Doškriabany povrch chladnicky

Dobrý deň, prosím vás o radu . Dnes som sa snažila z novej chladničky zmyť silne lepidlo z nálepky. Asi som to prehnala - používala som jar , olej, ocotovy roztok a nakoniec aj tekutý prášok - takto to dopadlo (vid foto ). Vie mi prosím niekto poradiť ako vyriešiť tuto vzniknutú čmuhu? Je reálne že by sa mi podarilo zošuchat povrch chladničky ? Nemôže to byt rozotrete lepidlo ? Ďakujem veľmi pekne
Odpovedať
Pod cmuhou rozumies tu ciernu plochu alebo to okolie? Ak to okolie, mohla si to poskodit asi tym tekutym praskom. Otazne je, chladnicka je z nereze? Ak je povrch z nereze teoreticky by sa to mozno dalo zachranit lestiacou pastou na nerez. Ale to je len uvaha
Odpovedať
Tento pribeh vyzera velmi smutne, s tym praskom si to podla mna uplne znicila.. ale ako kolega pisal predo mnou, mozno este nejake lestenie by pomohlo. A do buducna - na odstranenie lepidla staci napr. WD40...
Odpovedať
@ascedant myslím to “biele” okolie
Odpovedať
natri to lepidlo olejom, nechaj posobit aspon den a potom to pozitieraj liehom. A potom uvidis, ale skrabance tam ostanu
Odpovedať
Profilova fotka
@kp1234 aj na tom nerezi je folia, je to eloxovane, nespravis s tym nic, konec, daj tam nejake pekne magnetky a prekrijes to 😉
Odpovedať
@kp1234 Ahoj, manzelka davnejsie poskriabala chladnicku drsnou stranou hubky, lenze to nebol taky extrem ako mas ty. zatala si dost vyrazne do "ziveho". vtedy na to pouzila olivovy olej a zmizlo to. len vyskusaj, pokazit tym nic nepokazis
Odpovedať
Toto už jedine pomôže len leštenie keď nemáš koho spytaj sa dakeho autolakernika ten to výlesti s lestickou a brúsnym pastami
Odpovedať
@pavol14pavol Až na to, že chladnička takmer naisto nebola zrkadlovo lesklá. Ak to aj rozleští, zvyšok chladničky sa bude od takto lesklého miesta výrazne odlišovať. Podľa mňa tu pomôže už len zakryť to niečím (magnetická fólia, magnetky...)
Odpovedať
to cirne je nejaky display ? je to celkom problemove kedze keby to bolo inde asi ano, ale "okolo" neho to moze byt problem rozlestovat skusit pastu na lestenie napr. co je na drezy ... alebo si objednat foliu nejaku a nalepit nato ... nuz ...cif a pod sa na taketo ani na vane nehodi, na vani alebo pod ked sa pouziva cif, ide to krasne dole, nejaky cas to nevidno ale potom to poskodenie pride, zanasanie a pod ...aj ta "hruba" strana hubky cistil som raz tak skrinku foliovanu v kuchyny 😄 nevyzeralo to ako problem kym sa clovek nepozrie z nejakych uhlov pri svetle 😄 ale to sa mi podarilo rozlestit, ale robit to znova uz nebudem 😄
Odpovedať
… odstrániť zvyšky pásky s WD40, ako bolo už hore spomenuté, nájsť niekoho, kto dokáže taký rozmer opieskovat.. samozrejme mám na mysli pieskovanie nie typu “odstraňovanie hrdze do živého” a priesvitným lakom streknut.. bude ako nova. Náklady sa vyrovnajú kvalitnejšej fólii.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?