa plastova zivica, v ktorej su zamiesane mineralne zrna. Odstranovace flakov nepomozu, pomoze vybrusit tu natavenu vrstvu. Napis na uzivatelsku podporu vyrobcu alebo predajcu co s tym dalej
Odpovedať
Bojim sa, ze to len tak nejakym cisticom nepojde, poskodila sa ta vrchna vrstva, no mozno ako pisala @zita19 vyrobca bude vediet, co s tym
Odpovedať
toto asi uz dole nedas , ked ze horuci hrniec poskodil povrch
Odpovedať
Hlavne, ze jak sa tu vyspevovali granitove drezy do nebezkych vysin jake su vyborne a nad nich neni. Neni nad zulovy drez!!! Ak chces, vyskusaj to jemnucko opieskovat, len neviem aka hruba je ta cierna vrstva. Najjednoduchsie je tento predat a kupit novy. 😃
Odpovedať
tiez tomu neverim a neviem si asni predstavit, co by stala oprava ak je vobec nejaka sanca, ze sa to da opravit a ci sa to aj cenovo oplati
Odpovedať
Profilova fotka
Buď sa s tým zmierime alebo ak to bude moc biť do očí, tak manžel skúsi pošmirglovať jemným šmirglom. Uvidíme či sa odváži. Sere ma to lebo tiež som sa pre takýto drez rozhodla práve pre to že je nezničiteľný. Ale zrejme nie je 😣
Odpovedať
@originalx Čisto technicky, nie je granit žula 😉
Odpovedať
@milanpl ano granit je zula, ale granitovy drez je len zmes zuly a epoxidovej zivoce. Zulovy drez je vyrobeny zo zulovych platni a len spoje su zlepene epoxidom.
Odpovedať
@zuzana_canigova_salekova to kto ti nataral taku blbost, ze je neznicitelny? Taky material neni.
Odpovedať
@originalx Veď vravím, že čisto technicky 🙂
Odpovedať
@zuzana_canigova_salekova Pretierajte to opakovane s kuchynskym olejom, v minulosti sa tu riesila podobna tema a zadavatelovi to pomohlo.
Odpovedať
@numinoso Bola to síce podobná téma, ale tam bol problém škrabanec. Pri spálení olej už z princípu nemôže pomôcť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 ja len ziram ako sa ty do vsetkeho vyznas klobúk dole vždy dobre poradis ty musíš byť vsetranny človek .
Odpovedať
@zuzana_canigova_salekova aký máte drez? Som prekvapená že od nejakého hrnca sa toto urobí... Kúpili sme si aj my granitovy drez materiálu Cristadur..lebo som verila, že sú naozaj kvalitné... Udávajú tam že tepelná odolnosť do180c krátkodobo aj do 280 a toto sa urobí? Nechapem
Odpovedať
@pirhina no tak nejak sa na mna nejake veci nanapadne lepia a obcas sa zidu. A presne kvoli tomuto mam nerezovy drez. Sice je za tie roky tak poskrabany, ze uz ho mozem prehlasovat za satinovany ale neriesim ani cviklu ani horuce hrnce aj v suboji s poharom padajucim z police bol g´drez jednozbnacny vitaz. Aj ked mi tie sligranitove ospevovali az do neba ked som vyberala, moje strojarske koleno sa ukecat nedalo. Plech je plech. A este k tomu nerezoyv, ten prezije cely kredenc aj mna
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 toto ja viem, však stroja. Ale načo? Však satinovany povrch je za príplatok a ja ho už mam😊
Odpovedať
Profilova fotka
@zizzinka máme franke
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?