Čím vyčistiť pripečené krbové sklo

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravím Vás, má niekto zaručenú radu čím sa dá vyčistiť pripečené krbové sklo? Stalo sa nám to prvý krát, pri kúrení briketami sa sklo nie len začmudilo, ale úplne pripieklo tak, že tá vrstva nejde ničím dolu (a to sa skoro vôbec nedymilo) pekný ostal len malý kusok niekde uprostred. Skúšala som prípravky na čistenie krbového skla, varnej dosky, popol, nič nepomohlo ani trochu nebolo vidieť žiadnu zmenu. Žiletkou oškrabať šli len malé časti, keďže nemám originál škrabku na sklo, ale aj tak neviem, či by to šlo. Nakoniec som to šúchala asi hodinu drsnou stranou hubky na sklokeramiku, šlo to extrémne ťažko a zišli len časti. Vie niekto poradiť? Prípadne ako predísť takémuto niečomu. Predtým mi stačili noviny a trochu prípravku na krbové sklo, no tentokrát som s tým strávila asi dve hodiny a ak tak nebolo úplne čisté, niektoré miesta nešli ani hubkou oškrabať. Ďakujem za rady.
Odpovedať
Profilova fotka
@miselito vyššie som davala fotku, odmasťovač za studena
Odpovedať
v dm sme kupovali na trubu nejaky cistic, nastrieka sa taka pena a necha sa posobit, moznoze na toto by to tiez fungovalo podobne.
Odpovedať
Profilova fotka
@ado15 najidealnejsie ale je, ked sa da takejto chemii vyhnut, ono velakrat staci aj len vlhka handra a jemny popol a ide to pekne dolu, ale tak zalezi ako velmi je to zazrate, ako dlho to tam je a vela ineho 😉
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?