Čo so starým legom?

Zobraz úvodný príspevok
Prosím Vás o tip, čo robíte so starými lego skladačkami? Pri 4 detoch, sa nam ich za 15 rokov nazbieralo velmi vela, deti maju lego radi, či uz na narodeniny, na vianoce... A serii je už tak vela, ze zaberaju miesto... luto mi je to vyhodit. Darovat sa mi to tiez neda, lebo niekde je niečo chybajuce, nejake kusky postracane, navody tiez nedrzim ...tak rozmyslam, či iba rozobrat a nehat ich na kocky v obecnej krabici pre deti...??? ako to robite vy so stavbami lego čo uz služia iba ako pracholapka? Na vystavu maju deti vzdy to čo maju take aktualne oblubene...vystavu nechceme so vsetkych starych časti. Dakujem za skusenosti...
Odpovedať
1
2
@adam_matik a ja som pocul, ze vraj zem je plocha...
Odpovedať
@gashtaan a je, ze je gulata. A co je vcul pravda... ;-)
Odpovedať
@neyaa nechať pre deti tvojich detí... ;-) Lego je skvelá hračka, nestojí málo, je kvalitná a načo v budúcnosti opäť kupovať... Pre moje deti takto zostalo lego po mne, k tomu samozrejme nové podokupované, tiež toho máme za niekoľko veľkých kontajnerov, no nedala by som to preč ani omylom. :-N
Odpovedať
@gashtaan Ešte je otázka či Slnko oobieha Zem alebo naopak, a či má Zem obývanú aj opačnú stranu (dutá Zem) a vznikne 8 kombinácií. Už si meral zakrivenie vodnej hladiny?
Odpovedať
Plastove krabice a sup LEGO do nich ... ked deti dorastu a budu mat svoje deti, uvidis ako to ocenia. Ziadne navody netreba ... so synom som sa tolko lega poskladal, rovne domy, auta, lode a vsetko bez navodov :)
Odpovedať
@atak77 a zrejme teda rozobrat sučasne stavby, mame ich na 90 % kompletne, lebo časti chýbaju... takze vyzeraju ze su cele ale nie su... tak mi je i luto to cele rozobrat...takze zvazujem...bud to dame na kusky do krabice pre vnučata alebo v celku ako to je to navstvim na seba a co sa zachova sa zachova a co nie sa uvolni... i mne dali rodičia pred rokom moje lego z detstva a poputovalo detom :))
Odpovedať
@neyaa postupone to cele rozoberaj .. uplne cele, na jednotlive dieliky ... ja viem, ze je to luto, ale tak to ma byt :-) ved si predstav na co by niekomu inemu bolo toto co ste zlozili vy? aby sa na to pozeral? nie, lego nie je na pozeranie ale na skladanie ...
Odpovedať
@atak77 ja poznam ridinu, ktira poskladane vytvory poistila sekundovym lepidlom aby sa nahodou nerozsypali... :-N maju z nich oltarik v obyvacke, nech navstevy obdivuju, ze detom kupili same "lepsie" sady "na hranie" :-S
Odpovedať
@zita19 :-D :-D :-D dik, pobavilo ... my sme zdedili naozaj vela lega od synovcov starsich, deti sa s tym vyhrali a aj sme dokupovali stale ... takze teraz mame toho dobludu ... akurat som 2 krabice daval na povalu.
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 toto je pravda, ja som akurat brala asi mesiac dozadu sesterke pre syna. Od kamosky, lebo ta mi spominala, ze maju toho na milu jarmilu a sesterka ta taka rada bola a mi posiela kazdu chvilu fotky, ze sa s tym hraju cela rodina, ze stavaju kadeco. Toto je podla mna vec, ktoru sa oplati odlozit ;-) Nevyhodit ;-)
Odpovedať
Ja som za 15rokov s dvoma dcerami nasyslila 16kg, 8kg som predala (netriedene ide 10e za kilo na bazosi a FB markete) a 8kg sme nechali este mladsej. Pre predstavu 1 plna krabica od kancelarskeho papiera su 4kg
Odpovedať
Profilova fotka
Máme viacero sád lego technics po synovi odložené v krabici aj s návodmi. Odkladáme ich pre vnúčatá. Zarial máme iba jednu 20 mesačnú vnučku. Uvidíme, či ju technics očarí :). Len ešte musíme pár rokov počkať. :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ja som nasla nieco taketo. Vhodne doplnit v detskej by sa to dalo :-D
Odpovedať
@neyaa ak by ste sa toho chceli zbaviť rada by som zobrala pre malu, podľamna to postracane nevadí, ono z lega sa najlepšie stávajú vlastne výtvory ;) keď bol malý tak sa brat s tým prehral hodiny, teraz už len počítač :D
Odpovedať
@aklatanmal Súhlasím, u nás putuje lego už roky, my sme posunuli sestriným deťom a tá teraz našej sesterke a tak postupne, celkom mám z toho radosť, predsa len lego nie je lacná záležitosť :-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?